A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Oj biedna jesteś- ja nie mam talkich strasznych objawów - mnie jedynie przed toaletą chce brzuch rozerwać jakby tona czegoś nie mogła się wydostać - czasani ląduje na kibelku i tam mało co a czasani to same gazy- przepraszam za tak dokładny opis ale ostatnio nauczyłam się nazywać wszystko jak trzeba już bez skrępowania.
Lekarz z którym rozmawiałam sądzi że, to zrosty na jelitach, niecałe dwa miesiące temu mi je usuwali i odklejali jelita od innych nażądów ale tak jak usłyszałam nie ma takiego fachowca który usunoł by wszystko a usunięty zrost może w krótkim czasie wrócić a i pojawić mogą się nowe :x Wszystko okarze się po kolonoskopi co z tymi jelitami.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 stycznia 2013, 07:08 przez clara3, łącznie zmieniany 1 raz.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze wszystko wyjasni sie wkrotce i wdroza leczenie by bylo juz tylko lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Witajcie.
Dziewczyny od 2-3 dni umieram :( :( niby miało wszystko ustępować powoli a tu plamienia zmieniły się w krwiste straszne skrzepy - nie wiem co się dzieje ale strasznie się czuje.
Lekarz powiedział że jest to mała dawka leku więc plamienia mogą się pjawić - drugi miesiąc brudze a teraz ... KOSZMARNY ból i krwawienia.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Moim zdaniem powinnas jak najszybciej skontaktowac sie z lekarzem w takiej sytuacji - pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej.
W tym właśnie czasie normalnie miałaby wystąpić miesiączka - ale przy tych tabletkach miało jej nie być.
Jeśli nie przejdzie to pojade do lekarza nie będę czekać do końca miesiąca. Chociaż wiecie lecze się prywatnie - ledwo wyrabiam finansowo idąc tam raz w miesiącu :( ale to jedyny lekarz który podchodzi do wszystkiego poważnie i należycie.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

clara3 pisze:ja nie mam talkich strasznych objawów - mnie jedynie przed toaletą chce brzuch rozerwać jakby tona czegoś nie mogła się wydostać - czasani ląduje na kibelku i tam mało co a czasani to same gazy- przepraszam za tak dokładny opis ale ostatnio nauczyłam się nazywać wszystko jak trzeba już bez skrępowania.
Clara nie ma za co przepraszać przecież to normalne.Ale zrosty w sumie tez mogą powodować takie objawy.Ciekawa jestem co ci wyjdzie na badaniu.A tym czasem trzymaj się :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Badanie już nie długo brrrrrrr - ostatnio czytałam tu o kolonoskopii i o tym środku który trzeba wypić. Właśnie wykupiłam ten FORTRANS . Niektóre z Was pisały że, picie tego środka jest o wiele gorsze niż samo badanie.
Może dziewczyny które to piły poradzą mi w jaki sposób można sąbie poprawić smak tego paskudztwa - czytałam o soku z cytryny czy miętowej herbacie.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Ja stosowalam mietowa herbate - kazdy lyk preparatu popijalam mietowa herbata - zabila posmak preparatu, dzieki czemu lepiej znioslam picie roztworu przed badaniem. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

A powiedz mi gosiak76 czy krwawienia czy też plamienia (które niestety mam nadal przy braniu cerazette) są jakimś przeciwwskazaniem do kolonoskopii - czy można wykonać to badanie również w takich dniach :?:
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Specjalisci bardziej sklonni sa do wykonania badanie w okresie gdy nie wystepuja zadne krwawienia - co do plamien to nie wiem jak to wyglada - mysle ze powinnas dopytac sie lekarza ktory bedzie wykonywal badanie jak on sie na zapatruje. Najlepiej zadzwon do szpitala i dowiedz sie szczegolow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny.
Mam małego dołka i już sama nie wiem co się dzieje. Zamieniłam tygodniowe cholerne miesiączki na krwawienia 30 dni w miesiącu hmmm już sama nie wiem czy to zniose - czuje się słabo, zmęczona i śpiąca.
Ale pomijając tą sprawe -------
strasznie od miesiąca bolało mnie w prawej stronie brzucha między pępkiem a biodrem nie łączyłam tego z jelitami bo one bolą inaczej i w innych okolicznościach.
W zeszłym tygodniu zginając się po buty poczułam jakby mnie ktoś dzgnoł nożem - ból na wylot aż do kręgosłupa - straszne.
Wczoraj zrobiłam prywatnie USG jamy brzusznej i poprosiłam o badanie na stojąco ze wskazaniem miejsca gdzie boli przy dotyku jak stoje i siedzę , jak leżę nic nie boli.
Lekarz miał trudności z odnalezieniem co to ale jak najechał na to i usłyszał niecenzuralne słowo z moich ust (pewnie i w poczekalni słyszeli) to już wiedział o co chodzi - okazało się że prawa nerka opadła mi do tależa biodrowego jakby tego było mało w lewej mam torbiel 22mm krórej na popszednim USG 3 miesiące temu nie było.
Powiedział że ten ból przy siusiu to może być od tego - napisał jakie badania mam zrobić więc wybieram się do rodzinnej - ona to już chyba nie może patrzeć na mnie .
Jedyne co dobre przepuklinka udowa która wykrył wtedy się schowała więc nie wiem z kąd ten ból w pachwinach.
Jestem podłamana - czuje się jak wrak człowieka. źle się czuje - myślałam że chociaż po tych hormonach przybiore na wadze a tu nic.
Wczoraj miałam też rezonans na ten kręgosłup wyniki w ciągu tygodnia powinny być oby tam nic nie było....... :(

Trzymajcie się cieplutko
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Cale szczescie ze lekarz mogl wykonac to usg i dzieki Twej wskazowce wykryl co sie dzieje a dzieki temu moze byc podjete szybkie dzialanie. Nie martw sie o lekarza rodzinnego czy ma Cie dosc, czy nie - Ty musisz byc zdrowa a oni od tego sa zeby tak sie stalo. Powodzenia i mam nadzieje ze w rezonansie kregoslupa niczego nie znajda i bedzie dobrze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Dziękuje ci gosiak :)
Mam ciężki tydzień i psychicznie i fizycznie czuje się okropnie.
Właśnie przygotowywuje się na jutrzejszą kolonoskopie - pije ten fortrans - BOże jakie to okropne.
Ale landrynki miętowe najlepiej zabijają smak tego cholerstwa.
Dzwoniłam do pracowni endoskopowej i krwawienia nie przeszkadzają w badaniu ale dowiedziałam się też że wszystko odbędzie się bez znieczulenia tylko maść przy wprowadzani. Ginekolog powiedział że tego nie wytrzymam z takimi zrostami a wczoraj na usg powiedział że to bardzo bolesne, przestraszyli mnie naprawde - czuje że nawet tego środka pić bym nie musiała bo strach zrobił by swoje hehe.
Ale wszystko dla zdrowia.
Tylko się boje bo od roku każde badanie pokazuje jakieś nieprawidłowości - za jakie grzechy :?:
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze bedzie jakas metoda abys nie czula bolu - porozmawiaj prosze o tym z lekarzem przed zabiegiem a moze cos wymysla. Ja wolalam pic w takiej sytuacji herbate mietowa bo trzeba uzupelnic plyny podczas picia roztworu oczyszczajacego jelita. Kciuki zacisniete - zeby badanie nic nie wykazalo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej
Jestem już po kolonoskopii- przeżyłam.
Nie było to takie straszne - troche bolesne przy pompowaniu tego gazu w jelita ale po tym samej "rurki" nie odczuwałam boleśnie.
Jednak nie podali nic na ból , czy czegoś na uspanie.
Wszystko trwało ok 20 minut - endo tam nie znalazła są jedynie przekrwione niegroźne guzki i to one krwawią czasami.
Pozdrawiam dziś z humorkiem już lepiej - chyba strach przed badaniem robił swoje :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze jestes juz po badaniu i nie znaleziono tam endo. Czy pobierano Ci wycinki jelita do badania histopatologicznego ? Mam nadzieje ze uporaja sie z tymi guzkami aby nie bylo krwawien - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej Gosiak
Nie pobierali żadnych wycinków do badania. Pani doktor powiedziała że te "przekrwione guzki" to nic groźnego tylko gdy będą zaparcia to one mogą krwawić więc nie mam dopuszczać do zastoju - mnie to nie grozi chyba - bo u mnie birgunki to nagminne ostatnio. We wnioskach napisała - żylaki odbytu - nie wiem czy z tym coś się robi :?: Idę w piątek do rodzinnej i ona może mi powie czy tylko wystarczy dieta czy coś innego .
Dziś jade po wyniki rezonansu i z wszystkimi wynikami do rodzinnej żeby zebrała to wszystko do kupy i może jakieś wnioski wysunie co się ze mną dzieje- przez ostatni rok wszystko mi siada - musi być jakaś przyczyna :!: Najbardziej martwie się tą nerką która spadła do biodra bo nawet jak siadam to boli w boku czasami czuje taki ucisk i tylko jak się położe to pomaga.
No i trzeba odwiedzić gina - poproszę o zmiane leków bo mam dosyć tych krwawieć 30 dni w miesiącu. Może dla tego tak słabo się czuje ale poczytałam że przy opadniętej nerce gdy ona źle pracuje to właśnie można czuć się osłabionym i te sine oczy - wyglądam jakbym balowała nocami :wink:
Fajnie że jest to forum, tak odrazu lżej jak się człowiek się wygada
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara,
mam nadzieję, że lekarz Ci pomoże, hmmm żylaki odbytu? ja mam często zaburzenia czucia, i skurcze i opuchnięte nogi.. w aptece Pani mi poleciła VENORUTON, i powiem Ci ze pomaga! czuje się tak jak by krążenie krwi było lepsze itp.. a zmierzając do "żylaki odbytu" to tam jest napisane na tym leku, że działa pomocniczo w leczeniu objawowym żylaków odbytu..i powiem Ci, że słyszałam opinie,że pomaga przy tych problemach! więc może spróbuj? to jest bez recepty kosztuje około 25-30 zł, to są tabletki rozpuszczalne z wodą nawet dobre tak jak magnez czy inne tabletki rozpuszczalne.. :) także poczytaj i zobacz w aptece:)

powodzenia 3maj się :)
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny :)
Byłam dziś u rodzinnej z wynikami USG jamy brzusznej - zrobiła wielkie oczy i powiedziała że ona się na tym nie zna i że kieruje mnie do urologa - może on takie coś widział bo ona nigdy nie spotkała się z takim czymś jak nerka na biodrze :shock: :?: :!:
Dziś też odebrałam wyniki rezonansu i niestety coś tam się faktycznie stało są jakieś obustronne wypukliny dokręgowe które uciskają worek oponowy i zwężają rdzeń kręgowy.
Hmm jak ja mam im tłumaczyć co i jak mnie boli jak od żeber po same uda boli- - każdy wynik coś pokazuje - koszmar- niedługo wątrobe leczyć będę przez tabletki P.B.
POZDRAWIAM
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny.
Wczoraj byłam u lekarza i zmienił mi leki z cerazette na Microgynon 21.
Czy któraś z Was brała takie tabletki?
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Clara ja bralam te tabletki ale moj organizm ich nie tolerowal i caly czas na nich krwawilam. Mam nadzieje ze dla Ciebie bedzie to skuteczny lek.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: EveLondon »

witaj ja bede echem Gosi, rowniez je bralam ( lekarz powiedzial ze to najczesciej wybierane tabeletki i najmniej skutkow ubocznych) i niestety czulam sie jak chodzace zombi z krawieniami ale kazdy organizm inny wiec mam nadzieje ze Tobie posluza. Pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej
Troche poczytałam opinii o tym Microgynon i więcej przeciw niż za ale cerazette mi nie służy i nie chce ich już brać.
Od dziś zaczynam je brać i zobaczymy, cena ich mnie bardzo zdziwiła tabletki na 3 miesiące kosztowały ok 7 zł :D
Tylko żebym przestała krwawić , przytyć mogę u mnie to nawet wskazane bo ostatnio chudne w oczach :?
A powiedzcie mi Dziewczyny bo nie dopytałm i nie przeczytałam jeszcze ulotki tak dokładnie czy wiecie jak to jest z ochroną anty jak przechodzi się z cerazette na te Microgynon bez robienia przerwy?
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: EveLondon »

Hej powiem ci ze jak ja przechodzilam z microgyn na inne a przerwalam sama bo nie dalam rady i mialam 5 dni przerwy zanim zaczelam brac drugie to lekarz powiedzial ze nadal jestem chroniona bo tabeletki tak szybko nie wychodza z organizmu ja mimo wszystko przez pare dni uwazalam ale jesli nie masz przerwy mysle ze nie bedzie problemu choc pewnosci chyba nie ma. pozdrowienia
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

clara3 pisze:Troche poczytałam opinii o tym Microgynon...zobaczymy, cena ich mnie bardzo zdziwiła tabletki na 3 miesiące kosztowały ok 7 zł :D
Ja sie ciesze ze w Anglii wszystkie leki anty sa bezplatne :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Przy takiej cenie leków to nie będzie szkoda jak trzeba będzie je zmienić (jakby co ) .Przed wizytą u lekarza prywatnego poszłam do pani doktor " na książeczkę" ona bez badania (oczywiście dla niej to zawsze problem) zapisała tabletki za 220 zł więc różnica wielka za te pieniądze wole iść prywatnie do lekarza któremu ufam i nie przeszkadza mu badanie nawet "na brudno" przynajmniej wiem co i jak.
Nie wiedziałam, że w Anglii tabletki anty są za darmo :shock: :) fajnie :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Masz racje - lepiej isc do lekarza ktoremu sie ufa i wie ze lekarz zbada zawsze bez wzgledu na to w jakim dniu cyklu sie jest, niz isc do lekarza ktory bez badania wypisze leki a nie wiadomo czy to odpowiedni lek i czy zadziala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara3...powiedz jak się czułaś po kolonoskopii? bo mnie to czeka..:/ i strasznie sie tego boje :/a słyszałam przeróżne opinie..
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

lara pisze:clara3...powiedz jak się czułaś po kolonoskopii? bo mnie to czeka..:/ i strasznie sie tego boje :/a słyszałam przeróżne opinie..
Hej.
Ja byłam przerażona przed badaniem zwłaszcza, że wszyscy mówili, że to bolesne nawet mój gin powiedział cyt." wiem, że pani nie należy do tych delikatnych ale prosze się dowiedzieć czy jest znieczulenie bo przy takich zrostach to pani nie wytrzyma" :shock: W necie też, że to boli i że jakieś narkozy, głupie jaśki dają a jak dzień przed zadzwoniłam z pytaniem czy coś przeciwbólowego będzie a panie powiedziały że to przychodnia tylko w szpitalu dają narkoze to nie chciałam jechać.
Powiem Ci lara, że więcej strachu niż to warte BADANIE NIC NIE BOLI. Przed wprowadzeniem endoskopu smarują "wejście" żelem znieczulającym tylko nieprzyjemne jest to jak ten gaz w trakcie wpuszczają żeby rozprężyć jelita TO JEST NIE CIEKAWE UCZUCIE.Jak już wprowadzili tą sonde do końca to wycofując zaczeła oglądać jelito i to trwało najdłużej ale to NIE BOLI sama zerkałam na monitor i widziałam się od środka :wink: Po tym badaniu czujesz się wzdęta przez pare godzinek ale jak wypuści się powietrze to już ok.
Wiem, że są różne opinie ale może zależy to od lekarza który to robi od progu bólu - nie wiem , jeśli kiedyś będę musiała to przejść jeszcze raz to już wiem że to nic strasznego.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara3,
a jak sie przygotowałas do badania? wszystko jadłas cały czas tylko jeden dzien przed piłas na przezcyszczenie? bo słyszałam od niektorych osób ze badanie nic nie wykazało bo zle sie przygotowali..i badanie nie miało sensu zadnego.. ja zamierzam juz z tydzien wczesniej ejsc rzeczy w miare takie bezpestkowe itp.. dwa dni przed zupki bez makaronu warzyw itp.. a dzien przed picie tylko tego na przeczyszczenie... ja w sumie nie musze wprowadzac diety przed badaniem bo ja juz mam ją wprowadzona teraz..heh.. takze zobaczymy co bedzie po badaniu...jestem ciekawa co za przczyną mogą byc krwawienia i bóle.. :|


clara3, i dziekuje ze jakos mnie tak pocieszyłas z tym badaniem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”