torbiel endometrialna jajnika

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
dzeneriw
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2009, 20:48

torbiel endometrialna jajnika

Post autor: dzeneriw »

WITAM SERDECZNIE.JESTEM PO LAPAROSKOPI.MIAŁAM DUZY TORBIEL NA JAJNIKU I NIEZNANA ILOSC MALYCH.UWOLNIONO ZROSTY,WYNIK HIST.ENDOMETRIOZA ZEWNETRZNA.MINĘŁY DWA TYG.I TORBIEL W ,DRUGIM JAJNIKU 5/4.MAM PYTANIE;CZY JEST SZANSA ,ZE PO LEKACH MI SIE WCHŁONIE?
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: dewi »

nie napisałaś jakie leki będziesz przyjmować. jeśli zoladex np. lub danazol to jest taka szansa bo wtedy jajniki sie wyciszają. nie pracują. jeżeli antykoncepcyjne jakieś to też jest taka szansa. napisz co dostałaś od lekarza. pozdrawiam
dzeneriw
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2009, 20:48

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: dzeneriw »

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.NA RAZIE BIORE LEKI ANTYKONCEPCYJNE BEZ PRZERWY NA DWA CYKLE.ZDZIWIŁAM SIE ,ZE TAK SZYBKO ROSNA.MIAŁAM TEZ KIEDYS USUWANE POLIPY ENDOMETRIALNE,DWA LATA TEMU WTEDY NIEWIEDZIWŁAM ,ZE MAM ENDO.A MOZE JEJ NIEBYŁO?I TAK DO KONCA NIEWIEM CZY TAKA TORBIEL POZOSTAWINA JEST GROZNA?POZDRAWIAM.
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: dewi »

dzeneriw pisze:DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.NA RAZIE BIORE LEKI ANTYKONCEPCYJNE BEZ PRZERWY NA DWA CYKLE.ZDZIWIŁAM SIE ,ZE TAK SZYBKO ROSNA.MIAŁAM TEZ KIEDYS USUWANE POLIPY ENDOMETRIALNE,DWA LATA TEMU WTEDY NIEWIEDZIWŁAM ,ZE MAM ENDO.A MOZE JEJ NIEBYŁO?I TAK DO KONCA NIEWIEM CZY TAKA TORBIEL POZOSTAWINA JEST GROZNA?POZDRAWIAM.

witaj, nie wiem co ci powiedzię bo wydaje mi się że dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne powinny zaleczyć pewne cysty lub torbiele. może lekarz żle dobrał leki? a o jakij nazwie przyjmujesz preparat? uważam że przy lekach torbiele nie powinny rosnąć a wręcz się wchłońąć i zasuszyć. mogło endo nie być dwa lata temu. mogła się rozsiać po zabiegu usunięcia polipów. a mogła się pojawić od tak,jak u mnie. pozostawiona torbiel jest grożna bo będzie pewnie rosła i w końcu zacznie boleć. a potem to już chyba usunięcie pozostanie. może odwiedz innego ginekologa? pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: vwd »

dewi pisze:pozostawiona torbiel jest grożna bo będzie pewnie rosła i w końcu zacznie boleć
tak do konca to nie wiadomo co jest najlepsze ;) usuniecie czesto powoduje, ze torbiele odrastaja potem szybciej... niestety... natomiast w zupelne znikniecie torbieli po stosowaniu leczenia farmakologicznego to trudno mi uwierzyc ;-) no, chyba, ze sa one mierzone przed leczeniem w mm ;-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: Zaklinka1989 »

vwd pisze: w zupelne znikniecie torbieli po stosowaniu leczenia farmakologicznego to trudno mi uwierzyc ;-) no, chyba, ze sa one mierzone przed leczeniem w mm ;-)
Mi też nie chce sie w to wierzyc, nawet jezeli przed leczeniem sa w mm. No jakos dla mnie to jest nie pojete, ze biorac leki torbiel zniknie calkowicie. No takie ja mam wyobrazenie, ale jak to jest naprawde, tego nie wiem.
Żaklina
patunia20
Udzielaj±cy się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: patunia20 »

ja przed operacja żeby znikła brałam cilest ale nie pomogło i niestety usuneli operacyjnie 3 na 3 cm a teraz 2 miesiące po operacji mam jeszcze jedno opakowanie Qlaira miesiąc przerwy i znowu 3 miesiace Qlaira nowe leki 5 składnikowe czy jakoś są dobre
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: domowniczka »

Naszlo mnie pytanie: Czy sa kobiety chorujace na endo, kt. nie maja i nie mialy w przeszlosci torbieli na jajniku?
patunia20
Udzielaj±cy się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: patunia20 »

mi się zdaje że tak bo 1 stopień endo to zrosty 2 stopień to dodatkowe polipy torbiele..
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: torbiel endometrialna jajnika

Post autor: domowniczka »

ale przewaznie wszystkie pisza o torbieli/torbielach na jajniku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”