Endo ... prosze o pomoc

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
basiek
Pocz±tkuj±cy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 20:37

Endo ... prosze o pomoc

Post autor: basiek »

Czy laporoskopia to leczenie ? Jestem po tym badaniu już drugi tydzień a ciągle nic nie wiem jestem w szoku :( po narkozie nie pamietam nic co doktor do mnie mówiła ( mieszkam w NI więc inni lekarze ) a dowiedziałam sie własnie że od kilku lat jestem chora na endo po zabiegu który trwał 1.5 godziny zostałam odprawiona do domu bez żadnych leków .Pani doktoroznajmił mi mam dość zawaansowana chorobe wiec jedynie może mnie wysłać na specjalistyczną operacje usunięcia endo bo moje jelita są zaatakowane a ona nie podejmie sie tego . Moja choroba nie daje mi bardzo w kość nie odczuwam bólów i nie mam problemów wiec powiedzialam że musze na razie sie z tym oswoić i nie zgadzam sie . Jestem troche przerażona bo nie wiem co mam robić czemu nie dostałam żadnych leków ? nic kompletnie , Więc mam pytanie czy laporoskopia może troche pomóc ? PROSZE O POMOC MIESZKAM W UK I NIE BARDZO WIEM DO KOGO SIE ZWRÓCIĆ :cry:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo ... prosze o pomoc

Post autor: gosiak76 »

Witaj - lecze sie w UK i sadze ze powinnas zwrocic sie o rade do specjalisty od endo. Skoro twoja lekarka chce Cie tam wyslac to nie protestuj gdyz w UK sa wyspecjalizowani lekarze w leczeniu endo. Laparoskopia tez jest jedna z metod leczenia i poprawy kondycji u pacjentki ale zeby zatrzymac endo to powinnas przyjmowac leki po wykonanym zabiegu. Moze w tej kwestii powinnas zwrocic sie do lekarza GP ktory odpowiednio pokieruje dalszym leczeniem choroby i przepisze leki ktore moglabys przyjmowac aby zahamowac dalszy rozwoj choroby.
Im szybciej poddasz sie zabiegowi tym bardziej mozliwe bedzie ocalenie jelita gdyz bez odpowiedniego leczenia i usuniecia ognisk endo choroba bedzie sie nadal rozwijala. Mysle ze nawet jezeli teraz nie poddasz sie operacji usuniecia endo do konca to predzej czy pozniej i tak pojawisz sie na stole by usunac endo ale zebys nie miala pretensji do nikogo ze to sie stalo za pozno. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo ... prosze o pomoc

Post autor: agachod1 »

Witam cie. Ja tez mieszkam za granica, w Niemczech. Moj przypadek jest bardzo podobny do twojego. Ja mialam dwie laparo, podczas ktorych usuwano mi cysty z jajnikow 9cm i 4cm. Podczas zabiegu zaden lekarz nie podjal sie usuniecia endo z jelit, poniewaz jest to bardzo zaawansowane i jest tego naprawde sporo. Ja dostalam leki na wyciszenie @, a teraz przyjmuje Visanne. Nie mialam ani nie mam boli. Przez przypadek dowiedzialam sie, ze mam jeszcze w brzuchu inny problem, ktory musi byc zoperowany i dlatego teraz czeka mnie duza operacja. Mysle, ze musisz sie zajac tymi zrostami na jelitach, poniewaz endometrium moze przeniknac przez scianki jelit do srodka i wtedy zajete choroba fragmenty bedzie trzeba usunac. Nie chcesz chyba zeby wycinali ci jelita? Udaj sie tam, gdzie kieruje cie lekarz. Potrzebujesz lekow na zatrzymanie @, a tam na pewno ci je przepisza. Zycze powodzenia i zajmij sie tym jak najpredzej. Pozdrawiam. Agnieszka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo ... prosze o pomoc

Post autor: vwd »

Czesc basiek :)
Czy juz sie oswoilas?
basiek pisze:musze na razie sie z tym oswoić
jak sie w ogole czujesz? Jak to sie stalo, ze trafilas na stol operacyjny? Jak sobie radzisz?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo ... prosze o pomoc

Post autor: agachod1 »

Hej Basiek. Jak sie czujesz? Co slychac? jak tam swieta? Daj znac jak samopoczucie. Caluje mocno. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”