Witam 40+

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Iwa71
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 07:30

Witam 40+

Post autor: Iwa71 »

Witam Dziewczyny, mam na imię Iwona, mam 40 lat (przez najbliższe 3 miesiące, w lipcu skończę 41:))
Ma 7 letnią córeczką i męża.
O tym, że mam endometriozę dowiedziałam się w styczniu tego roku. Dość drastycznie, ale zaczynając od początku:
We wrześniu 2011 na kontrolnej wizycie, od porodu raz do roku, lekarka wykryła u mnie polip szyjki macicy. Dość szybko, lekarka była również operującą w szpitalu Raszei w Poznaniu, więc zapisała mnie osobiście, w każdym razie w listopadzie miałam zabieg usunięcia polipa. Przy okazji histopatologia, z wynikami pani doktor mówiła, że się nie muszę spieszyć, bo ona ma już limit wyczerpany (NFZ oczywiście), więc zaprasza na wizytę w styczniu. W styczniu okazało się, że NFZ nie podpisał umowy z moją przychodnią, musiałam szukać nowego lekarza.
Znalazłam, poszłam na wizytę do pana doktora, a ten obejrzał wyniki, zrobił badanie i mówi, że mamy sie z mężem zastanowić czy macica będzie nam jeszcze potrzeba, bo on sugeruje histerotomię.
Oczywiście od razu wpadłam w depresję, ale poczytałam, że histerotomia nie gwarantuje wyleczenia, bo torbiele na jajnikach, a jak jajniki też się usunie to hormony do końca życia... same rozumiecie, że poszłam teraz na wizytę z postanowieniem, że nic sobie nie dam wyciąć.
Dostałam już przy poprzedniej wizycie receptę na Exacyl. Pierwsze dwa opakowania poszły przy I cyklu, a miałam @ 10 dni, z czego pierwsze dwa słabe, 3 umieram z bólu a potem się wlecze. Ale za to drugi cykl 8 dni, a ten ostatni- 6, Yupiiii:)))
Teraz też dostałam dalszą receptę i mam się zgłosić za ok. 2-3 cykle.
To tak w skrócie o sobie i swojej historii.
Mam kilka pytań, ale z tym pójdę na odpowiednie wątki. Na razie paaaaaaaaaaaaaaaaa:)))
Iwa71
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 07:30

Re: Witam 40+

Post autor: Iwa71 »

AKKM pisze:Witaj... mam nadzieję,że nie skończy się ta sprawa dla Ciebie tak jak lekarz sugerował na początku :)
Nie pozwolę na to:))))
Wiem już conieco i z zasady jestem przeciwna drastycznym i nieodwracalnym rozwiązaniom:)

Optymizm i wiara w to, że życie nie kończy się na diagnozie lekarskiej to ważne wsparcie w naszej chorobie:)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam 40+

Post autor: domowniczka »

Witaj :)
jestem zaskoczona tym co piszesz... dlaczego lekarz chce usunac macice?
Trzymaj sie! pzdr. mocno :D
Iwa71
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 07:30

Re: Witam 40+

Post autor: Iwa71 »

Widocznie doszedł do wniosku, że jestem już bliżej wieku w którym myśli się o wnukach niż o dzieciach:)
Żartuję oczywiście, może jest starej daty, tzn. jest zwolennikiem operacyjnych rozwiązań.
Na razie tylko kazał się zastanowić, po drugiej wizycie jak powiedziałam że Exacyl pomógł, stwierdził, że musze przyjmować go dalej i za jakiś czas zobaczymy czy ta operacja będzie konieczna.
Ja jestem dobrej myśli, po czasowej depresji odzyskałam pozytywne myślenie:)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam 40+

Post autor: domowniczka »

ale masz jakies miesniaki, mialas juz kilka razy jakies krwotoki, lyzeczkowali Ci macice? bo jesli masz tylko zdiagnozowana endometrioze to nie rozumiem w ogole tej propozycji? ;) Dobrze, ze jestes madra i dzielna :) i ze trafilas do nas :)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam 40+

Post autor: magma »

Witaj, podobnie jak Ty jestem przeciwnikiem drastycznych rozwiązań...to ostateczność...nie piszesz dlaczego lekarz zasugerował takie rozwiązanie...może są ku temu powazne podstawy...Napisz coś więcej ;)
Iwa71
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 07:30

Re: Witam 40+

Post autor: Iwa71 »

Mnie również zaskoczyła ta propozycja.
Lekarz tylko obejrzał wyniki histopatologii po zabiegu usunięcia polipa. Wtedy też miałam łyżeczkowanie macicy. Ale mięśniaków nie miałam nigdy wcześniej, przynajmniej stwierdzonych.
W ogóle w szpitalu byłam 3 razy w swoim życiu, ostatnio w listopadzie 2010, przedtem w sierpniu 2005 jak urodziłam córeczkę a pierwszy raz... jak wszyscy, jak sama się urodziłam:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam 40+

Post autor: vwd »

Czesc Iwa71 :D
Iwa71 pisze:w szpitalu byłam 3 razy w swoim życiu, ostatnio w listopadzie 2010, przedtem w sierpniu 2005 jak urodziłam córeczkę a pierwszy raz... jak wszyscy, jak sama się urodziłam:)
no, i super! zycze Ci, abys nie musiala korzystac juz ze szpitali :) A to co powiedzialas o swoich pobytach w szpitalu przypomnialo mi o pewnej "zakurzonej" ankiecie http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 3f096bd551
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam 40+

Post autor: gosiak76 »

Witaj Iwa,
mam nadzieje ze da sie rozwiazac Twoja sytuacje w inny sposob niz to sugeruje lekarz. A moze warto wybrac sie jeszcze do innego specjalisty by uslyszec druga opinie innego lekarza w tej sprawie ?? Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam 40+

Post autor: vwd »

Iwa, co tak zamilklas? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”