Witam serdecznie.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Madziasi
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 09:29

Witam serdecznie.

Post autor: Madziasi »

Witajcie kobietki.
Mam na imię Magda mam 26lat 4,5letnia wspaniałą córeczkę i nieszczęsną endometriozę :(. Borykam sie z tym problemem od około 2,5 roku. Właśnie te 2,5 roku podczas wizyty u lekarza skarżyłam się na strasznie bolesne i strasznie obfite miesiączki (podczas tyg 6 dni zużywałam 1,5 opakowania nospy i opakowanie tabletek przeciw bólowych) wówczas lekarz stwierdził ze to na pewno zrosty po cc i tak już będzie do końca życia żeby sobie pomagać przeciwbólowymi i nospa. Tak wytrzymywałam aż mąż na siłę zaprowadził mnie do lekarza na badanie usg które wykryło torbiel czekoladową 10x7 cm w jajniku lewym , byłam przerażona lekarz kazał ponowić badania i okazało się ze przez 14 dni torbiel urosła o prawie 1 cm. Pewnego dnia trafiłam na izbę przyjęć z takimi bólami że nie mogłam już chodzić to był czwartek a w poniedziałek 25 października po godzinie 11.30 byłam już po operacji, okazało się ze miałam torbiele endometrialne na obu jajnikach bardzo liczne zrosty i ogniska endometrialne w bliźnie po c c wszystko ładnie powycinali żebym mogła jeszcze mieć drugie dziecko. Wszystko było pięknie do okresu w listopadzie gdzie podczas jego myślałam ze umrę z bólu pomógł mi ketonal , po okresie było nie lepiej ale cóż myślałam jestem świeżo po operacji i tak musi być czekałam te 28 dni(zapomniałam dodać że biorę tabletki Qulaira które maja zablokować możliwość pojawiania się torbieli ) na to żeby się przekonać że i tym razem ból jest troszkę mniejszy podczas okresu krwawienia bardzo słabe ale przez około 10 dni po okresie zaczyna się koszmar ból staje się wzdęty boli nawet skóra, prawie nie śpię w nocy przez wszystkie te dni boli tak że nie mogę sie podnieść z łóżka nie mogę zmienić pozycji gdy leże. Cierpi na tym moja córeczka gdyż nie mam chęci do zabaw z nią cierpi też na tym moje małżeństwo . Wczoraj była na usg iw w prawym jajniku mam jakies pęcherzyki lewy nie był widoczny ogniska endometriozy w bliźnie pooperacyjnej. Mam tez podwyższone CRP do 9,3 a norma jest do 5,0 , 2 lutego mam wizyte zobaczymy co powiem tym razem lekarz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam serdecznie.

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magda,
przykro mi ze zostalas zdiagnozowana z endometrioza. Dobrze rowniez ze Twoj maz dba o Ciebie i zaprowadzil Cie do innego lekarza ktory bardzo szybko zareagowal na Twoje dolegliwosci a dzieki usg odkryto przyczyne Twoich bolow.
Mam rowniez nadzieje ze kolejne wizyty u lekarzy pozwola na lepsze zaplanowanie Twojego leczenia zebys nie musiala ponownie cierpiec a przez To rowniez obwiniac siebie za to ze nie potrafisz poswiecic swojemu mezowi oraz swojej coreczce zbyt wiele czasu - mam nadzieje ze to sie wkrotce zmieni.
Trzymam kciuki za dalsze leczenie oraz pozdrawiam cieplutko ;)
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam serdecznie.

Post autor: domowniczka »

kolejna trafiona przez endo! Witaj Madziasi!
Wspolczuje Ci bolu i tej calej sytuacji... Kochana, nie jestes sama! Zobacz ile nas tu?! ;) A kazda ma mniej lub bardziej podobna sytuacje do Twojej... Najwazniejsze jest trafic na b.dobrego lekarza :) Druga rzecz: trafic na lek, kt. Ci pomoze :) Wg mnie, Ty bierzesz za slabe leki, czemu nie zatrzymano Ci okresu??? Bez okresu jest fajnie ;) czlowiek wie, ze zyje :D Powinnas zastanowic sie nad tym. Poczytaj o takich zastrzykach w dziale Jak leczyc endometrioze :) oraz w dziale Leki i Wasze doswiadczenia z nimi :) Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam serdecznie.

Post autor: vwd »

Witaj :) dzieki za ten szczegolowy opis :)
Madziasi pisze:2 lutego mam wizyte zobaczymy co powiem tym razem lekarz
no wlasnie, ciekawe co Ci powie?! pzdr. serdecznie :)
Madziasi
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 09:29

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Madziasi »

Witajcie kobietki kochane , jestem po wizycie Pani doktor stwierdziła ze dzięki Qlaira z czasem powinno mnie zacząć mniej bolec , kazała zażywać kwas foliowy i za 3 miesiące zacząć starać sie o drugiego bobaska :)
Madziasi
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 09:29

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Madziasi »

Przepraszam jeszcze za dopiero teraz odpisałam ale jakieś problemy były u nas z internetem a nie miałam skąd odpisać pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam serdecznie.

Post autor: gosiak76 »

Madziasi to dobre nowinki - zycze wiele sukcesu oraz powodzenia i mam nadzieje ze niedlugo zobaczymy Cie bardzo szczesliwa :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam serdecznie.

Post autor: vwd »

czyli stosuj kwas foliowy i wypoczywaj :) Powodzenia!
Madziasi
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 09:29

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Madziasi »

Tak też będę robiła :D pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam serdecznie.

Post autor: gosiak76 »

grzeczna dziewczynka :D wszystko bedzie dobrze :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam serdecznie.

Post autor: vwd »

a jak sie czujesz? czy dzieki Qlaira lepiej?
:) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”