Witam wszystkie kobietki!!!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
milenka85
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 11:20

Witam wszystkie kobietki!!!

Post autor: milenka85 »

Cześć, nazywam się Milena. Kilkakrotnie startowałam żeby się zalogować na forum, ale jakoś nigdy nie miałam za bardzo czasu, teraz jednak chce sie z wami podzielić własnymi przezyciami zwiazanymi z tą okropną chorobą. Mam 24 lata, na endometriozę choruję od ponad dwóch lat. Ale dopiero rok temu trafiłam do specjalisty, który "uratował mi życie". Na pierwszej wizycie u doktora zostałam skierowana do szpitala na pobranie wycina z tylnego sklepienia pochwy i przesłanie go do badania histopatologicznego. Po miesiący otrzymałam wynik. Miałam brodawczaka, którego początkowo lekarz leczył "condyliną" - 3 tygodnie musiałam 2 razy w tygodniu jeżdzić na wizyty i lekarz aplikował mi lek - jednakże leczenie nic nie dało i zostałam skierowana na ponowne pobranie wycinka, ale tym razem już bez znieczulenia - szok przy tym to mało powiedziane- ale przeżyłam. Po tym pobraniu badanie histopatologiczne wykryło u mnie endometriozę. Początkowo brałam leki hormonalne tzw. duphaston na rozbicie torbieli które osiagały wielkości ok 5 cm, jednakże i to nie dawało poprawy, dlatego zostałam skierowana na laparoskopię. W styczniu br. tydzien spędziłam w szpitalu. Podczas laparoskopii usunęli mi torbiel, jednakże nie wiem jaką miała wielkośc ponieważ lekarz mi nie powiedział, przy tym uwolnili mi częśc zrostów, ale tylko niewiele w porównaniu z tym co mam, ponieważ zrosty zlokalizowano w okolicy jelita grubego. Lekarz nie chciał ryzykowac ponieważ naruszenie jelita groziłoby cięzkim uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet... (aż płakać mi się chce kiedy o tym piszę). Po laparoskopii i dojściu do siebie dostalam od mojego gina skierowanie do chirurga na rektoskopię, aby stwierdził gdzie zlokalizowane są zrosty i co dalej z tym począć. A ból przy tym jest niemiłosierny, nie mogę siedzieć, ponieważ czyję jakby mnie ciagle bolała kość ogonowa a przy codziennych czynnościach fizjologicznych poprostu siedziałam na toalecie i płakałam z bólu. Okropne przezycie. No i z powrotem trafiłam do mojego ginekologa, który zaproponował mi wzięcie udziału w badaniu w klinice w Poznaniu. Badanie polega na tzw. "doświadczeniu"czyli badaniu 3 fazy leku, który nie występuje na polskim rynku". Jednak zdecydowałam się bo jak nie wzięłabym udziału, musiałabym brać hormony w postaci zastrzyków. Aktualnie czuje się świetnie. Az chce mi się żyć!!! dziewczyny jak tylko możecie bierzcie udział w tym badaniu.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki!!!

Post autor: vwd »

Co u Ciebie????
Wiem, ze ten wpis jest stary, ale... zastanawiam sie jak sie teraz leczysz? jak sie czujesz? i co u Ciebie slychac? Odezwij sie, prosze :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki!!!

Post autor: gosiak76 »

Witaj Milena.
Zastanawiam sie jak zakonczylo sie Twoje leczenie w ktorym bralas udzial w klinice w Poznaniu? Jak funkcjonujesz obecnie? Czy sa jakies poprawy?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”