gorączka podczas menstruacji

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Kasia1981
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 11:01

gorączka podczas menstruacji

Post autor: Kasia1981 »

Dziewczyny, czy któraś z was miewa stany podgorączkowe podczas @ ??Ja tak mam od paru cykli.W pierwszym i drugim dniu po ok 37,5 C.Czy, któraś ma podobnie?Martwię się.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: alcia28 »

Ja miałam czasem stan podgorączkowy, 36.8 , 37.00 ale nie da się porównywać każdej z Nas. W każdym razie nigdy więcej niż 37.00. Trudno powiedzieć kochana czy jest się czym martwic. Myślę że nie jest to nic strasznego. Ale skoro się martwisz powinnaś to skonsultować z Twoim lekarzem. A masz jakieś dodatkowe dolegliwości przez tą temp?
Kasia1981
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 11:01

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: Kasia1981 »

Jak to przy gorączce,ogólne rozbicie.A najgorsze jest to,że przez leczenie Zoladexem nabawiłam się naczyniaka 3,5 cm na wątrobie.W następny piątek idę jeszcze na konsultacje do hepatologa, bo podczas antykoncepcji naczyniaki lubią czasami rosnąć :( oj trochę mnie to zaczyna przerastać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: vwd »

Kasiu, do 37 to normalne, tak moze byc. Powyzej to stan zapalny - ja mialam tak jak piszesz. Lekarz, gdy mu mowilam smial sie i kazal kupic nowy termometr... ale jest to zapewne jakis wyslany przez organizm sygnal. Czy cos z tym zrobilas?
Dominica
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:45

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: Dominica »

ja od kilku lat mam temperature ciała 37,2-37,4 .Przebadana juz byłam na wszystko co mozliwe.Wtedy zaczeły sie też moje problemy z mega bolesnymi i krwotocznymi miesiaczkami.
Baa dostałam nawet antybiotyki bo być moze jest to stan zapalny wywołany przez........-i tu sobie mozna wpisać dowolna opcje,bo antybiotykow było mnóstwo.Przyzwyczaiłam sie juz do tego stanu ale poczatki były trudne,stad te wszystkie badania.
http://goll.ru/a815e
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: gosiak76 »

A czy mialas robiona cytologie i co wykazala ??? Czasem lekarze pewne rzeczy bagatelizuja i nie biora pod uwage a w tym przypadku moze warto dopytac o jakies testy obrazowe ktore moze by cos pokazaly ... sama nie wiem ale w tym wypadku nie powinnas bagatelizowac sprawy tylko szukac odpowiedzi co jest przyczyna ze tak sie dzieje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Dominica
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:45

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: Dominica »

Jeśli chodzi o mnie to ja cytologie zaliczam co 6 msc i ani miesiaca dłużej(duże obciażenie rakiem w rodzinie).Miałam przeswietlenia płuc,nerek,usg jamy brzusznej,TK co kilka msc morfologie.Ob zawsze ponad norme troszke.
Gin podpowiada ze to od czekoladek na jajnikach, ale to sie okaże po laparoskopii.
http://goll.ru/a815e
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: gosiak76 »

Moge tylko powiedziec ze rak szyjki macicy nie jest dziedziczny a cytologia nie wykluczysz pozostalych nowotworow - jednak dobrze ze sie kontrolujesz i jezeli u Ciebie jest obciazenie to postawilabym na takie badania jak usg oraz badanie piersi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Dominica
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:45

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: Dominica »

Gosiu zdaje sobie z tego sprawę że badaniami które zalecaja lekarze pierwszego kontaktu nie pozwolą na wykrycie wszystkiego.Zostałam już odpowiednio przeszkolona przez genetyka który zajmował sie mną podczas badania genu BRCA1.W mojej rodzinie dwie ciocie miały raka piersi a jedna szyjki.(ja badałam sie bardziej pod kontem piersi,bo od urodzenia pierwszego dziecka mialam ciagle jakie problemy z nimi)Ja niestety mam mutacje BRCA1 ale to nie znaczy że umre na raka czy wogóle na niego zachoruje. :) Zadna z moich 3 sióstr już tej mutacji nie ma.Za to ma jedna kuzynka.Ja raz w roku robie zestaw markerów.Zawsze ten sam i zawsze w tym samym miejscu... Poki co jeszcze w tym roku ostatnie badanie USG a za rok juz mammografia.To taki off top. :wink: Sprawa sie komplikuje gdy pojawia sie endo która zwieksza i tak juz duże ryzyko ale to temat na inny post ;)

W kazdym bądz razie-dziewczyny warto i trzeba sie badać!Jesli czujemy że cos jest nie tak,starajmy sie tego tak nie zostawiać.Lekarze jeszcze wiele razy będą na was patrzec jak na hipochondryczki nawet pod względem endo :? Zresztą, rzadko która z nas się z tym już nie spotkała?
Mnie wmawiano już że moze nie wiem o tym ze jakiś ząb mi sie psuje i stąd ta temperatura,ale moja dentystka popukała sie w głowe widząc moje zęby.Oglądała je z dobre 20 minut po czym kazała jeszcze prześwietlenie zrobić.O!
Dzis mam pierwszy dzien cyklu.Boli niemiłosiernie i organizm też stara sie jakoś walczyc bo temperatura wzrasta momentami do 37.8.Wiem że jutro znowu spadnie do 37,4.
http://goll.ru/a815e
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: gosiak76 »

Dominica pisze:Gosiu zdaje sobie z tego sprawę że badaniami które zalecaja lekarze pierwszego kontaktu nie pozwolą na wykrycie wszystkiego.Zostałam już odpowiednio przeszkolona przez genetyka który zajmował sie mną podczas badania genu BRCA1.W mojej rodzinie dwie ciocie miały raka piersi a jedna szyjki.(ja badałam sie bardziej pod kontem piersi,bo od urodzenia pierwszego dziecka mialam ciagle jakie problemy z nimi)Ja niestety mam mutacje BRCA1 ale to nie znaczy że umre na raka czy wogóle na niego zachoruje. Zadna z moich 3 sióstr już tej mutacji nie ma.Za to ma jedna kuzynka.Ja raz w roku robie zestaw markerów.Zawsze ten sam i zawsze w tym samym miejscu... Poki co jeszcze w tym roku ostatnie badanie USG a za rok juz mammografia.To taki off top.
Doskonale wiem o co w tym biega bo ja zostalam zdiagnozowana z nowotworem jajnika i tez robie badania wiedzac ze moja ciocia miala raka piersi - nie wykryto mutacji genu BRCA1 ale za to robie badania kliniczne pod wzgledem mojej choroby gdyz moze byc mutacja genu DICER1 w przypadku mojego nowotworu ktorej to mutacji nie sprawdzi mi juz genetyk na fundusz a dzieki badaniom klinicznym sprawdza mi to za darmo i poinformuja o wyniku. Ciesze sie ze dbasz o siebie bardzo bo to podstawa by byc zdrowym :) Trzymaj sie i pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: domowniczka »

Dominica pisze:Dzis mam pierwszy dzien cyklu.Boli niemiłosiernie i organizm też stara sie jakoś walczyc bo temperatura wzrasta momentami do 37.8.Wiem że jutro znowu spadnie do 37,4.
Czy juz dobrze? Czy to Cie wkurza? Czy cos jeszcze Cie denerwuje? Co denerwuje Cie najbardziej na swiecie?
Dominica
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:45

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: Dominica »

nie ja juz nauczyłam się z tym żyć :wink:
http://goll.ru/a815e
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: gorączka podczas menstruacji

Post autor: vwd »

ja tez kiedys nauczylam sie z tym zyc ;)
ale po wielkiej kuracji... objawy endo zmalaly, goraczka tez :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”