CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Czy odżywiasz się zdrowo? Czy stosujesz dietę? Czego powinno się unikać, a co jest wskazane w leczeniu endometriozy?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Jutro bede miec golabki w sosie pomidorowym oraz ziemniaczki - moje ulubione danie - nie moge sie doczekac :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Haha! Też będę mieć gołąbki :D Jutro u teściowej :) Może nawet na wynos coś się uda wyrwać :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze Ci sie uda cos zabrac na wynos :)
Rano na sniadanko poduszeczki z mlekiem - pychotka :)
A dzis na obiad uszka z czerwonym barszczykiem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Ja na śniadania wcinam ostatnio promocyjne lekkie pieczywo chrupkie Sonko - 2 w cenie 1 :wink: Ostatnio mam smaka na pasztety sojowe, paprykarze sojowe, jakoś mnie od wędlin odrzuca...
Wczoraj upiekłam bułeczki drożdżowe z różnych mąk pełnoziarnistych i z dodatkiem serka wiejskiego light (!), będą na śniadanko zamiennie do chrupkiego pieczywa :D Zaraz idę skonsumować pół z chudym twarożkiem z jogurtem 0% i białą papryką.
Dziś na obiad planuję upiec w folii udka kurczaka bez skóry, zjeść z gotowanymi ziemniaczkami z koperkiem, do tego mizeria z jogurtem 0% oczywiście :D Tradycyjny polski obiad w wersji light :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Brzmi bardzo apetycznie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Taaa... zobaczymy czy się nie skończy na jogurcie i bananach, bo jakoś mi się już nic nie chce dzisiaj... a jeszcze pół godziny w pracy :evil:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Biedactwo - mam nadzieje ze przynajmniej bedzie to cos lekko strawnego i zdrowego - jogurt i banany tez brzmi dobrze.
Ja wczoraj na kolacje jadlam pieczywo z serkiem Danio :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Jutro u teściowej sobie odbiję :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

No tak - golabki przeciez beda jutro :lol:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

No i nie było gołąbków... były za to zrazy :D I na wynos też :D
Jutro z rana idziemy na bazarek po warzywka i owoce, marzy mi się młoda kapustka duszona z koperkiem :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Chociaz dobrze ze udalo Ci sie wziac cos na wynos pomimo ze to nie byly golabki ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

A ja dziś mam kotleciki mielone ,młode ziemniaczki z koperkiem i młode buraczki. mniammmm ale najpierw trzeba iść do pracy żeby zasłużyć na obiad :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Gosienko to pracujesz nawet w niedziele ??? Masz jakies dni wypoczynku???
Obiadek apetyczny :)

Ja wlasnie wcinam sniadanko - platki ryzowe z owocami egzotcznymi z mlekiem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

No niestety weekend mam przeważnie jeden wolny w miesiącu :( a tak to na tygodniu też mam wolne ale cóz z tego jak moj mąż ma weekendy wolne i nie możemy ich wykorzystać,bo ja w pracy.Ale nie mogę się doczekac obiadku,szczególnie fajnie jak przychodzi się z pracy i ktoś podaje ten obiadek :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

To jednym slowem pelne zaskoczenie smacznym obiadkiem - brzmi bardzo milo :) Mysle ze tez wtedy troszke humor moze sie poprawic :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Och u mnie to się rzadko zdarza, że gotuje ktoś inny niż ja... no chyba że teściowa :wink: Zazdroszczę podanego obiadku :wink:

Dziś byliśmy na bazarze :D Uświadomiłam sobie straszną rzecz - jak dawno nie jadłam DOBRYCH warzyw :roll: Koniec z supermarketowymi pomidorami z Holandii i ziemniakami z Egiptu, przecież okoliczni rolnicy mają tak pyszne warzywa i owoce, które poza tym wcale nie są droższe niż te sklepowe odpady! Kupiliśmy miodzik z pasieki, który pachnie przepięknie lipami, morelki, nektaryny, borówki i mąkę pszenną razową z młyna w takich szarych torebkach :) A najbardziej się cieszę z wędzonej szynki, która smakuje jak ta, którą robił mój dziadek, pamiętam wkopane w ziemię beczki, z których unosił się apetyczny dym... Postanowione zostało, że zakupy w supermarketach ograniczam do minimum. Wszystko co można będę kupować "od ludzi". Po co mam wspierać wielkie koncerny, które oferują produkty marnej jakości, naszpikowane chemią, sprzedają owoce dojrzewające w ciężarówkach, wędliny z zawartością mięsa max. 60% i z "aromatem dymu", a do tego płacą swoim pracownikom marne grosze, skoro mogę wesprzeć rodzimych rolników i pszczelarzy, którzy ciężko pracują i oferują naprawdę dobre i wartościowe produkty :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

U mnie już w sumie 2kg na minusie, a u Was laski? :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Ja w sumie nie mam gdzie sprawdzic ale widze ze chudne - nie to ze sie odchudzam ale dolegliwosci powoduja ze mniej jadam a ciut czesciej ale takze odwiedzam miejsce jak toaleta - zobaczymy jak to bedziew najblizszym czasie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Oj chudnięcie od dolegliwości nie jest fajne :? Ale pewnie skuteczne, jak chudnięcie ze stresu... Mam nadzieję, że mimo że mniej to jednak jesz zdrowo :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

staram sie jesc zdrowo :) dzis na sniadanko 2 paroweczki z bulka ziarnista, obiadek: golabek w sosie pomidorowym z ziemniaczkami :)
podwieczorek - pierozki z truskawkami :)
no i winogronka :)
a do picia dorwalam dzis Kubusia - banan, marchew i jablko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

Gołąbki???? Mniammm ale ja paróweczki omijam.Moje śniadanko dzisiejsze to kanapeczki z pieczywa ciemnego ,sałatka,pomidorek ,serek żółty i szyneczka :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Hehe Gosia widzę że gołąbki często przewijają się w Twoim menu :D Ktoś tu jest fanem gołąbków :wink: Ja na okrągło mogłabym jeść zrazy od teściowej :D Nawet codziennie :lol:
A paróweczki ja też raczej omijam, chociaż czasem się skuszę na hot-doga z domowymi bułeczkami :wink:

Ja dziś na śniadanko skonsumowałam płatki owsiane z łyżką otrębów żytnich, odrobiną wiórków kokosowych, pokrojoną świeżą morelą i łyżeczką miodu z mlekiem 0,5% :D Teraz piję kawę choć jakiś czas temu już stwierdziłam że nie będę pić... ale niestety, jakieś nałogi trzeba widocznie mieć :wink: W pracy na małego głoda trzymam natomiast: serek wiejski light, jabłko, banana, pieczywo chrupkie Sonko, bułkę wielozbożową z otrębami i siemieniem lnianym (wypiek własny), paprykarz sojowy, pomidorki koktajlowe, tuńczyka w pomidorach z puszki, kefir 0%, płatki żytnie pełnoziarniste, dżem truskawkowy własnej roboty i to chyba wszystko :D Oczywiście nie jest to przeznaczone do jednorazowej konsumpcji :lol: To taki zapas na tydzień, w zależności od tego na co będę akurat miała ochotę 8) Wczoraj na obiadek zrazy od teściowej (niestety się skończyły :cry: ), a dziś... właśnie nie mam pojęcia :roll: Może macie jakieś pomysły? :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: hercik17 »

Ja mam ochotę na makaron carbonara..... mniammm uwielbiam makarony :D dieta przy Visanne wcale mi nie wychodzi :oops: ciągle jestem głodna i chyba będzie ciężko schudnąć.Jeszcze miesiąc i koniec leku więc mam nadzieję że zrzucę parę kilo,bo nigdy nie wyglądałam tak jak teraz.....mały słoń... :lol: ale za to jaka radość że nie boli nic!!!!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

ewooncia1 pisze:Hehe Gosia widzę że gołąbki często przewijają się w Twoim menu :D Ktoś tu jest fanem gołąbków :wink:
Jak widac jest prawdziwa fanka golabkow - to moje ulubione danie chociaz nie mam go na co dzien to staram sie nasycic nimi jak jestem na urlopie w Polsce :)

A dzis na sniadanko platki z mlekiem i miodem a na obiadek - leczo z ryzem :) Prawdopodobnie skusze sie na arbuza ale to troszke pozniej :) na kolacyjke moze jeszcze dodam pieczywo chrupkie z serkiem Twoj Smak :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Dziś na obiadek makaron razowy + sos mięsno-pomidorowy (mielone z chudej szynki podsmażam bez tłuszczu, na łyżce oleju szklę posiekaną cebulę i czosnek, dodaję pomidory z puszki, pokrojoną cukinię i duszę z przyprawami), mniam! Pyszne na ciepło i na zimno, taki letni smak :D A pojutrze znowu bazaaaaaaaaar - pomidorki, ogóreczki, owoce i wędzona szyneczka od rolnika :D Nie mogę się doczekać :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Laski, zbieram się w sobie żeby kupić karnet na siłownię... Któraś z Was ma podobny pomysł? :D Boję się trochę że wymięknę znowu, bo od poniedziałku mam angielski 2 razy w tygodniu i wyjdzie na to, że codziennie będę wracać do domu po 20ej... no zobaczymy jak to będzie. Niech mnie ktoś wesprze i też się zapisze :D

No i zauważyłam, że jem za dużo owoców chyba... jednak mają w sobie dużo cukru... Ostatnio zeżarłam prawie 1kg borówek :shock: I codziennie wcinam po 4 wielkie brzoskwinie albo nektaryny, a to dlatego że zakupiłam ich ostatnio na bazarze całe mnóstwo i nie chcę żeby się zepsuły :lol: A mój luby krzywo patrzy na owoce i nie chce ze mną wyjadać zapasów...

A dziś to już kompletnie nie mam pomysłu na obiad... pomocy :) Mam do wykorzystania 3 cukinie, na które nie mam ostatnio weny... A bardzo lubię cukinię :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

Kiedys jadlam cukinie faszerowane - byly dobre ale nie pamietam jak je sie robila - jedyne co pamietam to smazylo sie je na patelni. Mam nadzieje ze znajdziesz jakies ciekawe przepisy zeby wykorzystac cukinie do obiadu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: ewooncia1 »

Dziś zaszalałam i kupiłam filet z łososia za... 55pln :roll: , podzieliłam oszczędnie na nieduże kawałki i będziemy go jeść przez tydzień :D Na szczęście jest taki pyszny, że nie ma szans żeby się nam znudził. Opłacało się wydać tyle kasy, bo jest świeży i pyszny! Dziś zaserwowałam go usmażonego na łyżeczce oliwy z plasterkami czosnku, skromnie przyprawionego solą, świeżo mielonym pieprzem i skropionego sokiem z limonki :D Do tego zielona fasolka szparagowa na parze i surówka z marchewki, jabłka i pora. PY-CHO-TA! Jutro nasza gwiazda łosoś wystąpi w innej kreacji - na pierzynce ze świeżych pomidorów (chociaż w sumie już nie takich świeżych, musiałam je zużyć :wink: za dużo kupiłam w szale bazarowych zakupów) duszonych na patelni z posiekaną małą cebulką i czosnkiem oraz cukinią i czarnymi oliwkami :D Zdecydowanie za rzadko jemy ryby!
A na siłownie w następnym tygodniu :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: vwd »

tak, na silownie najlepiej w grupie :) albo przynajmniej w parze :)
a co do ryb, tez uwazam, ze za malo ich jemy, a dzis piatek, wiec moze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: CZY KTOŚ TU SIĘ ODCHUDZA? GRUPA WSPARCIA :)

Post autor: gosiak76 »

narobilyscie mi smaka na ryby - mysle ze zrobie spaghetti z tunczykiem zamiast miesa mielonego na obiad w sobote :) Takie spaghetti robilam juz nie raz i naprawde bardzo mi smakuje :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta przy endometriozie”