Jak przygotowac sie do laparotomii?

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
agness
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 13:01

Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: agness »

Czesc dziewczyny!! zaraz na poczatku kwietnia czeka mnie operacja (niestety laparotomia) bo podobno na laparoskopie juz za pozno- mam 4 torbiele (na jajnikach i z tylu macicy) i zrosty na jelitach (opinia 4 niezaleznych ginekologow) zastanawiam sie jak przygotowac sie do takiej operacji??? wiem (dzieki formu co zabrac do szpitala:) ale zastanawiam sie czy jakas dietka dodatkowo porzebna albo cus:) zaczynam sie bac choc jeszce 2 tygodnie, zastanawiam sie co bedzie w miare zbloizania sie terminu, chyba sila mnie tam beda musieli zaciagnac:)zastanawiam sie jak dlugo zostane w szpitalu i jak dlugo potrwa rekonwalescencja???
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: vwd »

Czesc agness :) Bylas juz kiedys w szpitalu jako pacjentka? Nie ma sie czego bac :) Sama tak stwierdzisz, gdy bedziesz juz po ;) choc kazda z nas ma obawy przed - to normalne :) popatrz jak ja sie balam http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=21&t=490 Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze, bo bedzie! :) A tutaj watek http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=29&t=495 jak przygotowac sie do laparoskopii :) laparotomia wymaga takich samych przygotowan :) Tylko rekonwalescencja jest dluzsza ;) Bedzie dobrze! Powodzenia! :)
agness
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 13:01

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: agness »

problem w tym, ze nigdy nie bylam w szpitalu (poza odwiedzinami:) mialam operacje jak bylam dzieckiem ale nic nie pamietam tylko fakt, ze byla ze mna mamusia i czytala mi bajki Andersena:) dziekuje za odpowiedz i wskazanie watkow, po ich lekturze jestem spokojniejsza-wiem czego sie spodziewac:)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: catrina27 »

Nie nastawiaj się negatywnie i bierz na wszystko co usłyszysz dużą poprawkę. Nie uprzedzaj się do lekarzy i pielęgniarek bo możesz trafić na ludzi z powołaniem. Zawsze w każdym stadzie jest czarna owca. Pamiętaj, że jako pacjent masz prawo wymagać i tego się trzymaj :D
Będzie dobrze zobaczysz.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: gosiak76 »

Pamietaj rowniez ze w razie jakichkolwiek bolow wolaj pielegniarki aby podaly Ci leki przeciwbolowe gdyz tylko Ty jestes ta osoba ktora wie i czuje ze jest cos nie tak - informuj lekarzy i pielegniarki o wszystkich dolegliwosciach zwiazanych z operacja gdyby takie wystapily. Pytaj lekarzy o wszystko jezeli nie bedziesz czegos pewna lub bedziesz miec jakies watpliwosci. Nie uprzedzaj sie do lekarzy bo oni staraja sie zrobic wszystko co w ich mocy abys wrocila do zdrowia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: domowniczka »

agness, przesylam Ci swoj usmiech :D Szpital jest dla ludzi :) Jesli bedzie Cie ktos odwiedzal - to psychicznie bedzie lzej :) Mysl pozytywnie! :)
agness
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 13:01

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: agness »

Dzieki za usmiech:) i wsparcie!!!! Bedzie dobrze nie ma innej opcji:) w piatek mam jeszce konsultacje przed operacja, wiec sie wszystkiego wywiem:) buziole dla Was Dziewczynki!!!!!!!!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: vwd »

szpital to przezycie, w koncu nie ladujemy w nim co miesiac (na szczescie!) :) Dobre nastawienie pacjenta to polowa sukcesu ;) Ciesze sie, ze Twoje nastawienie jest dobre :) Bedziemy tutaj trzymac kciuki! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: gosiak76 »

Super ze czegos wiecej mozesz sie dowiedziec jeszcze przed pojsciem do szpitala podczas wizyty z lekarzem. Pytaj jak najwiecej - przygotuj pytania ktore chcesz zadac a na pewno otrzymasz a nie odpowiedzi. Usmiechem mozna zdzialac cuda w szpitalu - uwierz mi :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
karla
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2011, 11:36

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: karla »

Ja miałam laparotomię dokładnie 3 marca 2011 jeśli ktoś ma pytania to proszę pisać, mogę również polecić lekarkę z wrocławia która mnie operowała a nawet cały szpital. Ja jestem zwolenniczką tej metody. Jest jedyną metodą w której ma się szansę na wycięcie jak największej ilości ognisk zapalnych przy rozsianej endo. U mnie nawet nie wiedzieli że jest rozsiana do puki mnie nie otworzyli. Nie ma się czego bać po 4 dniach wróciłam do domu po szpitalu. a blizna jest malutka pomimo tego że endo miałam nawet na nerkach.

Jeśli chodzi o przygotowanie to ja miałam po prostu być ogolona i tyle resztą zajęli się lekarze i pielęgniarki.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: vwd »

karla pisze:Ja miałam laparotomię dokładnie 3 marca 2011 jeśli ktoś ma pytania to proszę pisać, mogę również polecić lekarkę z wrocławia która mnie operowała a nawet cały szpital. Ja jestem zwolenniczką tej metody. Jest jedyną metodą w której ma się szansę na wycięcie jak największej ilości ognisk zapalnych przy rozsianej endo. U mnie nawet nie wiedzieli że jest rozsiana do puki mnie nie otworzyli. Nie ma się czego bać po 4 dniach wróciłam do domu po szpitalu. a blizna jest malutka pomimo tego że endo miałam nawet na nerkach.

Jeśli chodzi o przygotowanie to ja miałam po prostu być ogolona i tyle resztą zajęli się lekarze i pielęgniarki.
wlasnie! wrocmy do tych przygotowan, bo odbieglismy od tematu
MalaMi
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 08:39

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: MalaMi »

Karla a mogłabyś napisać który to szpital i lekarka.
Ja słyszałam że jedyną naprawdę dobra klinika we Wrocławiu jest na zakrzowskiej .doktor karmowski. Niestety jest to prywatna klinika i ma bardzo Wysokie ceny. Ja mam endometrioza 4 stopnia zrosty i nacieki na jelitach moczowodzie pochwa jajniki jajowody itd. Już trudniejszy przypadek .
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jak przygotowac sie do laparotomii?

Post autor: vwd »

Witaj MilaMi
we Wr. b.dobre notowania ma dr Bielanów
A jak sie czujesz i gdzie sie dotychczas leczylas?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”