Proszę o pomoc.

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Zobaczymy jak to będzie ze mną. Od wczoraj jakoś tak źle się czuję. Boli mnie ta lewa strona... Drętwieje mi noga, że poruszyć nią nie mogę.. Wczoraj to myślałam, że nie wytrzymam z tego wszystkiego :( A na dodatek nic mi się nie chce... Nie wiem, wcześniej czegoś takiego nie miałam...A teraz, leżałabym tylko plackiem i nic nie robiła...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

To normalne Aga gdyz bol oslabia organizm i powoduje ze wszystkiego sie odechciewa - nawet proste rzeczy jak sprzatanie lub zrobienie czegokolwiek powoduje ze sie to odklada na pozniej. Jak pojdziesz do lekarza to wspomnij o tych bolach ktore obecnie wystepuja u Ciebie. Dobrze zeby lekarz wiedzial o tym.
Zycze aby bol dal Ci spokoj a jezeli czujesz ze chcesz wypoczywac to wypoczywaj gdy tego domaga sie Twoj organizm - ja robie to samo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Agaa89 pisze:A teraz, leżałabym tylko plackiem i nic nie robiła...
troszke mozna polezec, ale niech nie wchodzi to w nalog, bo trudniej bedzie wrocic do obowiazkow i do realu :|
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Dziewczyny mam pytanie ;)
Czy kolonoskopie można zrobić podczas miesiączki? Któraś z Was się może orientuje w tej kwestii?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga chodzi Ci o kolonoskopie (badanie jelita grubego) czy kolposkopie (badanie i pobranie wycinkow z szyjki macicy) ???
Jezeli chodzi o kolposkopie (badanie szyjki macicy przy uzyciu roztworow i kolposkopu) to sugerowalabym udac sie na to badanie po miesiaczce bo zaden lekarz nie przeprowadzi badania kolposkopowego jezeli bedziesz miala miesiaczke gdyz moze to zmienic obraz w czasie uzycia roztworow oraz utrudnic przeprowadzenie badan diagnostycznych.

A jezeli chodzi o kolonoskopie czyli badanie jelita grubego to chyba nie ma to zadnego znaczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Chodzi mi o kolonoskopie jelita grubego ;)
Ale przełożę sobie to badanie na inny termin, bo nie wyobrażam sobie robienia go w czasie miesiączki. Nawet jeśli miesiączka nie przeszkadza...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Wydaje mi sie ze dla wlasnego komfortu jest lepiej przelozyc termin badania ale jak cos to dowiedz sie o te informacje od lekarza ktory bedzie przeprowadzal to badanie albo od osob pracujacych w tym miejscu gdzie bedziesz miec wykonywana kolonoskopie. pozdrawiam ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

ja na Twoim miejscu na pewno bad. bym przelozyla :)
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Właśnie przełożyłam ;) Jakoś tak nie bardzo sobie wyobrażam kolonoskopii w czasie miesiączki, a na szczęście nie musiałam długo czekać na to badanie jak przełożyłam ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

To wspaniale ze nie musisz czekac na kolejnzy termin badania zbyt dlugo - zycze powodzenia i trzymam kciuki za dobre wyniki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Cześć dziewczyny ;)
Dziś miałam kolonoskopie... :( Masakryczne badanie, odczuwałam tak silny ból, że miałam skończyć przed czasem, ale jednak jakoś zrobili mi to badanie do końca. (trwało 40 min, a myślałam, że siedzę tam ponad godzinę :/). Jeśli wierzyć lekarzowi to wszystko jest w porządku, co tylko mam nie tak to to, że poprzecznica wydaje się być nieco wydłużona. Ale nie wiem o co tu chodzi. lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku.

No więc pozostała mi ponowna wizyta u ginekologa. Wiecie co, jestem już tym wszystkim trochę zmęczona :/ Takie latanie od lekarza do lekarza wykańcza mnie już... :/

pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Bolalo? to nie mialas znieczulenia?
wierze Ci, ze jestes zmeczona bieganiem po lekarzach, bo ja tez czasem sie tak czuje jakbym wymyslala sobie chorobe :( ze tez nie mozna trafic na jednego doktora, kt. pokieruje wszystkim od A do Z?! ;)
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Miałam znieczulenie (dosyć dużo mi pielęgniarka dała) + jeszcze tabletkę (chyba przeciwbólową). Ale to i tak nic nie pomogło. Może trochę w dalszej części badania :/ A któraś z Was miała robioną kolonoskopię? Wiecie o co chodzi z tą poprzecznicą?
I pielęgniarka i lekarz powiedzieli, że jest wszystko ok, więc pewnie jest.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: catrina27 »

Aguś to jesteś silna babeczka :)
Dobrze, że już po badaniu i wszystko jest dobrze :)
Wiem, że to uciążliwe tak chodzić i szukać, ale wierzę że w końcu znajdziesz dobrego lekarza
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Szczerze Wam tak napiszę, że już nie mam siły chodzić po lekarzach i szukać takiego, który mi pomoże. Moja rodzina i znajomi już się ze mnie śmieją, że wszystkie badania mam ok, a chodzę po lekarzach i szukam diagnozy. Jakoś tak ta kolonoskopia mnie zdołowała. Lekarz tak na mnie dziwnie patrzył, pewnie myślał, po co jej to badanie skoro jest zdrowa. Myślałam tak nad tym, co mi może dolegać- zespół jelita drażliwego, endometrioza, zapalenie przydatków etc. Chorób związanych z bólem podbrzusza jest wiele, a żadem lekarz nie zrobi ze mną "wywiadu" lekarskiego, nie wypyta dokładnie... :(
Naprawdę jestem już zmęczona chodzeniem, proszeniem się o wyniki... Więc pewnie i do ginekologa na razie się nie wybiorę... Mam teraz jeszcze dużo stresów, nie mam natomiast chęci kolejny raz chodzić do lekarzy, tłumaczyć... A przez to jeszcze gorzej się stresuję i denerwuję... :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga jezeli Ty o to nie zadbasz to zaden lekarz nie zadba o Twoje zdrowie - nie poddawaj sie i staraj sie znalezc takiego lekarza ktory przeprowadzi z Toba dokladny wywiad lekarski i bedzie w stanie pomoc Ci - to jest podstawa w tym wszystkim a bole na pewno nie przejda a im bardziej bedziesz z tym zwlekala tym bardziej choroba bedzie sie rozprzestrzeniac a pozniej moze byc opanowanych wiecej narzadow i trudniej bedzie to leczyc - walcz o siebie i swoje zdrowie. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Hej Dziewczyny :)

Trochę się tutaj pokasowało wiadomości. Nie wiem czy opowiadać od początku, ale no cóż byłam znów u lekarza i jak wiadomo moja endo stała się faktem. Choć miałam nadzieję, że jednak to ja się mylę, a nie lekarze:)
Na 16 mam wyznaczoną laparoskopię.
Trochę ten rok jest dziwny i strasznie stresujący. Co chciałam napisać, to jakoś mi brakowało odwagi, a potem coś forum nie działało. Mój tato zachorował na raka, na szczęście teraz jest już ok:) Ja też mam sporo tego wszystkiego, w swoim związku też, ale cały czas żyję nadzieją, że jakoś to wszystko się ułoży. A co najważniejsze, że z tego wszystkiego wyjdę silniejsza, a nie słabsza, choć wszystkie działania wymagają u mnie naprawdę wiele odwagi i podejmowania trudnych dezycji.

Proszę trzymajcie kciuki za mnie, bo w sumie to będzie moja pierwsza w życiu "operacja" :):)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

oczywiscie, ze trzymamy kciuki! 16 listopada?
Agaa89 pisze:Trochę się tutaj pokasowało wiadomości. Nie wiem czy opowiadać od początku
opowiadac, opowiadac... wszystko szczegolowo opowiadac ;)
gdzie to laparo? w szpitalu? jak sie czujesz? co bierzesz?
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Tak, miałam mieć 16, ale została przełożona na 19 listopada.Dobrze, że nie w niedzielę. Nic nie biorę, właściwię nic mnie nie boli. Ostatnia @ trafiła mi się z innymi rzeczami, brałam tableki przeciwbólowe i jakoś jej nie czułam. Laparo będę miała w Łodzi, w szpitalu... I nie chce mi się tam jechać. A czuję się tak sobie w sumie. Fizycznie ok, gorzej psychicznie. Stresy teraz dają o sobie znać, i mam dni kiedy jest ok, a są takie dni, kiedy czuję się okropnie. Nic mi się nie chce, najlepiej spałabym cały dzień i nie wychodziła z domu... Także wahania nastroju pełną parą. Wydaje mi się, że to wszystko co się działo, spowodowało, że teraz organizm odreagowuje :(

pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

Spokojnie!
Bedzie dobrze! :)
juz niedlugo nadajdzie 19 listopada, a po tej dacie wiele sie zmieni, wiele wyjasni :)
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Jutro jadę do szpitala. Aaaa te kciuki się przydadzą, bo jednak boję się tej laparoskopii... A może nie jej samej, ale tego, jak będę się czuła po...I oczywiście moja miesiączka zbiegnie się z tą laparo :) Także jak dostanę to wracam do domku. A laparoskopię będę miała 21. Naprawdę najbardziej boję się komplikacji.

Trzymajcie za mnie kciuki:)

pozdrawiam
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Dzięki vwd za słowa otuchy:)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Agaa powodzenia!
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Cześć.
Ja już po laparoskopii. Wczoraj wyszłam ze szpitala...
Rozpoznanie to endometrioza przegrody odbytnczo-pochwowej. I torbiele, torbiel na jajniku prawym.
Usunięto mi wszystkie ogniska endometriozy. Wycięto otrzewną zatoki Douglasa z ogniskami endometriozy no i torbiel. I pobrano wycinki do badań. Przepisano visanne... I póki co dieta lekkostrawna.

Przed laparoskpią strasznie się bałam, ale w sumie nie było aż tak źle. Po, też w miare się czułam. Teraz staram się dużo chodzić. Ale i tak jakoś załamana jestem :(
Wyniki mam dobre, ca 125 też mam bardzo dobre, amh też dobre i reszta badać też wyszła dobra.

To tyle. Przeraziłam się tym wszytkim, i jakoś nie mogę patrzeć na to optymistycznie.

pozdrawiam
KASKA1404
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 16:53

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: KASKA1404 »

Cześć Aga. Cieszę się że wszystko jest w porządku musisz teraz trochę bardziej niż zwykle zadbać o siebie,aby wzmocnić organizm no i ciągle obserwować się dmuchając na zimne. Ja miałam zabieg chirurgiczny 6 listopada obecnie zakończyłam leczenie u chirurga,ale na pożegnanie lekarz dał mi właśnie tą rade. Podobnie jak ty kochana byłam przerażona zanim wszystkiego nie poukładałam sobie w główce, trwało to kilka dni. OBIE mamy bardzo dobre wyniki i z tego należy się cieszyć. :lol:
Pozdrawiam gorąco i głowa do góry w końcu jesteśmy kobietami czyli tą silniejszą płcią .
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Kasia dziękuję za odpowiedź :) Ja miałam takie chwilowe załamanie co dalej itp :) Teraz jest już trochę lepiej. Ja to jestem takim typem panikary :) I muszę z tym walczyć. Zobaczymy co pokaże przyszłość :)
I Ty także się trzymaj!! Musimy się nawzajem wspierać :)

pozdrawiam cieplutko :)
KASKA1404
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 16:53

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: KASKA1404 »

Agaa chyba właśnie po to jesteśmy by nawzajem się wspierać. Każda z nas ma chwile załamania i to wcale nie znaczy że jesteśmy panikarami ,to normalny strach przed nieznanym,kolejne dni przynoszą odpowiedzi satysfakcjonujące bardziej lub mniej, ale zawsze wiemy coś więcej.Jestem nowa w "naszym gronie",dużo wątków prześledziłam próbując poznać tą BESTIĘ i już się jej nie boję.
Pozdrawiam gorąco.
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Hej Dziewczyny
Już drugi tydzień biorę visanne. I niestety trafiłam do szpitala. Z silnym bólem jajnika. Nie wiem czemu. Teraz jest już lepiej. Ponadto dostałam miesiączki. I nie wiem czy tj normalne. To nie jest zwykłe plamienie. Trochę się denerwuję :(

Czy któraś z Was miała coś takiego może?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

spokojnie
poczatki sa trudne
potem sie wszystko ureguluje
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: olla27 »

Aga jak tam się dzisiaj czujesz?
Odezwij się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”