endo, jelito i ......

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Ci bardzo mocno - jak cos to napisze do Ciebie wiadomosc na priwa aby dokladnie wypytac sie o stomie. Na razie czekam na dalsze postepowanie.
A Tobie - abys sie nie poddawala w dalszej walce z choroba.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

No to jestesmy umówione :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie naprawde - sciskam cieplutko Sloneczko :*** :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: endo, jelito i ......

Post autor: hercik17 »

oj kochana przeszłaś koszmar.U mnie kiedyś planowano operację przy której było ryzyko uszkodzenia jelita,z czym wiąże się stomia itd.Na samą myśl o tym mam dreszcze.Jak ty to przeszłaś?Musisz być na prawdę dzielną kobietą.Podziwiam cię i życzę dużo dużo zdrówka.Ale pamiętaj nigdy się nie poddawaj!Pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

Dzielna to ja wcale nie jestem. Jestem tchórzem niesłychanym jeżeli chodzi o własne zdrowie :D Mysle, że niektórzy maja gorzej ode mnie i potrafia sobie radzic o wiele lepiej niz ja. Człowiek to jest takie stworzenie, ze całkiem szybko potrafi sie przystosowywac do nowej sytuacji - to daje mu mozliwośc przezycia. I chyba ze mna tak jest - nie rozmyslam o tym tylko traktuje jak przysłowiowe mycie zębów. Każdy to robi w zasadzie automatycznie-bezmyslnie :D Dziekuje za przyjazne słowo Dobra Kobieto :D Tobie tez duzo zdrowia i wszystkim :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: endo, jelito i ......

Post autor: hercik17 »

Podejrzewam że w głębi serca każda z nas się boi,kolejnego bólu,operacji id.ale staramy się o tym nie mówić i być dzielne i to chyba dobrze.Jesteśmy skazane z tym żyć więc nie mamy wyjścia jak przyzwyczaić się do tego i zaakceptować nową sytuacje,czy ego chcemy czy nie.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

Jestem na jutro umówiona w szpitalu na ustalenie terminu wizyty u chirirga i operacji. Kurcze pewnie juz niedługo
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Bede czekac na wiesci - daj znac jak tylko wrocisz ze szpitala - kciuki masz zapewnione a im szybciej operacja tym lepiej i mniej bedzie czasu na rozmyslanie - trzymaj sie Slonko :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

No więc machina ruszyła :D w najblizszy piatek mam już umówioną kolonoskopie-brrr, na szczęscie w znieczuleniu. Od jutra tylko płyny i preparat na przeczyszczenie. Ciekawe ile trwa to badanie? To mój pierwszy raz i mam nadzieje ze ostatni :D
A w poniedziałek mam już umówioną wizytę w poradni chirurgicznej w szpitalu i pewnie pan doktor wyznaczy mi datę operacji.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Sloneczko mnie czeka rowniez kolonoskopia i az cierki przechodza mi na mysl picia preparatu powodujacego przeczyszczenie jelita. Podobno badanie moze trwac od 30 - 90 minut ale przeprowadzane jest w znieczuleniu. Mi badanie to wyznaczono na 24 pazdziernika.
Mam nadzieje ze wszystko przebiegnie pomyslnie podczas tego badania i bedziesz mogla poddac sie operacji scalenia jelita. Daj znac jak przebieglo badanie w piatek oraz czekam na dalsze wiesci odnosnie zabiegu scalenia jelita.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

Preparat da sie wypić, ale niezly zajzajer :D Mi lekarza polecił Fleet Phospho-soda. Koniecznie trzeba pić duzo płynów, bo lepiej oczyszcza sie jelito. Dam znaka po badaniu. Pozdawiam serdecznie :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endo, jelito i ......

Post autor: vwd »

koniecznie daj znac co i jak! mnie tez czeka to bad. :( jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, ale juz sie boje! i chetnie skorzystam z Twoich obserwacji! wiec tym bardziej pzdr. Cie b.mocno :)
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

no więc przed chwila wróciłam ze szpitala z badania. Troche sie wyczekałam na samo badanie. Dziewczyny nie ma sie czego bać jeżeli chodzi o kolo w znieczuleniu. Nic sie nie czuje. Anestezjolog robi standardowy wywiad, trzeba miec ze soba wyniki badań, historie choroby etc. Tak na wszelki wypadek. Podłączają urządzenia monitorujące, welflon przez który podaja usypiacza i wybudzacza. Na nos maska z tlenem i zasypiasz nie wiesz kiedy. Tak samo jest z budzeniem. Badanie trwało około 20 minut. Ja miałam wykonane przez stomie i od tyłu. Wynik od reki - wszystko OK :D Nastepnie podaja kroplówke z NaCl. Ja nie odczuwałam żadnego dyskomfortu po znieczuleniu i po samym badaniu. Jak zwykle strach miał wielkie oczy. Na prawdę nie bójcie sie, bo nie ma czego :D Jak coś jeszcze chcecie wiedziec to pytajcie-chętnie odpowiem. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Super ze jestes juz po badanku i wszystko jest ok - a wiec teraz w pon. juz chirurg. jestes dzielna - niedlugo moja kolej na kolonoskopie ;) Jakie wyniki badan i historie choroby - wszystkich chorob z ktorymi byly zwiazane jakies zabiegi ??? Pozdrawiam cieplo :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

U mnie lekarz pytał o morfologię, jonogram. Wypis ze szpitala. Jesli masz wyniki poprzednich kolonoskopii to równiez. Nie wiem czy to jest tak u wszystkich endoskopów czy ten mój to potrzebował.Nie mam innych doświadczeń związanych z tym badaniem. Można na wszelki wypadek dowiedzieć sie przed badaniem. Zobaczysz u Ciebie też wszystko bedzie dobrze. Nawet jeżeli sa jakies male polipy czy narośla to mogą być usunięte od razu w czasie badania. Wprowadzana jest taka pętla razem z kamerą, która usuwa te drobiazgi. Jak czekałam na koniec kroplówki to widziałam jak samo badanie wyglada na monitorze-akurat były trochę uchylone drzwi. Niesamowicie to wygląda :D Chyba w następnym życiu będę lekarzem :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Jestes niesamowita :) Moje pytania umieszcze w oddzielnym watku na temat kolonoskopia http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=29&t=916, gdzie mozemy dzielic sie doswiadczeniami i dodatkowo dopytywac o inne rzeczy - lepiej zeby Twoj watek byl tylko Twoim watkiem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endo, jelito i ......

Post autor: vwd »

dzieki za pocieszenie :) ale ja bede miala to bad. na "glupiego Jasia", wiem to na pewno i troche sie obawiam
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

wlasnie wróciłam ze szpitala od chirurga. Fajny jest ten mój lekarz :D Teraz mam czekac na telefon od Niego aż zwolni się miejsce na oddziale. Powiedział, że powinni sie wyrobić jeszcze w październiku. Więc teraz czekam :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze masz fajnego lekarza - to podstawa aby w momencie kiedy jestesmy przerazone lekarz umial odpowiednio podejsc do pacjenta :) Razem z toba czekamy wobec tego na termin Twojego zabiegu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

troche długo nie było mnie tutaj. Byłam w miedzyczasie w szpitalu. Niestety nie zespolono mi jelita, ponieważ lekarzowi na oko wygladało, że rozsiała się endo. Akurat w tym miejscu co pasowało do zespolenia. W histo okazało sie, że to nie endo tylko niewielkie nacieki zapalne. Prawdopodobnie po przebytej operacji. Wkurzyłam się, bo była to najbardziej bezsensowna operacja w moim życiu. Więc wszystko jeszcze przede mną. Jutro ide do szpitala na badania hormonalne. Nie za bardzo wiem czym to się je. Muszę być tam dwie doby. Może któraś wie jak to wyglada to będę wdzięczna za informacje.
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

Gosia a jak Twoje badanie kolo? Czy wszystko w porządku? Jak sie czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana - badania hormonalne to w sumie sa to badania z krwi ale czemu akurat masz byc tam 2 doby to nie wiem ale byc moze beda chccieli zobzcyc jak to wyglada w roznych porach dniach i nocy i dlatego chca Cie wziac na dwie doby. A jakie dokladnie ebda to badania - moga podawac Ci jakies leki wymagajace stalej kontroli lekarskiej i pobierania krwi co kilka godzin.
Co do operacji scalenia jelita to nie dziwie sie ze jestes zla bo ta operacja byla niepotrzebna skoro okazalo sie ze jest stan zapalny - masakra ze bedziesz musiala przejsc przez to na nowo.

U mnie badanie kolonoskopowe wraz z biopsja wykazalo ze mam mikroskopowe zapalenie jelita i czka mnie powrot do gastroenterologa - tylko nie wiem jak to wszystko bedzie dalej wygladalo i czy bede miec dodatkowe badania czy od razu wlacza jakies leczenie. Mam wciaz bole, problemy z jelitem i ogolne extremalne zmeczenie jak np. czulam takie zmeczenie po ostatnim spacerze 2-godzinnym do i ze szpitala, mialam usg jamy brzusznej a wyniki otrzymam od lekarza ogolnego bo nie chciano mi nic powiedziec tylko spytano mnie gdzie sa bole i jak powiedzialam to odpowiedziano mi ze nie sa w stanie zobaczyc tego poprzez usg przezskorne bo jelita beda zaslaniac - wiec co dalej to dowiem sie 22 grudnia od lekarza ogolnego. Staram sie nie myslec o tym bo nie wiem co myslec.

Tule cieplutko - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: endo, jelito i ......

Post autor: imyske »

nareszcie w domu :D Jak zwykle strach ma wielkie oczy. Utoczono mi sporo krwi, ale jest to do przeżycia. Mój uklad hormonalny dziala całkiem dobrze, ale w dużym stresie-tak powiedział mi profesor na dzisiejszej konsultacji. Będe kontynuowała terapie Visanne do roku czasu. Miałam tez usg piersi, tarczycy i dopochwowe-w zasadzie wszystko w normie. Nie ma nic niepokojacego. Lezalam na oddziale endokrynologi ginekologicznej w Warszawie, w szpitalu na ul. Karowej. Wracam na ponowne badania za 3 miesiace. Polecam, naprawde pelny profesjonalizm :D
Gosia tak naprawde to lekarz gastroenterolog bedzie dokladnie wiedzial juz z badania kolo co sie dzieje w jelicie. Byc moze zleci jakies dodatkowe badania, ale dobrze ze najgorsze masz za soba. Serdecznie Cie pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze jestes juz w domku i w pelni zadowolona z uslug medycznych swiadczonych w szpitalu - najwazniejsze ze badanka porobione i lekarze wiedza na czym stoisz i jak dalej postepowac maja odnosnie Twojej sytuacji. Cieszy mnie fakt ze lekarz trzyma reke na pulsie i robi wszystko co w jego mocy aby wszystko bylo dobrze.

Wiem ze moge miec dodatkowe badania jak tylko wyladuje na gastroenterologii - czekam jedynie na termin kiedy to ma nastapic.
Pozdrawiam cieplutko i zycze milego relaksacyjnego wypoczynku bez klucia iglami jak to mialo miejsce w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Hej. Ciesze sie, ze juz jestescie po kolonoskopii. Ja 16stycznia mam spotkanie w sprawie tego badania. Po tym, co piszecie troche sie uspokoilam. Jest we mnie jeszcze troche niepokoju, ale to chyba normalne. Mam nadzieje, ze wreszcie sie dowiem, o co chodzi z moim bolacym odbytem. Jak bede cos wiedziala dam znac. Pozdrawiam goraco. Agnieszka.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Zawsze jest stres i niepokoj ale nawet podczas badania jezeli jest mozliwosc to nalezy powiadomic lekarza ze odczuwasz bol - w kazdej chwili sa w stanie przerwac badanie i nic na sile nie beda robic. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Nie jestem pewna czy podczas badania bede swiadoma. Podobno bedzie sie to odbywac pod narkoza. Caluski. :D :D :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endo, jelito i ......

Post autor: vwd »

imyske pisze:niestety nakręcam sie coraz bardziej. Dzisiaj snił mi sie już szpital i mój chirurg. Dlatego chcialabym miec to jak najszybciej za soba. W przyszlym tygodniu zaczne umawic sie na wizyte i operację
i jak, umowilas sie? masz jakis termin?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

No pewnie, ze mam. 16stycznia, ale to bedzie pierwsze spotkanie wiec pewnie beda mnie najpierw o wszystko pytac zanim zdecyduja o konkretnym terminie zabiegu. Jak tylko bede cos wiedziala dam wam znac.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Sorki. Wcielam sie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”