Witam wiosennie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
gutron
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2011, 23:40

Witam wiosennie

Post autor: gutron »

Właśnie leżę sobie pod kocykiem i kuruję się po laparotomii. Dziś mija tydzień od operacji, ale już spoko - jak już wstanę i się rozruszam to prawie nic nie boli. Jeszcze tylko nie mogę się śmiać - wtedy boli bardzo (a niby śmiech to zdrowie) :). Mam endometriozę - nie wiem którego stopnia - mój lekarz stwierdził, że jest to megaendometrioza, cokolwiek to znaczy. Jestem już po dwóch laparoskopiach, po leczeniu danazolem i zoladexem no i teraz ta laparotomia, która podobno wyszła mi na dobre. No zobaczymy.
W każdym razie chciałam się przywitać serdecznie ze wszystkimi, cieszę się, że jest takie forum, a muszę się przyznać, że jest to pierwsze i jedyne forum, na jakim jestem zarejestrowana.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam wiosennie

Post autor: hercik17 »

Witam cię Gutron.Cieszę się że już po wszystkim i witam na forum.Fajnie że do nas dołączyłaś :D ale szkoda że masz endo.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Gosia
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
gutron
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2011, 23:40

Re: Witam wiosennie

Post autor: gutron »

Dzięki serdeczne :)
dorzmy
Udzielaj±cy się
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 15:32

Re: Witam wiosennie

Post autor: dorzmy »

Witaj, ja też niedawno się zarejestrowałam i też tylko na tym forum, choroba nas zbliża... Życzę szybkiej rekonwalescencji, po tygodniu to faktycznie człowiek jakoś już się do życia nadaje
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wiosennie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Gutron,
sporo juz przeszlas w swoim zyciu i przykro mi ze endo dopadlo Ciebie i tak sie rozszalalo. Mam nadzieje ze teraz bedzie coraz lepiej skoro lekarz twierdzi ze ta operacja wyszla Ci na dobre. Wracaj szybciutko do zdrowia i do nas w kazdej chwili kiedy tylko bedziesz chciala. Dziewczyny sa naprawde wspaniale i sluza zawsze pomoca na podstawie wlasnych doswiadczen.
Pozdrawiam cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam wiosennie

Post autor: catrina27 »

Witaj :D
A co teraz ? Czy podjęłaś już jakieś decyzje ze swoim lekarzem? Przewiduje jakieś dalsze leczenie?
Gorąco pozdrawiam-Kasia
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
gutron
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2011, 23:40

Re: Witam wiosennie

Post autor: gutron »

Jakie plany na leczenie? Podobno najlepszym lekarstwem na endo jest zajście w ciążę, no ale łatwo się mówi, ciężej zrealizować :|. W każdym razie planujemy włączyć w leczenie Visanne - miało być za 3 tygodnie, ale być może będzie szybciej - dziewczyny na wątku "Visanne" - przekonałyście mnie :)
Najbardziej w tej chorobie wkurza mnie to, że można się z nią zmagać przez tyle lat i nic. Ja na razie leczę się 2 lata, ale muszę przyznać, że już to jest męczące. Zresztą co tu dużo będę pisać - same wiecie. Choć ja mam chyba to szczęście, że nie odczuwam żadnego bólu - a przynajmniej nie teraz.
No nic, dziękuję Wam za miłe przywitanie, Ania
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam wiosennie

Post autor: catrina27 »

Wiesz co ważne żeby co jakiś czas się kontrolować. Robić systematycznie badanie chociaż usg. Będziesz nawet spokojniejsza psychicznie, że nawet jak coś boli to nic złego się nie dzieję. A gdyby coś to możesz szybko zareagować. W moim przypadku Visanka działa :) Pozdrawiam Cię Aniu :wink:
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wiosennie

Post autor: gosiak76 »

Aniu ciesze sie ze dziewczyny przekonaly Cie do leku i wiesz od kiedy powinnas zaczac go przyjmowac - teraz tylko poddac sie dzialaniu tego leku i przemyslec decyzje o malenstwu. Zycze super weekendu i duzo wypoczywaj.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
gutron
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2011, 23:40

Re: Witam wiosennie

Post autor: gutron »

Dziękuję Wam bardzo.
A muszę powiedzieć, że ciężko tak wysiedzieć i nic nie robić, tzn. wypoczywać :). Aż się chce co nieco posprzątać, kurze wytrzeć, książki poprzekładać, nie mówiąc o oknach :wink:. Szczególnie jak taka wiosna za oknem, słońce świeci i w ogóle. Ale wiem, wiem - najważniejsze zdrowie. Tak więc leżę i planuję - przepadł wyjazd do Wietnamu, więc choć w Polskę sobie pojadę, oczywiście dopiero po świętach :D
Miłego weekendu wszystkim Wam!
dorzmy
Udzielaj±cy się
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 15:32

Re: Witam wiosennie

Post autor: dorzmy »

Miałam tak samo, szlak mnie trafiał nic nie robiąc, dalej się oszczędzam, jestem już 5 tyg po operacji i jak użyję trochę wysiłku to brzuch robi się twardy i pobolewa, ale ja miałam dłuuuuuugie rozcięcie. Myślę że teraz będzie już tylko lepiej u Ciebie, z każdym dniem coraz więcej siły i coraz mniejszy ból. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wiosennie

Post autor: gosiak76 »

Ja jestem juz 2 miesiace po operacji i nie mialam bolow a mialam robione 2 laparoskopie z dwumiesieczna przerwa - 2 tygodnie temu wrocilma do pracy i jestem bardzo oslabiona oraz mam mocne bole ktore nasilaja sie z kazdym kolejnym dniem - wiec prosze dziewczyny skoro jestescie po laparotomiach to naprawe unikajcie jakiegokolwiek wysilku jak tylko mozecie - wiem ze chce sie Wam cos zrobic ale na to jeszcze przyjdzie czas jak bedziecie naprawde w pelni sil ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”