A miało być tak pięknie...

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Ok do łóżka nie wchodźcie broń Boże!!!
:lol:

co sądzicie Dziewczyny o tych tamponach?
nie wiem czy wierzyć temu czy nie. raczej zawsze stosowałam podpaski a teraz sama nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie czy nie? jednak nurtuje mnie to...

Herciku widać było, że z Ciebie to :twisted: ale nie chciałam pisać o tym na forum, aby nie wszystkie o tym wiedziały :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Ja od momentu kiedy mialam bole przestalam stosowac tampony i zaczelam stosowac podpaski zeby krew uchodzila z organizmu. Obecnie nie uzywam niczego bo nie mam @ od lutego jak na razie.
Aldona pisze:Herciku widać było, że z Ciebie to :twisted: ale nie chciałam pisać o tym na forum, aby nie wszystkie o tym wiedziały :lol:
Herciku no to niezle - ale jestes przesympatyczna kobietka z charakterkiem :twisted: :lol:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

To był taki żart ja chyba nie jestem aż taka zła :D daleko mi do :evil:
co do tamponów to ja zawsze stosuję podpaski.Tampony są u mnie tylko na wyjątkowe okazje :D uważam że to nie jest najzdrowsze.Słuchałam parę wypowiedzi w telewizji i podzielam zdanie wypowiadających się tam.Tampony TAK-ale tylko czasem.Dziś są tak cienkie i delikatne podpaski że po co sobie szkodzić.Ale jak kto woli :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Pewnie że był to żart, Gośka to fajna kobietka, z resztą jedna i druga :D
W każdej z nas drzemie troche Aniołka i Diabełka tak dla równowagi.
Ja też zawsze wolałam stosować podpaski, ale chyba wypróbuję ta teorię z tamponami przez jakiś czas i zobaczę na sobie czy ma to jakiś wpływ na mnie czy nie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

A wiec wyprobuj i daj nam znac z tymi tamponami.
Aldona pisze:Pewnie że był to żart, Gośka to fajna kobietka, z resztą jedna i druga :D
dzieki Aldonko :D - Ty tez jestes wspaniala kobietka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Dzięki!!!
Dziewczyny muszę się z Wami podzielić dzisiejszą wiadomością, jutro w końcu podpisujemy kredyt i ruszamy z budową. Normalnie jestem podniecona :lol: :lol: :lol:
Jeszcze nie jest to wiadomość o dzidzi niestety, ale moje jedno z marzeń zaczyna się urealniać :P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: vwd »

brawo! :) i powodzenia w budowaniu! :)
a jesli chodzi o tampony...
dyskutowalysmy o tym juz kiedys, m.in. tutaj
http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... it=tampony
odradzam!!!!!
bad., na kt. powoluja sie w art. sa ok, ale wnioski sa bledne!!!!!!!
kobiety z endo nie wybieraja po prostu tamponow!
to tak jakby zrobic bad. Czy wyczynowe uprawianie sportu ma wplyw na endometrioze? Wniosek: Kobiety uprawiajace wyczynowo sport nie choruja na endo! tylko 1% uprawiajacych wyczynowo sport zapada na endo. Na naszym forum, o ile pamietam, tylko "stopka" uprawiala wyczynowo sport, a reszta... nie miala na to sily!!!!!!!!!!!!!!!
kiedys dyskutowalam tez na temat wynikow pewnego bad. dot. wyksztalcenia i wieku rodzacych kobiet. Bad. opieralo sie na ankiecie (zreszta jak 90 % badan). Kobiety na porodowce podawaly czy jest to ich pierwszy porod, ile maja lat i jakie wyksztalcenie. Zgadnijcie jakie byly wyniki? Kobiety z wyzszym wyksztalceniem rodza pozniej niz kobiety z wyksztaceniem srednim, a najszybciej rodza te, kt. sa tylko po podstawowce. Co za odkrywcze wnioski!!!! Jak kobieta rodzaca majaca zaledwie 19 lat miala niby zdobyc to wyzsze wyksztalcenie?????
Pzdr. Cie Aldonko :)
Powodzenia :)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

Aldona pisze:Dziewczyny muszę się z Wami podzielić dzisiejszą wiadomością, jutro w końcu podpisujemy kredyt i ruszamy z budową. Normalnie jestem podniecona
BRAVO !!! Gratuluję Aldonko.Wszystko idzie dobrze więc następna wiadomość będzie pewnie o nowej istocie na tej ziemi :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Super ze jedno z Twoich marzen zaczyna sie urzeczywistniac - mam nadzieje ze te o dzidzi tez sie urzeczywistni juz wkrotce czego mocno Ci zycze :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: domowniczka »

Aldonko, wytrwalosci!... :)
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Wytrwałość to ostatnio moje drugie imię. Wiecie ile walki jest ze wszsytkim w moim życiu. Wkurzyłam się oczywiście wczoraj, bo myślałam, że jak wczoraj podpisałam kredyt to kasę będę miała za tydzień gdzieś. A tu będzie pewnie za dwa. No a ja już nakręcona i reszta ludzi też a tu nic. Zatem pożyczyliśmy kasę od rodziny na start na dwa tygodnie i ruszamy ;)
Ale jestem tak zmęczona już że masakra. Codziennie od 7-22 na dużych obrotach, w pracy siedze przed kompem i staram się choć regularnie oddychać ;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: vwd »

Aldonko, duzo wzielas na swoje barki...
Czeka Cie wiele zamieszania i stresu z budowa (wiem co mowie), wiec oszczedzaj sily!
endo Ci nie ulatwi zycia... Dbaj o siebie i nie przejmuj sie wszystkim... sprobuj sie oszczedzac ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Aldonko Vwd ma racje - musisz oszczedzac sily bo takie tempo Cie wykonczy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

Aldonka da sobie radę.Jest silna i jestem pewna że ma motywację do tego aby to wszystko przejść.Życzę powodzenia Aldonko i trzymam cały czas za was żeby się udało :D ja zaczynam walkę za dwa miesiące :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Cześć Dziewczyny!!! Mąż mnie znowu opuścił na 2 dni, a tu budowa na glowie.Mam już wylane lawy i częściowo bloczki fundamentowe położone. Jutro mają to skończyć i długi weekend wolny od budowania. Rzodkiewki już niektóre urosły i można wcinać. Z kasy jestem tak wycyckana, że ledwo starczy na życie. We wt. niby ma być wypłacona pierwsza transza i musi być, bo inaczej to w tym banku wszystkich powieszę :) Masakra co się nie dzieje. Ale nic. Samopoczucie super tylko czasami padam z przemęczenia, niestety nie mogę zwolnić. Ale w weekend odpocznę obiecuję. Duże buziaki dla Was :P
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

Wreszcie jesteś Aldonko bo długo się nie odzywałaś i już się martwiłam o ciebie.ale zapomniałam że należysz do kobiet zapracowanych :D odpoczywaj dużo
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Aldona pisze:Samopoczucie super tylko czasami padam z przemęczenia, niestety nie mogę zwolnić. Ale w weekend odpocznę obiecuję. Duże buziaki dla Was :P
Gorace usciski dla Ciebie i trzymam Cie za slowo ze w weekend wypoczniesz na pewno :) :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Wiecie jak to wszystko cieszy. Ogródek rośnie, domek też... Tylko przeraża to, że wszystko tak szybko sie dzieje i fakt, że jeszcze kredytu nie mamy a już tyle wybudowane na krechę :roll: Masakra, ale taka nawet przyjemna.
Ściskam Was mocno Kobietki Wy moje i może dzięki tym uściskom wygonię z Was endo, tak bym chciala :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Aldona pisze:Tylko przeraża to, że wszystko tak szybko sie dzieje i fakt, że jeszcze kredytu nie mamy a już tyle wybudowane na krechę :roll: Masakra, ale taka nawet przyjemna.
Wiec mam nadzieje ze kolejna przyjemna wiadomoscia bedzie to ze juz macie pieniadze z kredytu i mozecie budowac sie na kredyt a nie na kreche :) Pozdrawiam :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Podobno te pieniążki mają do nas wpłynąć we wtorek, ale czekam na nie z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Wcale Ci sie nie dziwie ze czekasz na nie z niecierpliwoscia - podejrzewam ze ja rowniez czekalabym na nie z niecierpliwosci bo nadal oczekuje na zwrot pieniazkow za moja operacje przeprowadzona w Polsce.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

W poniedziałek konto moje dojrzało kupę szmalu ;) no i już dziś ponad połowę stracimy ;) Za chwilę pewnie będziemy wnioskować o drugą transzę;)
Fundamenty zakopujemy pod koniec tego tygodnia, potem chudziak i ruszamy ze ścianami ;) cały czas budowa cieszy baaaaaaaaaaardzo.
Poza tym ostatnio miałam zmartwienie, bo mąż mial wyjechać w delegację i wszystko omal nie zostało na mojej glowie - budowa i ślub, na który powinnam pójść, ale samej to mi się nie uśmiechało. Ale na szczęście wszystko na razie, odpukać, chyba skończy sie po mojej myśli. Mąż zostanie z żonką i razem pójdziemy na impre. I sprawy budowlane będą wspólne a nie tylko moje :)
A poza budową i tym co wyżej, to endo nie czuję w sobie. Niestety w tym cyklu nie udało sie wstrzelić w jajeczko, tak czuję, choć okres powinien przyjść za kilka dni. Żadnych bóli przed, czasami czuję jak pulsuje mi w miejscu pooperacyjnym, ale to norma chyba.
Pozdrawiam Was
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Aldonko ciesze sie ze mozesz pojsc z mezem na slub i impreze a takze ze budowa nie zostanie tylko pod Twoim nadzorem ale pod Waszym wspolnym nadzorem.
Super ze czujesz sie normalnie i endo nie dokucza Tobie - to najwazniejsze wiadomosci. Sciskam cieplo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

Aldonko fajnie słyszeć że endo o Tobie zapomniało i oby tal dalej :D :D :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Gośki czy endo zapomniało czy nie, tego nie wiem. Wizyta u gina pod koniec sierpnia i wtedy się okaże. Boleści nie mam żadnych. Skąpy okres się pojawił. Małe problemy mam tylko z wypróżnianiem. Niby schodzi coś ze mnie codziennie, ale też wychodzą ze mnie takie pęcherzyki gazowe, które miałam już przed braniem V, pod zniknęły i znowu się pojawiły jak odstawiłam lek. Staram się zmienić trochę swoj sposób odżywiania,więcej ruchu i owoców i warzyw i może cos pomoże :wink: Zobaczymy...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Wiec bedziemy czekaly razem z Toba na wizyte kontrolna i na wyniki. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo - miejmy nadzieje ze wszystko bedzie ladnie wygladalo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: Aldona »

Dziewczyny dostałam małego krwawienia, jak na okres było to za słabe, jak na plamienie to za duże, ale było po 2 -3 dniach się skończyło. Po dniu przerwy pojawił się faktyczny okres, był porządny, lało się ze mnie jak z rynny podczas sporego deszczu, na szczęście nie bolało. Byłam jednak bardzo osłabiona i opuchnięta i to jeszcze na weselu. Ale było i minęło. Wszystko się skończylo i pomalutku rozkręcamy próby zaatakowania jajeczka. Do owulacji jeszce pewnie kilka dni. Na trzy dni teraz znowu pozbywam się męża, więc strazał przed wyjazdem i po musi nastąpić ;)
A budowa dalej rośnie, mamy juz ścianki tak duże jak ja, gdy stoję w domku, więc może do końca tygodnia zaleja nam strop. potem zalewanie stropu i budowa pięterka ;) Cieszę się strasznie. Niestety w pracy młyn i stąd tez znowu umilkłam. Nie ukrywam, że jestem zmęczona takim tempem, ale podoba mi się to. Nie mam czasu na wiele rzeczy, prasowanie i sprzątanie ograniczyłam do minimum. Jak wychodzimy z domu rano to wracamy ok 22, więc człowiek robi tylko co musi i idzie spać. Teraz może znajdę chwilkę dla siebie. Posprzątam i wyprasuję ;) jak znajdę siły, jak nie to położę się i odpocznę. Przecież nic się nie stanie takiego , jak przełoże to na kiedy indziej. A urlopu nie weżme bo szkoda i nie bardzo mogę.
Szaleństwo :lol:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: vwd »

ale uwazaj na siebie, prosze! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: gosiak76 »

Super ze prace ida do przodu - pamietaj tez ze Twoj organizm wymaga czasem wytchnienia. Wypoczynek dobrze Ci zrobi bo bedziesz mogla nabrac wiecej sil do dalszych dzialan :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A miało być tak pięknie...

Post autor: hercik17 »

Aldonko kochana co u ciebie???? gdzie się podziewasz????
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”