ZIOŁA NA ENDO

Co lepsze: interwencja chirurgiczna czy leczenie farmakologiczne? A może należy połączyć obie metody?
angelika84
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 14 stycznia 2016, 22:28

ZIOŁA NA ENDO

Post autor: angelika84 »

WITAM. MAM ENDOMETRIOZE W MIESNIU BRZUCHA PO CC.. PIERWSZA CESARKE MIALAM W 2008 R A W 2011 USUNIETA ENDO PRZEZ CHIRURGA ONKOLOGA... W 2012 MIALAM KOLEJNA CESARKE I W SIERPNIU 2014 USUNIETA KOLEJNE DWA GUZY ENDO... OKAZALO SIE ZE JESTEM PODATNA NA ROZWINIECIE ENDO.. WSZYSTKO BYLOBY SUPER GDYBY NIE OKAAZALO SIE ZE CHIRURG PODCZAS USOWANIE USUNAL MI WSZYSTKO.. MIESIAC PO USUNIECIU BOL PODACZAS MIESIACZKI KOLEJNE USG I OKAZALO SIE ZE MAM ZOSTAWIONE 2 GUZY POD POWIEZIAMI MIESNIA... MOJ GIN AZ ZAKLNAL JAK TO ZOBACZYL ZE MI ZOSTAWIL TAMTEN LEKARZ... OCZYWISCIE PRZED ZABIEGIEM PROSILAM O USG GDYZ PIERWSZW MIALAM W LUTYM... ALE LEKARZ STWIERDZIL ZE JAK OTWORZY TO BEDZIE WIDZIAL ALE TAMTE GUZY MIALAM NA WIERZCHU A KOLEJNE DWA SCHOWANE... PRZEZ PONAD ROK BRALAM TABLEETKI JEDNOSKLADNIKOWE OVULAN... CZASAMI MIESIACE BYLY SUPER CZASAMI TROCHE BOLESNE ALE NIE BYLO NAJGORZEJ... TERAZ JUZ MAM ZAKONCZYC BRANIE TYCH TABLETEK ZE WZGLEDU ZE MAM ATAKI MIGRENY... KOLEJNA OPERACJA TO JUZ NIE CHCE BO MIALM ZBYT DUZO NARKOZ I CIEC... MIALAM ROWNIEZ OPERACJE NA KREGOSLUP.. CZY KTORAS ZNA LECZENIE ZIOLAMI?? SLYSZALALM ZE JAKIES SA MIESZANKI ALE KOMPLETNIE NIE WIEM JAK JA ZROBIC... POLECCIE COS CZY ZIOLA CZY LEPIEJ VISINE... POZDRAWIAM
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: ZIOŁA NA ENDO

Post autor: vwd »

ziola tylko wspomagaja lecz., dzialaja rozkurcz., ale endo nie wylecza, niestety
AlicjaLis
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2023, 21:12

Re: ZIOŁA NA ENDO

Post autor: AlicjaLis »

Zabiegi ziołowe nie zastępują tradycyjnego leczenia i istnieją ograniczone dowody naukowe na poparcie ich stosowania w leczeniu endometriozy. Niektóre zioła, takie jak imbir, kurkuma i kwasy tłuszczowe omega-3, mają właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc złagodzić niektóre objawy endometriozy, takie jak ból i skurcze. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że zabiegi ziołowe mogą mieć skutki uboczne i wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego leczenia, w tym preparatów ziołowych. Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że zabieg jest "naturalny" lub "ziołowy", niekoniecznie oznacza, że jest Bezpieczny lub skuteczny. Niektóre zioła mogą być szkodliwe, jeśli są używane nieprawidłowo.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wspomniany przepis na papryczkę chili i olej z pestek winogron nie jest naukowo udowodnionym sposobem leczenia endometriozy lub raka i należy skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem jakiegokolwiek alternatywnego leczenia.
pawelek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2023, 11:18

Re: ZIOŁA NA ENDO

Post autor: pawelek »

Ja też używam ziół z żoną i ważne jest aby robić to regularnie i przez ustalony okres aby można było zobaczyć zmiany. Zioła to nie tabletki - ale też dzięki temu działają w sposób naturalny. Wiem, że każdy chce widzieć szybkie efekty. Ale niestety tak to nie działa.
Parterowy
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 11 marca 2023, 00:27

Re: ZIOŁA NA ENDO

Post autor: Parterowy »

Również używałam ziół, niestety pomogły tylko na chwile, polecam znaleźć dobrego lekarza, jak odwiedziłam 6ciu zanim ktoś mi pomógł...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak leczyć endometriozę?”