Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
Marta
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 09:59

Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Marta »

Przyjmowałam Zoladex i było to jedno z najbardziej trudnych doświadczeń w moim życiu. Ciągle się bałam, że coś mi się stanie. Każdej nocy byłam cała mokra, raz zimno raz gorąco ? Powiedzcie, co wam lekarze mówią na ten temat ? Czy bierzecie coś dodatkowo - co zmniejsza te koszmarne objawy ?
Marta
tysia
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 12:54

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: tysia »

ja nic nie bralam przy leczeniu zoladexem, staralam sobie radzic inaczej i nie bylo tak zle....wytrzymalam 9 miesiecy i uwazam ze efekty uboczne i tak byly lepsze od bolu w endo.
pozdr
Iza
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Iza »

To tak jest, moja koleżanka np była bardzo dzielna i też to znosiła - ale mówiła że te uderzenia gorąca, depresja i bóle kości ją bardzo prześladowały. Też często nagrzewała sobie brzuszek taką matą elektryczną do nagrzewania. Podobno pomaga łagodzić bóle. Są też jakieś preparaty na zmniejszenie objawów, chyba z tego co pamiętam to sojowe.

Wiem że ta Pani dr z Wrocławia http://kobietainatura.pl/ dr Pretti zna się na tym i wielu osobom już pomogła. Wogóle fajne ma książki i artykuły na temat kobiety i kobiecości. Polecam.

Iza
nikita
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 18:28

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: nikita »

Prosze pomóżcie mi kobietki już zakończyłam kurację analogami /Lucrin Depot 3 dawki/ I jestem 6 tyg. po ostatniej dawce czuję sie nadal okropnie chyba gorzej niż przy braniu zastrzyków!!! Dziś o mało nie zemdlałam, uderzenia gorąca i nadpotliwosć w nocy są nie do wytrzymania!!! Czy mam skonsultowac mój stan u lekarza?? Czy Wy też to miałyście ile to jeszcze potrwa zanim usunę z organizmu lek?
Awatar użytkownika
Karolina
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 10:23

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Karolina »

Niestety takie objawy mogą się dość długo utrzymywać, na początku jest najgorzej - ale po jakimś czasie to się bardziej robi regularne. Mam nadzieje że Ci to przejdzie szybciutko. Zawsze pamiętaj możesz do lekarza dzwonić jak się źle czujesz. Ale takie objawy to mogą się pojawiać.
nikita
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 18:28

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: nikita »

Dziękuję za odpowiedź. Nie wytrzymałam byłam na wizycie i usłyszałam "Trochę cierpliwości powinno przejść" Dobrze mu mówić jak przede mną urlop i zmaganie się z nadal trwającą "pseudomenopauzą". Ale mam nadzieję , ze idzie ku lepszemu.
Awatar użytkownika
Karolina
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 10:23

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Karolina »

A kto Cię leczy ? i skąd jesteś ? Pytam bo ja to taka ciekawska jestem i lubię duzo wiedzieć, gdzie co kiedy jeżeli chodzi o endo ? :) Buźka
nikita
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 18:28

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: nikita »

Moja historia to raczej dziwna rzecz doszukuje się sama jej przyczyn. Ale krótko 10 lat Cilest, potem wkładka mirena mam ją cały czas od blisko 4 lat. W tym roku marzec laparo diagnoza: torbiel krwotoczna w zatoce douglasa /niby skąd jak nie krwawię, bo nie mam okresu, a jednak/ i endo II stopnia. Leczenie 3 dawki zastrzyki lucrin depot. Te fatalne objawy nasiliły się przy 3 dawce i trwają do dziś czyli jakieś 6 tygodni po ostatniej iniekcji. Jestem z woj. podkarpackiego leczę się u gina w klinice Asklepios. Co do choroby i jej wyleczenia wstrzymam się póki co z opiniami dopóki mi nie przejdzie. :D
agnieszka
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 23:30

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: agnieszka »

Cześć Dziewczyny!

Ja jestem na początku drogi leczenia, a raczej "zaleczania" endometriozy (nigdy się tego do końca nie pozbędziemy :( ) - stosuję środki naturalne: SPASCUPREL, Castagnus i olej rycynowy, który wsmarowuje w brzuch. Po tym najlepiej przyłóżcie sobie ciepły ręcznik lub termofor. Ważne przy tym wszystkim jest to, żebyście te powyższe leki i środki stosowały zanim ból nastąpi. Te środki nie maja żadnych ubocznych efektów i są BEZ RECEPTY.

Łącze się z Wami w bólu...
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: cattipo »

Witam! Ja biorę lek Provera, lekarz prosił żebym nastawiła się na wypadanie włosów, osłabienia, fale zimna i gorąca i wiele, wiele innych. (bo jak stwierdził lepieć cieszyć sie później że takie objawy nie wystąpiły niż załamywać się bo jednak je mam) :) Mam uderzenia gorąca wtedy nie wiem co z sobą zrobuić ale szybciutko przechodzą, a jak mam falę zimna to ubieram się w jakąś bluzę lub owijam kocem i do tego staram się coś zjeść delikatnegoalbo robię sobie coś ciepłego do picia i też po kilku minutkach przechodzi :) ostatnio nasiliło mi się uczucie głodu (non stop jestem głodna nawet po posiłku) zabijam to wodą :) bóle brzucha ustąpiły więc wole pocierpieć w ten sposób. A jeśli chodzi o nudności to ja osobiście ich nie mam ale patent na ich osłabienie mam taki (zawsze noszę ze sobą jakieś krakersy - malutka paczuszkę i w momencie jak jest mi niedobrze do jeden lub dwa ciastki i troszeczke pomaga, a jeśli nudności są zaraz po przebudzeniu wtedy najlepieć mieć wodę i wlaśnie jakąś przegryzkę przy łóżku), mi osobiście taka metoda pomaga w momencie gdy mam nudności. Jeśli w jakiś sposób pomogłam to się bardzo cieszę. Pozdrawiam Kobietki, dużo optymizmu bo to nigdy nie szkodzi :)
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Ineska25 »

Witajcie,

Chciałam zapytać , czy może któraś z was była "leczona" Mercilonem. Dostałam kurację na 6 miesięcy, ale efekty uboczne są tragiczne. Mam chyba wszystkie możliwe objawy, począwszy od bolesności piersi po plamienia, które wydają się być zbyt silne ( wygląda jak okres, jednak się już zmniejsza). Sporo się oczytałam o tym preparacie. Wiem, że sporo kobiet miewa objawy uboczne, jednak martwi mnie, że codziennie miewam bóle w dole brzucha. Nie są zbyt silne, ale do przyjemności nie należą, przypominają miesiączkowe, jednak to bardziej kłucie w jajnikach niż skurcze macicy. Nie wiem czy to normalne, czy któraś z was tak miała?? Napiszcie proszę bo odchodzę od zmysłów. Dopiero kończę pierwszy listek, do lekarki mam się zapisać na kontrolę dopiero na połowę lutego, nie mam z nią niestety kontaktu (przyjmuje państwowo).

Będę wdzięczna za każde słowo :)
9 listopad 2009 - laparotomia, endo, usunięcie 3/4 lewego jajnika i 1/4 prawego.
Mercilon, Femoden, Yaz, Jeanine
2.01.2012 - Visanne
25.01 - torbiel poowulacyjna na prawym jajniku.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000386486649&ref=tn_tnmn
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Marta :), tysia:), Iza:), nikita:), Karolina:), agnieszka:), cattipo:), Ineska25:)
znow stoje na rozdrozu...po raz kolejny musze podjac decyzje o dalszym leczeniu...
czytam Wasze wypowiedzi, wydaje mi sie, ze rozmawiam z Wami, ze mi doradzicie...
Nie chce juz bolu!!!!!! ale nie chce juz tych skutkow ubocznych!!!!!!
moze Zoladex???
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

vwd jak długo się już leczysz? Jak wcześniej się leczyłaś?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

oj, Patrycja... to juz tyle lat, ze nie licze... praktycznie prawie odkad zaczelam @ Przeszlam juz tyle..., przetestowalam wielu lekarzy, wiele lekow, kilka szpitali...brrr
soni
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 11 kwietnia 2010, 01:39

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: soni »

Podczas mojego leczenia zazywalam dosc dlugo Marwelon i wiecie co okazalo sie ze zamiast zmniejszyc mi ogniska endo nabylm nowe krwiaki,szybko przerwalam to "leczenie" Marwelonem, tak ze nie jest powiedziane co nam tak naprawde pomoga w tych kuracjach na jedne dziala tak a na inne osoby inaczej.Zycze wszystkim wytrwalosci i lacze sie z Wami w comiesiecznych bolach,aha ostatnio opanowalam metode glebokich oddechow,najpierw przy wdechu wypelniam dolna czesc brzucha a przy wydechu wciagam brzuch w tej kolejnosci- podczas bolesnych skorczow ,trzeba bardzo sie skupic na takim doglebnym oddychaniu i zauwazylam ze przynosi mi to ulge, sprobujcie moze Wam jakos tez pomoze.
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Dziekujemy Soni za rade :) Nastepnym razem, jak zlapie mnie bol sprobuje i dam znac czy pomoglo :) Buziaki :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

bralam Marwelon, Cilest, Mercilon i wiele in. hormonalnych, doustnych srodkow antyk., mialy mi one lagodzic objawy bolesnego @, niestety leki te nie lecza endo, wyciszaja nasza czujnosc, a nastepstwa moga byc takie o jakich pisze Soni
Tutaj link dot. Marwelonu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1356
poczytajcie uwaznie o skutkach ubocznych i przeciwskazaniach! :-(
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

wiecie co.. te wszystkie leki to jak oszukiwanie nas.. Tu Ci mowia ze lek pomaga a tu guzik prawda, tu mowia ze on leczy endometrioze, a tak naprawde to my tylko mamy tak myslec.. Kazdy lekarz podaje lek ktory zna.. ktory wczesniej przepisal, bo nikt sie na niego nie skarzyl - z tym ze tylko do tego lekarza nikt nie przychodzil z zazaleniem.. Wszystkie leki powodje jakies efekty uboczne i tak naprawde to tych efektow ubocznych jest wiecej niz tej pomocy.. Bo organizm zamiast sie leczyc dostaje coraz to nowsze konsekwencje z ktorymi musi walczyc
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: domowniczka »

...na jedno pomaga - na drugie szkodzi...
A co to są analogi?
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

Bardzo wiele mozna sie dowiedziec przez to forum.. Do tej pory spotykalam sie z okresleniem "analogi" .. ale zawsze bylo to slowo z daleka ode mnie.. używasz go w rozmowach i wydaje ci sie ze wiesz co znaczy.. a nagle dowiadujesz sie o nich rzeczy ktorych wczesniej nie wiedzialas :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Ja tutaj dowiedzialam sie wielu rzeczy na temat endo, o ktorych wczesniej nie mialam pojecia :)
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Dziewczyny, z tymi objawami ubocznymi bywa roznie. :-)
Np. wszyscy strasza Danazolem, ze lek starej generacji, ze duzo objawow ubocznych, a ja wszystkim odpowiadam: Danazol dla mnie byl najlepszym lekiem :-) Czulam sie swietnie!!!!
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

Każdy organizm jest inny, każdy organizm reaguje inaczej. Akurat w tymd ziale trudno jest komu coś radzic, bo tak naprawdę nie wiemy co na która z nas działa
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

W ogole trudno cokolwiek radzic... Gdy cos komus radzisz bierzesz jakby odpowiedzialnosc za to co moze wyniknac z zastosowania Twej rady... Zawsze jednak mozemy porozmawiac i opowiedziec co nam pomaga, co nam sluzy i co my stosujemy... A wnioski i decyzje niech kazdy podejmuje na wlasne ryzyko :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: gosiak76 »

Ja na razie stosuje tylko pigulki antykoncepcyjne w schemacie 3 miesiecznym bez przerwy a pozniej po tych 3 miesiacach przerwa na 7 dni - jednak juz teraz wiem ze chyba moj organizm potrzebuje czasu na przestaawienie sie - nie wiem sama - gdyz czulam sie swietnie do tej pory przez 1,5 miesiaca a teraz okazuje sie ze po tym okresie organizm buntuje sie i mam niesamowite bole miesiaczkowe oraz @.
Nie wiem jak to bedzie wygladac pozniej - dzis walka z bolem wygladala w taki sposob ze wzielam 3 Panadole - 1 przed praca i 2 w pracy - niestety zbyt duzego efektu nie daly :(

Ale jak kiepsko sie czuje to klade sie do lozeczka i staram sie duzo wypoczywac - to daje mi sile i energie do dalszego dzialania w pracy :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 września 2010, 16:29 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Z przyjemnoscia informuje, ze czytacie teraz posty na trzecim, co do popularnosci odslon (1065), watku naszego forum :-) Zycze wszystkim milej lektury i zachecam do wypowiadania sie! :)
Przy okazji, moim objawem ubocznym ostatniej terapii jest to, ze urosly mi piersi :) troche mnie to zaskoczylo :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Ponawiam pytanie: Jakie znacie sposoby na radzenie sobie z objawami ubocznymi? Odstawic leki? ;)!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: gosiak76 »

mysle ze jezeli ktoras z nas chce odstawic leki w przypadku endo to powinna skonsultowac sie z lekarzem i wspolnie podjac inna decyzje dotyczaca dalszego leczenia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”