Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Witam serdecznie :)
Od około 20 lat choruję na bardzo mocno zaawansowaną endometriozę. Postanowiłam więc, na podstawie
swoich przeżyć, napisać książkę na temat zmagań z chorobą – „Podstępna żmija czyli endometrioza”.
Stworzyłam bohaterkę Różę, która przechodzi dwie poważne operacje. Mimo tego, dalej musi walczyć z bólem oraz innymi objawami, które powracają jak bumerang. Kobieta zauważa jednak, że choroba unieruchamia ciało, ale zmusza umysł do zwiększonej pracy. W jej głowie powstają nowe, ciekawe pomysły.
Ponadto, dzięki chorobie odkrywa w sobie ukryty talent. Widzi świat w innych kolorach i barwach, docenia ludzi i jest wrażliwa na ich krzywdę. Bohaterka, postanawia zmienić swoje życie.
W chwili obecnej, trwa proces przygotowania książki do druku i dystrybucji.
Na portalu społecznościowym utworzyłam konto, na którym będę zamieszczać istotne informacje https://www.facebook.com/podstepnazmijaendometrioza
Zapraszam.
Marzena Grzybowska
Załączniki
projekt okładki
projekt okładki
Podstępna żmija - okładka nowa1.jpg (34.86 KiB) Przejrzano 17597 razy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Wspanialy pomysl z ksiazka - gratulacje !!
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Bardzo dziękuję :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Jak idzie dalsza praca nad ksiazka ?? Jak sie czujesz ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Dzięki :) Za dwa tygodnie powinna ukazać się jako ebook, na papier trzeba jeszcze miesiąc poczekać.
Piszę drugą - o kobiecie porzuconej przez męża, awansie, miłości do kolegi, który jest gejem. Takie tam babskie smutki i radości.
Dzisiaj akurat czuję się ciut gorzej, bolą mnie jelita i głowa :( ale, niestety tak to już z nami jest :(
A jak ty się czujesz? czytałam twoje posty.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Domyslam sie ze Twoje ksiazki sa jakby terpaia dla Ciebie aby zajac swoj umysl czyms innym oraz skupic aie na innych rzeczach niz tylko na chorobie, ktora pojawila sie u Ciebie kilka lat temu.

U mnie jest roznie ale bardziej pozytywnie sie czuje i dzieki interwencji specjalistow doprowadzono mnie do tego ze nie odczuwam bolu jak to trwalo kilka ostatnich lat.
Mam wspanialego mezczyzne w moim zyciu, ktory dba o mnie :)
Dziekuje ze pytasz - ostatnio odczuwam silne zmeczenie ale musze sobie to odbic w niedzieleoraz dluzej pospac sobie :)

Czy odpoczynek czesto Tobie pomaga ? Moze stosujesz rozne dodatkowe terapie odstresowujace Cie - ja sluchalam muzyki relaksacyjnej, ktora bardzo mi pomagala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Mnie pomagają południowe drzemki, które stały się częścią dnia. Rodzina się już przyzwyczaiła i nikomu to nie przeszkadza.
Tylko u mnie choroba ... najpierw oczywiście wywołała rozgoryczenie i rozpacz, ale później stworzyła taką ogromną chęć pokazania, że nie jestem gorsza od innych. I pomimo, niedogodności świetnie sobie będę w życiu radzić. Dlatego też, czasami za dużo nawrzucam sobie obowiązków, a potem jestem zła, bo brakuje mi czasu. Muszę potem kombinować i robić to, co jest najpilniejsze :-) Pracuję zawodowo, prowadzę rodzinną wypożyczalnię samochodów i skuterów, robię różnego rodzaju dekoracje: na samochody, w szkle, wiklinie. Jestem żoną i matką. Ale, za to czuję się potrzebna :-)
Oczywiście uwielbiam muzykę, książki, kocham zwierzęta (mam dwa psy).
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsze ze starasz sie cos robic pozytywnego dla siebie by nie rozmyslac o chorobie. Dobrze ze wypoczywasz sobie bo organizm na pewno tego potrzebuje a Ty dzieki temu nabierasz nowych sil i energii. :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

To prawda, drzemki działają pozytywnie na cały organizm :) Wyspałaś się w weekend? Wypoczęłaś choć troszkę? Lepiej się czujesz?
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Książka jest już dostępna w wersji papierowej.
Gdzie ją znaleźć? Najlepiej wpisać do wyszukiwarki tytuł i sprawdzić znalezione księgarnie. Niektóre, proponują ciekawą promocję :)
Załączniki
książki dobre.jpg
książki dobre.jpg (106.03 KiB) Przejrzano 17217 razy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Witaj :) Jak idzie sprzedaz ksiazki? Czy zabierasz sie za napisanie czegos nowego jeszcze? Co u Ciebie slychac ostatnio? Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

Hej :) Na razie nie mam informacji z wydawnictwa na temat sprzedaży, bo to dopiero początek. Natomiast sama odkupiłam u nich 40 szt, dla znajomych, którym przekazałam razem z dedykacjami. Jestem bardzo mile zaskoczona pozytywnymi wiadomościami. Jedna z koleżanek napisała obszerny list, który rozpoczęła od odbioru przesyłki na poczcie poprzez identyfikację z główną bohaterką. Czytałam go ze łzami wzruszenia. Niesamowite przeżycie.
Teraz trochę brakuje mi czasu, ale piszę powieść, taką dla kobiet :) I nadal nie mogę zdecydować jaki ma być jej tytuł :)
Teraz tak z innej beczki, około pół roku temu umarła córka sąsiadki moich rodziców. Miała 35 lat. Ponieważ pani sąsiadka chciała koniecznie przeczytać napisaną przeze mnie książkę, to mama jej zaniosła swój egzemplarz. Ona wzięła go do ręki, przeczytała tytuł i powiedziała, że córka umarła właśnie na tę chorobę. Mówiła jeszcze, że była źle zdiagnozowana i nieprawidłowo ją leczyli. Więcej szczegółów nie znam, bo rozpłakała się i mama nie chciała kontynuować rozmowy. Zastanawiam się czy to możliwe? Czy naprawdę to wina endometriozy?
Tyle u mnie :) A co u Ciebie Gosiu?
Pozdrawiam gorąco!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Nie wiem czy to byla wina tej choroby - moze zdiagnozowano ja z ta choroba a ona zmarla na inna chorobe gdyz tak naprawde nie zdiagnozowano jej do konca co za choroba ja zaatakowala I dlatego to byla mylna diagnoza oraz byla zle leczona.

U mnie wiele sie ostatnio dzieje - zdrowotnie mam problem z szyjka macicy ale nie odczuwam bolu. Z Kevinem wszystko dobrze sie uklada a w domu kicia rosnie sobie i jest coraz fajniejsza :)

Chcialabym opatulic sie kocem oraz zasnac - pogoda deszczowa i nie chce sie nic robic. W takie dni lubie czytac ksiazki I mysle ze niedlugo zaczne to robic bo Kevin bedzie zajety pisaniem swojej pracy magisterskiej z zarzadzania i marketing - ja zastanawiam sie nad poprawieniem kondycji cwiczac na wii, pograc w jakies gry na wii (skylanders :) ), poczytac ksiazki badz poogladac jakies filmy.
Jakie filmy ostatnio ogladalas lub masz jakies godne polecenia - lubie thriller, komedie i filmy na faktach, czasem tez moge obejrzec ciekawa filmy typu fantasy.
Pozdrawiam cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: Marzena »

cześć :)

Przepraszam, że długo nie odpisywałam ... miałam mały remont w domu. Ale, już po wszystkim :)

Mój syn również przymierza się do pisania pracy licencjackiej, co prawda nie wiem kiedy zacznie, bo on na wszystko ma czas :) Zresztą trochę go rozumiem, nie jest łatwo łączyć pracy, szkoły i kursów japońskiego. Jednak sam postawił sobie taką poprzeczkę.
A ja ... czuję się dobrze, od czasu do czasu tylko coś mnie zaboli, ale przecież nie jestem już pierwszej młodości:) Na szczęście nie są to poważne choroby.
Wpadłam w wir czytania i gdy tylko znajdę wolną chwilkę, to zaraz zabieram się za książkę. Wszyscy w domu się dziwią i zastanawiają czy człowiek z wiekiem może się tak zmienić:) Wcześniej mój widok z lekturą był rzadkością :) Ostatnio koleżanka pożyczyła mi "Śmierć grubej Berty" Agnieszki Czerwińskiej, połknęłam ją w jeden wieczór. Nie mogłam się od niej oderwać. I pomimo, że nie mam problemów z nadwagą to znalazłam w niej dużo innych wskazówek dla siebie.

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Podstępna żmija, czyli endometrioza - książka

Post autor: gosiak76 »

Czasem tak bywa ze z wiekiem sie zmieniamy i wolimy spedzac wieczory z dobra ksiazka niz siedziec i sluchac polityki albo brac udzial w nudnych rozmowach, ktore czasem do niczego nie prowadza. Ja tez uwielbiam czytac ksiazki - obecnie siegam po ksiazki w jezyku angielskim :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Alfredsus
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2023, 21:50

Купить сигареты оптом в москве дешево

Post autor: Alfredsus »

Здравствуйте уважаемые клиенты!

КАК СДЕЛАТЬ ЗАКАЗ?

На ресурсе https://zakaztabaka.ru/ собираете тележку и оформляете заказ, далее вам напишет менеджер

Обращаетесь в любой момент сразу к управляющему https://t.me/TabachokRu составляете заказ в таком формате:

Место нахождения сдэка/почты России
Центр/Поселок:
Регион:
номер телефона:

Что бы совершить завоза курьерской почтой по Москве сообщайте необходимость этой услуги и адрес для доставки
Доставка оплачивается покупателем до доставки или по приёма. Выбор за вами, но если оплатить по факту доставки, служба Сдэка будут дешевле.

!!!ОПАСАЙТЕСЬ МОШЕННИКОВ!!!

Мы никогда и никому не сообщат сами и не предложут товар. Наш менеджер https://t.me/TabachokRu

КАКИЕ В НАЛИЧИИ СИГАРЕТЫ?

Товары есть на сайте, на странице он показан не полностью. Позиции, которых нет на странице, спрашивайте у управляющего, попробуем их заметить и показать для вашего удовольствия.

ОТВЕТНАЯ РЕАКЦИЯ

Во время продумывании отзыва, как хорошего так и отрицательного , убедительная просьба , показывайте все факты , указываемые , что действительно покупали у нас товар Фото/видео.

Сайты в основном пишут хорошие для лучшей репутации , в основном конкуренты оставляют не правдивые негативные мнение.

Наш Онлайн маркет рекомендуют не делать во внимание любые отзывы, в которых какие либо-то отсутствие факты.

Для наших клиентов, отправив видео отзыв приобритения товара,акции 7% на новый заказ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”