Proszę o pomoc.

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Witajcie,

W środę miałam wizytę u ginekologa, który przyjmuje w szpitalu w mojej miejscowości. Nie jestem pewna jak ocenić tę wizytę. Zresztą napiszę od początku.
W środę ginekolog oczywiście wypytywał mnie, kiedy miałam ostatnią miesiączkę itp. Przy badaniu ginekologicznym prawego jajnika w ogóle nie czułam, za to przy lewym jajniku czułam straszny ból. Lekarz mnie pocieszał, bo widział jaki sprawia mi to silny ból... Co mnie zaskoczyło, nie wypisywał mi luteiny, czy innych leków ;), tylko skierował na badanie ob i crp, czy przypadkiem nie mam żadnego stanu zapalnego w organizmie. W czwartek zrobiłam te badania i wyszło mi w sumie dobrze: OB po 1 h [mm] 20 N:<20, natomiast crp ilościowo 0.13 mh/l N:<11.0.
Dziś byłam umówiona na usg ginekologiczne. I oczywiście nic wielkiego nie wykazało. Torbieli nie mam, oba jajniki w normie, echo endometrium 12,8 mm. Tylko, że ginekolog ponownie zbadał mnie (nie przez usg), i znowu czułam ucisk i ogromny ból lewego jajnika. Widząc mój ból, szybko przerwał badanie.
No cóż... nadal nie wiem co mi jest... Stanu zapalnego nie mam, ale lekarz przepisał mi czopki i antybiotyk. Mam zobaczyć, czy coś pomoże. Wspomniał mi też, że mój ból może się wiązać z ogniskami endometriozy, ale na razie nie jest pewien. Dlatego zobaczymy jak wyjdzie z tymi tabletkami, które mi przepisał...
Jeśli chodzi o prolaktynę, to jest ok. (chyba) Przynajmniej tak mi powiedział lekarz. Na razie to na tyle, zobaczymy co zdziałają leki...

pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt! ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga ciesze sie ze trafilas na lekarza ktory sie w koncu Toba zajal i najpierw chce wykluczyc inne dolegliwosci zanim skieruje Cie na dodatkowe zabiegi. Jak dlugo masz brac te czopki i antybiotyki ??? Czy po tej dawce masz ponownie wrocic na wizyte do lekarza ???
Przykro mi ze cierpialas podczas badania ale dobrze ze lekarz przerwal badanie jak tylko poczulas bol na ponownym badaniu. Dobrze ze w koncu cos sie dzieje i nie jestes pozostawiona sama sobie z tym wszystkim. Mam nadzieje ze lekarz bedzie w stanie pomoc Tobie i zacznie szybko dzialac abys mogla lepiej funkcjonowac.

Zycze wesolych swiat i daj znac jak dzialaja na Ciebie leki przepisane przez lekarza.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Antybiotyk mam brać przez 5 dni. Lekarz powiedział, że jak będę się po nim źle czuła, to mam przerwać. Na razie boli mnie tylko głowa po nim... Jak się będę dalej gorzej czuła to po prostu przestanę brać, i czopki i antybiotyk.
Zobaczymy jak to będzie... Po wybraniu tabletek i czopków mam się ponownie zgłosić do lekarza.

Lekarz myślał na początku, że mam tylko stan zapalny, dlatego wysłał mnie na badanie ob. Jednak okazało się, że nie mam...z jednej strony dobrze. Jednak z drugiej strony szkoda, że badanie nic nie wykazało, bo dalej jestem w punkcie wyjścia...

Natomiast po wczorajszym badaniu przez cały dziań bolało mnie lewe podbrzusze, albo jajnik. Okropny ból, nawet w czasie chodzenia...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga nie dziwie sie ze odczuwalas ten bol po badaniu bo jednak lekarz naruszyl to miejsce gdyz oni tylko w ten sposob moga dotrzec do tego wlasciwego miejsca gdzie jest odczuwany bol a to wiaze sie z nasileniem bolu po takim badaniu.
Ja mialam tak samo gdy odczuwalam bol w prawym miejscu gdzie jajnik i po naruszeniu tego miejsca przez lekarza odczuwalam jeszcze silniejszy bol niz przed badaniem - mam nadzieje ze wkrotce poczujesz sie lepiej. Trzymaj sie dzielnie.

Dobrze ze jest wszystko pod kontrola - jestes w punkcie wyjscia ale cos sie dzieje i lekarz sprawdza co sie dzieje i nie pozostawil Cie bez niczego - dla niego jak widac tez jest wazne abys poczula sie lepiej.

A co do lekow to mam nadzieje ze nie bedziesz musiala przerywac brania lekow a najwazniejsze to udac sie ponownie na wyznaczona wizyte w celu dalszego sprawdzenia Twojego stanu zdrowia zeby moc dojsc w koncu do punktu zaczepienia co powoduje te bole.

Pozdrawiam cieplutko - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Dziękuję za słowa pociechy. Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz Gosia.

pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga tez mam taka nadzieje.
A jak Twoje leczenie - czy nadal bierzesz antybiotyki i czopki czy moze je odstawilas ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Biorę, biorę. Już się lepiej po nich czuję. Ale ból nie ustaje. Tzn. czasami jest lekki, czasem silniejszy, np. przy ucisku na podbrzusze... :/ Zależy od dnia...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

To super ze bierzesz je jeszcze. A kiedy do lekarza - w tym tygodniu wybierasz sie ponownie ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Nie. Lekarz, u którego byłam będzie przyjmował dopiero od 11 maja. No i będę musiała pójść do niego po miesiączce, którą mam nadzieję dostanę w terminie. ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

A wiec trzymam kciuki ze @ przyjdzie w terminie a Ty bedziesz mogla udac sie po jej zakonczeniu do lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

Witaj Aga :) Czy dzis juz troszke lepiej? Pzdr. Cie mocno :)
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Witaj vwd ;)

Dzisiaj boli mnie tak średnio, jakkolwiek to brzmi ;) Nie umiem tego wytłumaczyć tak bardziej z medycznego punktu widzenia. Gorszy ból mam, kiedy wybieram się do toalety ;) Czuję taki dyskomfort po lewej stronie. Może to dziwne, ale już się do tego przyzwyczaiłam. Przynajmniej wtedy, gdy ból jest lekki ;)

pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

chcialbym Ci Slonko powiedziec: lyknij tabletke, podskocz na lewej nodze, potem ukucnij i policz do 10 i masz bol na 2 tygodnie z glowy :D ale niestety nie znam takiej recepty :( Bol bywa rozny... kazda z nas probuje sobie z nim radzic na swoj sposob ;) Zycze Ci, abys Ty znalazla szybko dobry sposob na swoj bol :) i ciesze sie sie, ze jest juz troszke lepiej :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga ciesze sie rowniez ze czujesz sie troszke lepiej aczkolwiek bol nadal istnieje - mam nadzieje ze nie bedzie uporczywy abys mogla radzic sobie w codziennych obowiazkach.
Najlepszym sposobem w walce z bolem jest dobranie odpowiednich lekow przeciwbolowych - jezeli zwykle leki nie pomagaja to porozmawiaj z lekarzem na ten temat a na pewno cos doradzi i przepisze silniejsze leki ktore skuteczniej usmierza Twoje bole.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

Kochana Ago!!!!!!!!!!!!!!!!!mnie od 17 roku życia boli po lewej stronie! i jeśli przeczytasz moją historię tej choroby to sama sie przekonasz.pierwszy ginekolog powiedział że to jelita mnie bolą i poradził gastrologa-ale to był kompletny półgłówiek!!!potem pomyślałam może to nerka ale nerka jest wyżej!!!
Jestem fizjoterapeutką i wykluczyłam potem ból krzyża i zwyrodnienie bo te dolegliwości raczej nie promieniują do jajnika na ''przestrzał''.po laparo było pewne że to endo, a nawet wcześniej.torbiele zostały wyłuszczone-ale kolejne pytanie dlaczego boli (do tej pory)tylko lewa strona.w końcu znalazłam gina który mnie oświecił-ponieważ zrosty utworzone przez endo potrafią przyczepic się w miednicy mniejszej aż do krzyża-i ja byłam tym przypadkiem :roll: i nic nie pomogło przecinanie zrostów przy laparo :( endo może byc umiejscowione też na krzyżu.kiedy czytam twoją historię o tym bólu to jak bym widziała siebie i dlatego odpowiadam, boli mnie nawet teraz!i niebyło dnia w którym mnie nie bolało(przyzwyczajnie)!!!!!!!!!!
Życzę Ci aby to nie była endometrioza!! zrób sobie laparoskopię, przynajmniej ta zagadka się rozwiąże bo nie leczona endometrioza jest naprawdę złośliwą zołżą.
Nie bój się niczego, bo Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, znam zwodzenie lekarzy gdy odpowiedz jest nie oczywista i wszystkie dziewczyny na tym forum to znają.w większości z nas -dziewczyn endometriozy -na początku- dobry lekarz i trafna diagnoza to cud.znajdz odpowiedz.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

A i jeszcze ten ból nogi miałam tak przed laparo-po prostu kulałam!!!!!!
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Z tą laparoskopią, to nie jest tak łatwo... Lekarze tacy chętni nie są, żeby ją zrobić... A ja jestem osobą niecierpliwą i najlepiej jakbym mogła, to wszystkie badania zrobiłabym w jeden dzień ;) ;)
Ale niestety tak się nie da...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

tak..to musi byc naprawdę konkretny powód do laparoskopii.może idz do lekarza który jest ordynatorem oddziału ginekologiczno-operacyjnego np w centrum zdrowia matki polki w łodzi -ja miałam tam dokładnie :roll: zrobiony zabieg bo nic nie wróciło.albo gdzieś do szpitala o dobrej renomie.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Teraz byłam u ginekologa, który przyjmuje w szpitalu. Zobaczymy co mi powie na następnej wizycie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Aga zapytaj sie swojego lekarza o laparoskopie - moze akurat jak napomkniesz o tym zabiegu to lekarz zdecyduje sie na jej przeprowadzenie - najpierw zobacz co powie Tobie podczas kolejnej wizyty.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

napewno się boisz laparoskopii, lekarz po stwierdzeniu torbieli czekoladowych kazał brac mi 6 miesiecy danazol i gdy widział że płaczę powiedział że może po tym leku obejdzie się bez operacji ale tak mi tylko ściemnił żebym się nie martwiła i nie bała.danazol pomógł troszkę-bo zaleca sie danazol przed zabiegiem!!
A laparo to koniecznośc przy endo.
więc kiedy ciebie boli, niewiesz co ci jest,to usg nie pomoże.może ten nowy lekarz coś pomyśli...
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Agaa89 pisze:Z tą laparoskopią, to nie jest tak łatwo... Lekarze tacy chętni nie są, żeby ją zrobić...
wlasnie! Ci co jej bezposrednio nie robia uwazaja, ze to zbedne zamieszanie ;) i ze laparo powoduje czesto rozlanie endo po calym brzuchu (tak uslyszalam od lekarza). Zeby tak zdj. wystarczylo ;) albo bad. z krwi :D
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Lekarze pewnie by chcieli zrobić usg, przepisać jakieś tabletki i po krzyku...
pomoże, nie pomoże... czy to ważne... Ważne, że coś przepisali. Trochę to śmieszne, ale prawdziwe. Oczywiście nie wszyscy lekarze tacy są. Są też tacy naprawdę z powołania, ale to chyba rzadkość ;)
U mnie w przychodni, to nawet czasami skierowania na takie zwykłe badania krwi czy moczu, nie chcą dać i robią trudności.
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

No i faktycznie mam nadzieję, że mój nowy ginekolog coś poradzi ;) Oby tak było ;)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: catrina27 »

Aga a z jakiego ty jesteś miasta?
rivombroza pisze:centrum zdrowia matki polki w łodzi
Ja miałam laparoskopię w grudniu 2010. Mieszkam w Łodzi i CZMP znam bardzo dobrze i odradzam z całych sił!!! Mi miesiąc od operacji się wszystko odbudowało a pan ordynator stwierdził że nic się nie stało :twisted: Dodam że moja ciocia tam pracowała byłam niby z polecenia. Moja obecna pani gin.( super doktorowa- pomaga wielu dziewczyną z Łodzi z endo) za głowę się złapała jak zobaczyła wyniki z CZMP
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Agaa89 »

Ja jestem z dolnego śląska. A o laparoskopii to nawet nie myślę, że jakiś lekarz mi zrobi :/ A jeszcze jak sama zaproponuję albo wspomnę, to pomyśli, że sama chcę się leczyć, albo, że wiem lepiej co mi jest.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: vwd »

Masz racje, czasem lepiej sie nie wychylac ;) zeby sobie nie zaszkodzic :) Powodzenia dziewczyny! :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Moj lekarz po 4 wizytach oswiadczyl ze zrobil dla mnie wszystko w warunkach ambulatoryjnych co w jego mocy wobec czego chce mnie skierowac do szpitala na laparoskopie by wykluczyc endometrioze - dostalam od niego skierowanie do szpitala na konkretny termin bo to on mnie zapisal na laparoskopie do szpitala w ktorym pracuje.
Zycze powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

catrina27 pisze:Aga a z jakiego ty jesteś miasta?
rivombroza pisze:centrum zdrowia matki polki w łodzi
Ja miałam laparoskopię w grudniu 2010. Mieszkam w Łodzi i CZMP znam bardzo dobrze i odradzam z całych sił!!! Mi miesiąc od operacji się wszystko odbudowało a pan ordynator stwierdził że nic się nie stało :twisted: Dodam że moja ciocia tam pracowała byłam niby z polecenia. Moja obecna pani gin.( super doktorowa- pomaga wielu dziewczyną z Łodzi z endo) za głowę się złapała jak zobaczyła wyniki z CZMP
no to różnie bywa, ja jestem bardzo zadowolona z operacji z opieki mniej....
po zabiegu chodziła do przynajmniej 4 lekarzy i wszyscy byli zachwyceni zrobionym zabiegiem...!!!niemam pojęcia czemu tak sobie gadają.nieznam się.operację zrobił mi Włodarczyk nawet chodziłam po zabiegu do niego prywatnie...ale -o d r a d z a m !!!!!! go.Szyłło zajmuje sie endo
ale nie miałam siły po przygodzie z tym pierwszym na następną niewiedzę. :( :( :(
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: rivombroza »

teraz leczę sie w Kutnie na oddziale zajmującym się przede wszystkim niepłodnością-zrobili mi tam chyba wszystkie badania .polecam Witolda Malinowskiego- gdyby nie on nie było by mnie z wami tutaj, bo po prostu przestałabym walczyc.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”