Poznań

W tym dziale prosimy o zamieszczanie informacji o specjalistach leczących endometriozę wg miast - Twoje działanie pomoże innym szybciej uzyskać pomoc i dotrzeć do właściwego lekarza.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Poznań

Post autor: gosiak76 »

Magda ciesze sie ze w koncu trafilas na odpowiedniego specjaliste ktory wszystko potrafi wytlumaczyc oraz zjac sie pacjentka w taki sposob ze nie odczuwa ona skrepowania - najwazniejsze ze zdobyl Twoje zaufanie bo to podstawa w kontakcie lekarz - pacjentka. Zycze wszystkiego najlepszego w Twoim dalszym leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Iwa71
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 07:30

Re: Poznań

Post autor: Iwa71 »

A czy któraś z Was była u doktora Krzysztofa Stępniewskiego?
Nie wiem w jakim szpitalu operuje, ale prywatnie przyjmuje w CenterMed na Św. Marcinie.
To on zdiagnozował u mnie endometriozę na podstawie USG dopochwowego i wyników histopatologii po zabiegu usunięcia polipa szyjki macicy.
Jak go zobaczyłam, nie miałam zaufania, wręcz chęć ucieczki z gabinetu mimo zapłaconej wizyty... nalana, czerwona twarz, dziwne uśmieszki i ta diagnoza z miejsca, żeby zastanowić się nad histerotomią.
Ale przy drugiej wizycie miałam już lepsze wrażenia na temat doktora Stępniewskiego, odpowiadał na każde pytanie, starał się mnie uspokoić i już nie był taki czerwony na twarzy (może wtedy gdy go widziałam pierwszy raz akurat biegał po korytarzach CenterMedu za dyrektorem?).
Zastanawiam sie tylko, czy dalej leczyć się u tego lekarza czy raczej pójść do specjalisty?
Przecież nie spytam się bezpośrednio czy ma jakieś doświadczenie z endometriozą, bo i tak nie odpowie szczerze jeśli akurat jest bardziej położnikiem niż ginekologiem:)))
goosiaczek2
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2012, 22:40

Re: Poznań

Post autor: goosiaczek2 »

Hej dziewczyny szukam lekarza który zajmuje się leczeniem endometriozy lecz który przyjmuje na kase chorych zna może ktoś takiego lekarza? Jestem z woj WLKP proszę o odp
marchewa
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2012, 23:29

Re: Poznań

Post autor: marchewa »

Polecam tego lekarza leczy mi endometrioze i popólroku od leczenia zaszłam w ciąże , pan dr.Adam Mościcki pracuje na Polnej w Poznaniu.
http://www.znanylekarz.pl/adam-moscicki ... nik/poznan



Za nim trafiłam do Pana Dr.Mościckiego, chodziłam do innego lekarza.Jak to się stało że trafiłam do tego doktora ponieważ wcześniejszy lekarz nie powiedział mi że mam endometrioz na jajnikach co u mnie powodowało zanik miesiączki i nie mogłam zajść przez to w ciąże.Gdy trafiłam z polecenia od znajomych od Dr. Mościckiego od razu powiedział po badaniu i zrobieniu Usg . Z jakich przyczyn mam te problemy zaczęłam brać leki które miały mi przywrócić wszystko do normy.Nie minęło pół roku i zaszłam w ciąże. była to ciąża bliźniacza.Doktor mówił że mogę po lekach zajść w ciąże bliźniaczą.Bardzo dobrze wspominam okres prowadzenia mego leczenia i ciąży.

CHOĆ PORONIŁAM DOBRZE WSPOMINAM CIĄŻĘ
hermen8
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 listopada 2012, 22:22

Re: Poznań

Post autor: hermen8 »

witam,
proszę o namiary na dobrego lekarza (na kasę chorych, niestety) w Poznaniu...
chodziłam do tej pory do dr Agnieszki Zawiejskiej, przez przypadek trafiłam do dr Wojciecha Kuligowskiego, który zdiagnozował u mnie endometriozę... mam skierowanie na laparoskopię w Klinice św. Rodziny...

1. czy możecie mi dać namiary na dobrego lekarza, u którego skonsultuję wszystko???
2. czy miałyście laparoskopię w Klinice Św. Rodziny?
3. po laparoskopii mam mieć wstrzymany okres na pół roku, żeby mi się wszystko ładnie pogoiło w środku i ponoć! mam później szanse!!!! na to, żeby wreszcie zajść w ciążę :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Poznań

Post autor: vwd »

Witaj hermen8 na forum :)
hermen8 pisze:1. czy możecie mi dać namiary na dobrego lekarza, u którego skonsultuję wszystko???
2. czy miałyście laparoskopię w Klinice Św. Rodziny?
3. po laparoskopii mam mieć wstrzymany okres na pół roku, żeby mi się wszystko ładnie pogoiło w środku i ponoć! mam później szanse!!!! na to, żeby wreszcie zajść w ciążę
ad.1 - niestety nie znam takiego lekarza, kt. przyjmuje na NF w P-niu; ad.2 - nie, mialam w innym miescie; ad.3 - dokladnie tak powinien wygladac plan dzialania :) - u mnie zadzialal :D
Zaloz prosze swoj watek w dziale Moja historia endometriozy to bedziemy mogly swobodniej porozmawiac :)
malutka
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 21:56

Re: Poznań

Post autor: malutka »

hermen..ja znalazlam sie u dr.Nowakowskiego, ktory operowal mnie w tej wlasnie klinice..szpital to niezbyt fajne miejsce ale pobyt tam naprawde milo wspominam wzorowe podejscie pielegniarek i jednego pana pielegniarza :) zawsze dodaly otuchy usmiechniete podniosly na duchu opowiedzialy dokladnie co sie bedzie dzialo itd. opieka po zabiegu bardzo dobra ..lekarze dokladnie powiedza co jest grane oczywiscie w odpowiednim momencie i łopatologicznie tak zeby zrozumiec i to co nam jest potrzebne do wiadomosci
kamisia78
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 17:59

Re: Poznań

Post autor: kamisia78 »

Witam szukam właśnie dobrego lekarza z Poznania miałam już raz usuwana endo i czeka mnie kolejna poprzednio operowali mnie na garbarach na oddziale onkologicznym ale wolałabym pójść do lekarza który ma na co dzień styczność z ta chorobą
Pozdrawiam
dominikanj
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 6 marca 2013, 23:24

Re: Poznań

Post autor: dominikanj »

malutka pisze:hermen..ja znalazlam sie u dr.Nowakowskiego, ktory operowal mnie w tej wlasnie klinice..szpital to niezbyt fajne miejsce ale pobyt tam naprawde milo wspominam wzorowe podejscie pielegniarek i jednego pana pielegniarza :) zawsze dodaly otuchy usmiechniete podniosly na duchu opowiedzialy dokladnie co sie bedzie dzialo itd. opieka po zabiegu bardzo dobra ..lekarze dokladnie powiedza co jest grane oczywiscie w odpowiednim momencie i łopatologicznie tak zeby zrozumiec i to co nam jest potrzebne do wiadomosci

witaj malutka
proszę o kontakt-mam kilka pytań o dra Nowakowskiego.
dominikanj@wp.pl
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Poznań

Post autor: vwd »

Witam dziewczyny z okolic Poznania :)
dominikanj pisze:
malutka pisze:hermen..ja znalazlam sie u dr.Nowakowskiego, ktory operowal mnie w tej wlasnie klinice..szpital to niezbyt fajne miejsce ale pobyt tam naprawde milo wspominam wzorowe podejscie pielegniarek i jednego pana pielegniarza :) zawsze dodaly otuchy usmiechniete podniosly na duchu opowiedzialy dokladnie co sie bedzie dzialo itd. opieka po zabiegu bardzo dobra ..lekarze dokladnie powiedza co jest grane oczywiscie w odpowiednim momencie i łopatologicznie tak zeby zrozumiec i to co nam jest potrzebne do wiadomosci

witaj malutka
proszę o kontakt-mam kilka pytań o dra Nowakowskiego
mozecie szerzej wypowiedziec sie na forum? My tez jestesmy ciekawe Waszych przypadkow, Waszych doswiadczen :) Odezwijcie sie!
dominikanj
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 6 marca 2013, 23:24

Re: Poznań

Post autor: dominikanj »

nawiązując do powyższego postu:
byłam w listopadzie u dr Nowakowskiego, przebadał mnie gruntownie ale jego podejście było typu udowadnianie mi, ze tak na prawdę nic nie wiem o tej chorobie...
postanowiłam zażywać jednoskładnikową cerazette (karmię piersią), którą bierze się bez przerw na krwawienie.
od tamtego czasu w sferze ginekologicznej czuje się doskonale.
perspektywa leczenia jaką przedstawił mi lekarz to stosowanie antykoncepcji do menopauzy (nie ma trzydziestu lat, absolutnie nie planuje ciąży), coroczne badania kontrolne, na początku menopauzy histerektomia + usuniecie endo z otrzewnej aby zminimalizować ryzyko nowotworu endometrium.
co do takiego planu nie mam zastrzeżeń, ale jakoś nie zachęcał mnie aby następna kontrola lekarska odbyła się u niego.
cerazette działa - absolutny brak krwawień i ciągłych uciążliwych skutków ubocznych związanych z cyklem hormonalnym którego nie ma.
wiosną zachorowałam na chorobę gravesa-basedowa, wiec na razie skupiłam się na leczeniu nadczynności tarczycy, ale zapas cerazette mi się kończy o tym razem wybieram się do K. Szymanowskiego.
Patrycja781
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 10 września 2013, 13:40

Re: Poznań

Post autor: Patrycja781 »

Dr.Błażej Nowakowski jest moim lekarzem prowadzącym w WCO.Mimo ze Dr jest bardzo kompetentny i jako operacyjny -nie mam zastrzeżeń,tak osobiście wolę kontaktować sie z jego podwładnymi np.dr.Tomaszem Stempniewskim.Dr.Nowakowski operuje bardzo medycznym słownictwem przez co mam wrażenie że na wizytę do niego trzeba się wybierać ze słownikiem zwrotów medycznych.I czasami sprawia wrażenie jak by niespecjalnie słuchał(lub nie miał ochoty na słuchanie)co pacjentka ma do powiedzenia.Pojawiły się u mnie pierwsze objawy menopauzy.Zapisał mi Cycloprogynovę.Po trzech miesiącach ,na wizycie kontrolnej dowiedziałam się że jeśli mi służą te pigułki to mogę je brać-ale nie muszę.A skoro uznał że nie ma musu żebym je brała to receptę musiałam kombinować u swojego ginekologa w miejscu zamieszkania.Dobrze że ginekolog wyrozumiały i zapisał.
Pomimo wysokich kompetencji i wiedzy dr.Nowakowskiego czuję się w jego obecności nieco dziwnie(jak jakaś tępa dzida ze wsi zabitej dechami która ma tyle rozumu w głowie co zdechła mysz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukasz specjalisty?”