Warszawa

W tym dziale prosimy o zamieszczanie informacji o specjalistach leczących endometriozę wg miast - Twoje działanie pomoże innym szybciej uzyskać pomoc i dotrzeć do właściwego lekarza.
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Warszawa

Post autor: interadmin »

Specjaliści w Warszawie.
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Warszawa

Post autor: karolina794 »

Dr.Piotr Siekierski ginekolog onkolog,specjalista od laparoskopii z najdziwniejszych miejsc w organizmie.
Prywatnie przyjmuje w gabinetach na Łuckiej www.gabinety-lucka.pl/
oraz w szpitalu Św. Zofii w Warszawie www.szpitalzelazna.pl/przychodnia-przyszpitalna
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Warszawa

Post autor: ewooncia1 »

Karolina, czy Ty się leczysz/leczyłaś u tego lekarza? Czy mogłabyś pokrótce opisać w jaki sposób Ci pomógł? Czy to on postawił diagnozę, czy Cię operował, zalecił odpowiednie leki? Z góry dziękuję!

Ja mieszkam w Piasecznie pod W-wą i do tej pory już kilka razy zmieniałam lekarzy, szukam tego "jedynego" :lol: . Aktualnie jestem po dwóch wizytach u doktora Grzegorza Stokłuski z tego samego szpitala co Karolina :) , on też mnie operował, ale to była zupełnie inna historia - zwykła torbiel, i tak trochę przypadkiem podczas badania doktor wykrył u mnie endometriozę, ale na razie zbyt krótko się znamy żebym go mogła z czystym sumieniem polecić endo-koleżankom :D W zasadzie na postawieniu diagnozy póki co się skończyło, jestem umówiona pod koniec czerwca na pooperacyjny "przegląd techniczny" :wink: Wtedy będę coś więcej wiedziała. Jak na razie mogę powiedzieć tyle, że jest bardzo kulturalnym i sympatycznym mężczyzną, do pacjentki podchodzi z troską i uwagą, odpowiada na wszystkie pytania, a pielęgniarki w szpitalu go uwielbiają :wink: Mam nadzieję, że za jakiś czas "rozgryziemy" z doktorem tą wstrętną endometriozę i będę mogła coś więcej o nim powiedzieć :)

Może któraś z Was zna jeszcze jakichś specjalistów od endo z W-wy i w ogóle z mazowieckiego? I z innych miast? Fajnie by było stworzyć taką porządną bazę sprawdzonych i polecanych specjalistów, to by było naprawdę WIELKIE COŚ :D Bo z Waszych historii wynika, że to jest duuuży problem żeby trafić na dobrego specjalistę. Do dzieła kobitki! Piszcie smiało, nie wstydźcie się :D
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Warszawa

Post autor: karolina794 »

Jestem pod opieką pana doktora,on mnie operował i kolejna laparoskopie będę miała w sierpniu.Lekarz o wielkiej wiedzy,spokoju ale także konkretny i nie owijający w bawełnę.Słyszała,że w szpitalu św.Zofii są wogóle bardzo dobrzy lekarze ginekolodzy.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Warszawa

Post autor: ewooncia1 »

Wczoraj byłam u doktora Siekierskiego, pierwsza wizyta, ale już zasłużył na mnóstwo pochwał :) Przede wszystkim czas trwania wizyty - ponad 40 minut! W życiu tak długo nie siedziałam u jakiegokolwiek lekarza, nawet prywatnie (a to akurat była wizyta na NFZ!). Bardzo rzeczowy człowiek, przy tym niezwykle kulturalny i niekrępujący, nawet najbardziej nieprzyjemne badanie u niego było bez porównania mniej stresujące niż u wszystkich innych lekarzy z jakimi miałam do czynienia. Doktor odpowiedział na moje wszystkie pytania, zapytał o wszystkie objawy, o stopień natężenia bólu, jego umiejscowienie, czas i okoliczności występowania, po prostu książkowo! Czułam się potraktowana bardzo poważnie i indywidualnie. Doktor poinformował mnie o możliwych powikłaniach po operacji, o wszystkich możliwych komplikacjach, dał mi czas na zastanowienie, poinformował o wszystkich "za" i "przeciw", a za miesiąc jestem umówiona na ponowną wizytę. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wygląda na człowieka z dużym doświadczeniem oraz pokorą, co niestety rzadko idzie w parze.
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Warszawa

Post autor: ewooncia1 »

Rekord długości wizyty pobity - 50 minut u doktora Stokłuski :D Ja się przyznaję, należę do mocno "ujebliwych" pacjentek :wink: i nie wychodzę z gabinetu, dopóki nie otrzymam odpowiedzi na ostatnie pytanie i z pewnością to też miało wpływ na długość wizyty. Ale faktem jest, że doktor Stokłuska jest bardzo cierpliwym i życzliwym lekarzem, który nie wierci się nerwowo na fotelu po 10-ciu minutach wizyty, jak to mają niektórzy lekarze w zwyczaju :evil:
Doktor jest bardzo kulturalny i serdeczny, ale bez zbędnej poufałości i "ginekologicznego poczucia humoru" (czyt. żartów niesmacznych), co się czasem w tym fachu lekarzom zdarza :wink: Wizyty przebiegają u niego bardzo komfortowo, gabinet ma przytulny, a w poczekalni cukierki :D Doktor nie boi się wysłać swojej pacjentki na konsultację do kolegi po fachu, jeśli uzna go za bardziej doświadczonego w określonym temacie. Kieruje się dobrem pacjentki, a nie własną dumą. W szpitalu interesował się mną co dawało mi poczucie bezpieczeństwa i było tak po ludzku miłe. Laparoskopię wykonał na moje oko doskonale, blizny są mikroskopijne, a po pierwszym tygodniu zwolnienia czułam się już na tyle dobrze, żeby wrócić do pracy. Mam aktualnie trudny orzech do zgryzienia w kwestii leczenia, doktor wyraża swoje zdanie, ale nic mi nie narzuca, przedstawia wszystkie "za" i "przeciw", konsultuje się z innymi lekarzami. Wiem, że chce mi pomóc. Na pewno pozostanę pod jego opieką. Mam nadzieję, że będzie prowadził moją ciążę, bo mimo wszystko zamierzam w nią w swoim czasie zajść :wink:
A co do szpitala na Żelaznej - powinni tam wysyłać personel z innych szpitali na szkolenia!!!
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Warszawa

Post autor: ewooncia1 »

Laski podrzucajcie namiary na lekarzy!!! Nawet nie wiecie jaka to będzie pomoc dla świeżo zdiagnozowanych pacjentek :) Niekoniecznie z samej W-wy, niech będą z całego województwa! Wiem z doświadczenia, że czasem szuka się na oślep, błądzi się po gabinetach, wydaje się kupę kasy, czeka w kolejkach i niestety trafia się na złych lub bardzo złych lekarzy... Podzielmy się swoją wiedzą :)
Ja aktualnie poszukuję dobrego specjalisty do konsultacji, bardzo przyda mi się trzeci głos w dyskusji pt. operować czy nie operować :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Warszawa

Post autor: gosiak76 »

Prof. Wlodzimierz Baranowski

Centralny Szpital Kliniczny Wojskowej Akademi Medycznej
Warszawa, woj. mazowieckie
ul. Szaserów 128

Centrum medyczne Mediva
Warszawa 00-815
ul. Sienna 86/84
telefon kontaktowy: 022 620-44-80
www: www.mediva.pl
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Warszawa

Post autor: gosiak76 »

Prof. Romuald Debski

Centrum Medyczne Damiana
Warszawa, woj. mazowieckie
adres: ul. Wałbrzyska 46
telefon kontaktowy: (0-22) 566-22-22

gabinet prywatny
Warszawa
adres: Szlenkierów 1 lok 12
telefon kontaktowy: (022) 631-48-44
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Warszawa

Post autor: gosiak76 »

dr n. med. Piotr Sobiczewski

Szpital Grupy LUX MED
Warszawa 02-801, ul. Puławska 455
tel. 22 431 20 59, www_luxmed.pl
tel. Dział Pomocy Doraźnej:
22 33 22 888
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Warszawa

Post autor: gosiak76 »

doc Mariusz Bidzinski

gabinet ginekologiczny
Warszawa
adres: Meander 22 lok. 5
kod pocztowy: 02-791
telefon kontaktowy: 0 22 423 53 18
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Warszawa

Post autor: rivombroza »

gosiak76 pisze:Prof. Wlodzimierz Baranowski

Centralny Szpital Kliniczny Wojskowej Akademi Medycznej
Warszawa, woj. mazowieckie
ul. Szaserów 128
Ostatnio ktoś mówił mi że jeśli chcę wyleczyc się z endometriozy muszę udac się właśnie tam . :idea: :idea: :idea:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Warszawa

Post autor: rivombroza »

Ewa Barcz-specjalizuje się w leczeniu endometriozy!!
Centrum Medyczne LIM
Al.Jerozolimskie 65/79
(22)502-20-00
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Warszawa

Post autor: Ania37 »

Dzwoniłam do LIMu, powiedziano mi, że pani prof. Barcz nie widnieje wśród ich lekarzy.
Wiem, że przyjmuje w ProLife na pl. Przymierza 6 (we wtorki i czwartki w godz. od ok. 14 do 17.30), wizyta 270 zł.
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Warszawa

Post autor: Ania37 »

Prof. Dębski
przyjmuje w Dębski Clinic na ul. Sokratesa 5, już nie na Szlenkierów
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Warszawa

Post autor: Ania37 »

Dr Sobiczewski przyjmuje w Lux Med w godzinach popołudniowych - zasadniczo od 17 do 19.30
w poniedziałki na Domaniewskiej (budynek Jupitera)
środa - piatek - w budynku Marriott'a na VII p.

najbliższe terminy - koniec kwietnia
donat2000
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 19:57

Re: Warszawa

Post autor: donat2000 »

Czy możecie polecić kogoś z LuxMed / CM Lim bo Pan doktor Sobiczewski ma terminy wolne na koniec maja?
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Warszawa

Post autor: Ania37 »

Mogę Ci odstąpić swój termin na koniec kwietnia. Jeśli chcesz.
donat2000
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 19:57

Re: Warszawa

Post autor: donat2000 »

Dzięki. A może, która jeszcze kogoś zna?
Joanna7
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 14:15

Re: Warszawa

Post autor: Joanna7 »

Witajcie
czy możecie polecić gdzie najlepiej w Warszawie udac sie na laparoskopie? i czy któraś z Was miała jeszcze jakies doświadczenia z doktorem Grzegorzem Stokłuska - bo nie wiem czy sie jego trzymać czy nadal szukać specjalisty?
skalnica
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 22:58

Re: Warszawa

Post autor: skalnica »

Czy do drów Stokłuski i/lub Siekierskiego w Przychodni przy Szpitalu św. Zofii można się zapisać, aby zrobili wstępne rozpoznanie (czy objawy wskazują na endometriozę), czy tylko dopiero z rozpoznaniem i skierowaniem?
Ulens
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2012, 15:36

Re: Warszawa

Post autor: Ulens »

Witam,
Właśnie się zarejestrowałam na formu.
Poszukuję specjalisty od endometriozy Warszawa lub okolice.
Miałam już dwie laparoskopie, trzeciej nie chce, więc potrzebuję dobrego lekarza, który wie co robi i nie działa w ciemno, tylko podpiera się indywidualnymi badaniami.
Bardzo proszę o Nazwiska, tylko z własnego doświadczenia, nic typu : "słyszałam, że dobry".
Przeczytałam wątek, ale nie przekonują mnie sucho podawane nazwiska, czy ktoś może coś więcej opowiedzieć, podzielić się doświadczeniami i jak konkretnie pomógł.
Nie szukam sympatycznego lekarza, tylko bardzo dobrego specjalisty.
Z góry dziękuję :)
Magdalena79
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2012, 11:55

Re: Warszawa

Post autor: Magdalena79 »

Witam!

Widze, że jedna nazwisko najczęsciej sie pojawia...

Ja jestem po 2 laparotiomiach, mam 32 lata i pragtnę dziecka :) Ale najbardziej wyleczenia, zaleczenia.. Mój obecny lekarz... tragedia.
Biorę visanne od listopada, po drugiej operacji. Zrobiłam sobie przerwę miesięczną w marcu - na zajście, jak mi polecił lekarz ale przez ten czas urosła mi torbiel na 7cm!!!!!!!!
jestem w szoku, jak to możliwe. Coś jest bardziej nie tak, iż chyba tylko endo.
Jestem załamana i wszystkiego mi się odechciewa. W sierpniu zeszłego roku wyszłam za mąż i jak mam miec pełna rodzinę...

Dziewczyny, czy Wy znacie jakieś światowe kongresy, konferencje badania?
Ja mieszkam w Niemczech od 8 miesi,ęcy i zamierzam tu poszukać lekarza, ale tak dobrze języka nie znam i nawet nie wiem od czego zacząć... Więc chyba umówię się najpierw w PL.

Bo przecież nie mogę mieć co 3 lata operacji...

Pozdrawiam!
Magda
beti
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: Warszawa

Post autor: beti »

Hej Magda,
napisz , jak mozesz w jakim rejonie Niemiec mieszkasz.
Ja mieszkam w Stuttgarcie i moge Cie pokierowac do specjalisty bez zadnego problemu.
Tez choruje i jestem juz po dwoch operacjach.
Pozdrawiam.
Magdalena79
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2012, 11:55

Re: Warszawa

Post autor: Magdalena79 »

Beti,

Ja mieszkam w Mulheim, zagłębie Ruhry.

Miałaś 2 operacje - jak ja. Masz dzieci? Planujesz?
Dawno miałaś te operacje? A jakie leki bierzesz?

Jeśli można :)

pozdrawiam!
M
beti
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: Warszawa

Post autor: beti »

Hejka Magdaleno,
mam syna 13lat.
Sama mam 38lat.Urodzilam normalnie w wieku 25lat.
Pierwsze objawy endo zaczely sie bardzo dawno i byl to ucisk na pecherz.
Potem zaczely sie inne.Zdiagnozowala mnie dopiero rok temu lekarka w Niemczech, a zeby bylo smiesznie to nasza rodaczka.
Pokierowala od razu do specjalisty do kliniki na laparoskpie.Dopiero podczas operacji wyszlo ile tego mam w brzuchu i jak rozlegla jest choroba.Lekarze sie tego nie spodziewali.Oczyscili co sie dalo,cala prawa strone a lewa zostawili na laparotomie.Caly rok bylam na zastrzykach wstrzymujacych miesiaczke-enentone gyn.
9-go marca byla laparotomia.Grozila mi stomia, poniewaz endo bylo na jelicie grubym.Skonczylo sie dosc pomyslnie.Skrocenie jelita.Podczas operacji wykonano mi tez zabieg cystologii i dobrze , poniewaz tam tez bylo endo i stad te uciski po oddaniu moczu.Teraz mam na 3m-ce znowu enantone a potem to nie wiem.
Na razie jest dobrze a ja powoli zapominam o operacjii. Czuje sie ok.Nic mi nie jest , oprocz skutkow enantone.
Te zastrzyki wywoluja sztuczna menopauze, mam rzuty goraca itp.
No i to tak w skrocie.
Jedno Ci powiem ze swojego doswiadczenia, to JA mialam szczescie w nieszczesciu,ze przyjechalam do Niemiec,bo w Posce to nie wiem co by ze mna bylo...ALE kazdy przypadek jest inny .Pozdrawiam
Magdalena79
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2012, 11:55

Re: Warszawa

Post autor: Magdalena79 »

Beti,

To prawda, że każdy przypadek inny ale jak lekarz ogarnia te trudniejsze to warto do niego iść!

Czyli Ty w Stutgarcie.
A jakiegos lekarza w mojej okolicy możesz polecic? Słyszałaś albo gdzie mogę szukać?
Ja to Essen, Dusseldorf, Kolonia też niedaleko.

Cieszę się, że czujesz się lepiej życzę Ci z całego serca jak najlepiej, najlepszego samopoczucia i zdrowia, zaleczenie tego....

Pozdrawiam!
Magda
beti
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: Warszawa

Post autor: beti »

Magda,
na dzien dzisiejszy nie mam pojecia o dobrym specjaliscie w innym miescie, ale obiecuje, ze w trakcie nastepnej wizyty u mojej lekarki spytam.
Wizyte mam pod koniec kwietnia, bo musze dostac zastrzyk.
Na pewno o Tobie nie zapomne i postaram sie cos zalatwic.Mysle, ze moja lekarka zna innych specjalistow od endometriozy w Niemczech i poda mi do nich namiary.
Tu warto sie leczyc, bo wszystko jest refundowane, leki itp.Jak jestes ubezpieczony to nic cie nie obchodzi.
W Polsce trzeba wszystko prywatnie, bo nie ma innego wyjscia.Rzadko sie zdarza, zeby zalatwic cos bez prywatnej wizyty.
Pozdrawiam
Magdalena79
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2012, 11:55

Re: Warszawa

Post autor: Magdalena79 »

Beti! Będę bardzo, bardzo wdzięczna :)
Szalenie mi zależy na informacji, lekarzu tutaj.

Dzięki i przypomnę się jeszcze :)
Trzymaj się ciepło :)

Magda
Ulens
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2012, 15:36

Re: Warszawa

Post autor: Ulens »

A jak ktoś nie wybiera się do Niemiec? Macie polecić jakiegoś równie dobrego specjalistę w Polsce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukasz specjalisty?”