Pokierujcie mnie proszę.Co dalej...

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Pokierujcie mnie proszę.Co dalej...

Post autor: gosiak76 »

Ludi, z tego co wiem to endo nie jest wyleczalne tylko zaleczalne wiec uwazam ze wyniki histopatologiczne stwierdzajace endo nawet w 2004 roku powinny byc brane pod uwage przy wystawieniu recepty na lek refundowany. Masz racje ze zapalenie pecherza moze byc powiazane z endo - mysle ze tu jest potrzeba znalezienia odpowiedniego artykulu i podsunieciu go lekarzowi aby zaczal sluchac skoro nie slucha tego, co sie do niego mowi. Postaram sie cos dla Ciebie znalezc, co bedzie godnego uwagi i warto bedzie to podetknac pod nos lekarzowi (daj mi tylko troszke czasu na to, a postaram sie znalezc cos odpowiedniego). Uwazam tez, ze skoro mialas endo i masz problemy z tym zwiazane a lekarz nie radzi sobie z tym, to najlepsza droga by sie tego pozbyc jest przeprowadzenie kolejnej laparoskopii - nawet zwiadowczej zeby przekonac sie jak to teraz wyglada u Ciebie - lekarze czesto zlecaja kolejna laparo aby sie przekonac czy wszystko przebiega odpowiednio i czy nie ma kolejnych komplikacji. Pozdrawiam i walcz o siebie - jak nie ten lekarz, to inny wyslucha. Wejdz na watek szukam specjalisty, gdzie podani sa dobrzy specjalisci znjacy sie na endo - mam nadzieje ze wtedy otrzymasz odpowiednia pomoc. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Pokierujcie mnie proszę.Co dalej...

Post autor: Milionek66 »

Witaj Ludi :)

Gosiak 76 :
Ludi, z tego co wiem to endo nie jest wyleczalne tylko zaleczalne wiec uwazam ze wyniki histopatologiczne stwierdzajace endo nawet w 2004 roku powinny byc brane pod uwage przy wystawieniu recepty na lek refundowany. Masz racje ze zapalenie pecherza moze byc powiazane z endo -
Zgadzam się z Gosią,choć są przypadki że wystarczy raz wyciąć i kobiety
mają spokój.Ale to chyba wyjątki endo... Tak czytam o tym nacisku na pęcherz
moczowy, u mnie stwierdzono że to z winy macicy...która powinna być
usunięta. Nie mniej jednak jak pisze Gosia jedna diagnoza z ust jednego lekarza
to za mało.Mam nadzieję że trafisz na Specjalistę który pomoże Ci i wyleczy dolegliwości.

Ja natomiast czekam na wynik histopatologiczny,niestety na dzień dzisiejszy
jeszcze nie przesłali z Wrocławia.

Pozdrawiam i życzę zdróweczka Ludi. :)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Pokierujcie mnie proszę.Co dalej...

Post autor: alcia28 »

Witaj Ludi
Przykre to co piszesz ale doskonale cie rozumiem - olewanie przez lekarza.
Ale do rzeczy:
Ludi pisze:W 2004 roku miałam robioną laparoskopię. Badania potwierdziły przypuszczenia lekarza-endometrioza.

Skoro masz wynik histopatologiczny potwierdzający endometriozę - po jakiego grzyba lekarz cię chcę wysłać na kolejną laparo skoro nie ma do tego żadnych przesłanek?! - nie rozumiem. Bzdurą jest że że NFZ nie wyda Ci leku z refundacją bo to lekarz zaznacza x na recepcie że to jest choroba przewlekła. Także moja rada jest taka żebyś jak najszybciej zmieniła lekarza.
Ludi pisze:-czy, żeby mieć laparoskopię, oczywiście jeśli to konieczne aby dostać lek, mam robić awantury czy jak,żeby dostać skierowanie?
Tak jak wyżej najpierw skonsultuj się z innym lekarzem i zobaczysz wtedy co powie. Z doświadczenia powiem Ci że nie warto ufać i trzymać się jednego lekarza.
Ludi pisze:co z moim pęcherzem, wybieram się teraz do lekarza ogólnego, nie wiem co mówić, jakie badania? Jak mam przekonać, że to może być od endometriozy?
Poproś lekarza obecnego lub innego do którego pójdziesz o skierowanie na badanie moczu, ciągłe stany zapalne przy endo powodują niestety takie dolegliwości ale zrobiłabym na twoim miejscu wymaz na obecność bakterii takich jak chlamydia. (długo nie leczona prowadzi do niepłodności,zapalenie pęcherza,ból przy oddawaniu moczu,szczypanie,krawienie po stosunku i między miesiączkami)To trochę wstydliwa bakteria ale powiem szczerze że ja przechodziłam to co Ty i okazało się po wymazie że mam to draństwo. Leczenie trwa około 3 tygodni antybiotykami.
Ludi pisze: Jestem bezsilna, czuję się olewana, lekarze chyba nie potrafią łączyć jednych chorób z drugimi, nie chcą słuchać! Taka chora pobłażliwość mnie spotyka jak wysuwam przypuszczenia jakie mogą być przyczyny moich chorób.
Nie załamuj się kochana! Wez się w garść i poszukaj specjalisty który Cię poważnie potraktuje - i tu w 100% popieram Gosię i Milionek66. Dobry lekarz to połowa sukcesu w leczeniu naszej choroby.
Trzymaj się kochana i nie poddawaj się. Pisz w razie wątpliwości, czekamy na info....
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Pokierujcie mnie proszę.Co dalej...

Post autor: gosiak76 »

Wobc tego czekamy na wyniki razem z Toba - powodzenia. Mam nadzieje ze trafisz na wspanialego specjaliste z listy polecanych specjalistow na tym forum :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”