Big problem

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
asiek22
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 20:23

Big problem

Post autor: asiek22 »

Witam-mam tu gdzies jeszcze gdzies wpisy ale ciągle sie tu gubie..

Pisałam jakiś czas temu ze mam endometrioze ponoć 4 stopien.w tym tygodniu ma przyjśc wynik HP...

Ma przepisane visane którą mozna wziąśc w kazdym dniu cyklu....i zadnych objawow endometrizoy

usunięto mi torbiel na 6 cm przyrosnieta do jajnika i po tej objetosci stwierdzono ze to endo...standardowo kazdej kobiecie po laparo przepisuje sie stedydy hormony....a ja nie cche ich brać..skoro mnie nic nie boli-chciałam poczekac na wynik Hp i probowac zajasc w ciaze bo lekaz zasugerował Visanne..albo zachodz w ciąze...wiec pomyslałam czemu nie ..moze to ostatni dzwonek jestem przed 30stką--DOstałam okres-jakos 4 dni przed okresem szarpalam sie z kims i dostałąm bolesci...ale to juz nie wazne..chodzi o to ze przy okresie mam silną gorączke..czy to moze być powod nie brania hormonow?

Nie chce ich brać...torbiel urosła do takich rozmiarow bo nie dawala zadnych objawow...ale czytłam ze i krwiotoczne moga miec takie rozmiary nie leczone...zgodziłam sie na laparoskopie tylko po to ze nie chciałam brac hormonow...i teraz nie wiem czy po okresie moge zazywac ta wizine sama juz nie wiem...kocerny farmaceytyczne placą ogromną kase lekarza za stosowanie ich lekow a kobieca natura ? a ingerencja w nią??? u mojej znajomej skonczylo sie to marskoscią wątroby
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Big problem

Post autor: gosiak76 »

Witaj Asiek - tutaj jet Twoj watek http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 3492b5e075 gdzie dziewczyny odpowiadaja Tobie na kazde pytanie i staraja sie zmniejszyc Twoje obawy przed dalszym leczeniem.
Choroba niestety nie zahamuje swojego rozwoju jezeli Ty o siebie nie zadbasz - lekarz wie co robi i dlatego przepisal Tobie Visanne aby powstrzymac chorobe.
Moze dokladniej powinnas na ten temat porozmawiac z lekarzem. Kiedy planujesz zajsc w ciaze i czy masz partnera z ktorym mozesz starac sie teraz juz o malenstwo ? Jezeli nie masz partnera badz nie jest on zdecydowany byc tata to moze lepiej wziac Visanne az do momentu podjecia decyzji o zajsciu w ciaze bo wtedy choroba nie bedzie miala szans na rozwoj a Twoje narzady nie beda ponownie przez nia naruszone i bedziesz miala zielone swiatelko w staraniu sie o dzidziusia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”