operacja usuniecia jajnika

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Witajcie,

chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat operacji stosowanej przy usuwaniu jajnika.

Chcialabym wiedziec w jaki sposob operacja jest wykonywana - czy moze byc wykonana laparoskopowo czy poprzez laparotomie ??? Ile czasu przebywa sie w szpitalu po takiej operacji ??? Ile czasu jest sie na zwolnieniu po operacji usuniecia jajnika ???
Prosze piszcie wszystko na ten temat - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

moj przypadek znasz, ale powtorze :) mialam ciecie jak przy cesarce ;) w szpitalu bylam chyba 4-5 dni, zwolnienie lek. mialam 30 dni, ale to ze wzgledu na moje komplikacje, bo norma ponoc sa 2 tyg. ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Vwd - tak znam Twoj przypadek i pamietam jak wtedy wlasnie szlas do szpitala. dziekuje za odpowiedz ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

A TY Gosiu miałaś już operację usunięcia jajnika?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Aldonko u mnie brano pod uwage ta opcje ale ostatecznie nie znaleziono zmian na tym jajniku podczas operacji i go pozostawiono. nie wiadoo chyba gdzie tkwi zrodlo mojej choroby jak na razie - jajowod powiekszony. zobaczymy jakie dalsze leczenie mnie czeka w tym wypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

To cieszę się Gosiu że masz dwa jajniki i nie było u Ciebie konieczności usunięcie któregokolwiek, oby tak było zawsze.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

zobaczymy jaka decyzja nastapi 10 marca - bardzo sie denerwuje tym dniem gdyz decyzja zapadnie za 2,5 tygodnia i nie bedzie odwrotu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

trzymam kciuki i myślami jestem z Tobą
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

Gosiu, tu wiecej jest takich co trzymaja za Ciebie kciuki ;)
Aldonko, Ty masz usuniety jajnik, tak? I jak sie z tym czujesz??
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

dziewczynki dziekuje Wam bardzo ze trzymacie za mnie kciuki - troche glupie mysli chodza w mojej glowie ze co jezeli nie usunieto mi jajnika a okaze sie ze musze miec kolejna operacje ktora moze byc metoda leczenie a podczas ktorej bedzie trzeba usunac wszystkie narzady rodne - nie wiem jak z tym bym sie czula. Po glowie chodza mi tylko 2 opcje leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: catrina27 »

Gosiu skąd u Ciebie takie czarne myśli!
Nawet nie wolno Ci tak myśleć! zabraniamy Ci tak myśleć! Pozytywne myślenie. Sama powinnaś najlepiej wiedzieć jakie to ważne ;) Wiem, że w takich chwilach ciężko jest tak odsunąć złe myśli , ale postaraj się ;)
Trzymam kciuki
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Postaram sie odsunac te mysli - to tylko kwestia 2 tygodni gdy dowiem sie co jest dla mnie planowane. Dzieki Kasiu ze nie pozwalasz mi tak myslec - mysli powoduja czasem niepotrzebny zamet w glowie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

VWD tak miałam usunięty jajnik, podobno nie dało się go uratować, a lekarze nie chca mnie non stop ciąc, zatem usunęli ognisko endo.
Po samej operacji był okropny ból, ale już po dobie nie przyjmowałam żadnych leków przeciwbólowych. Czułam się dobrze. Na szczęście nie wdało się żadne zakażenie jak po pierwszej operacji, zatem w miarę szybko wróciłam do sprawności fizycznej. Oczywiście do dziś się mocno ograniczam jeśli chodzi o dźwiganie.Czasami nachodzą mnie myśli, co będzie z moim drugim jajniczkiem, czy da radę pracowac za dwa? Co będzie jak będzie niedrożny? Nie daj Boże!!!
Gosiu ja też cholernie bałam się, że mi wszystko usuną. Jeszcze leżałam z babeczką która miała taką operację. Jednak lekarze młodym kobietą starają się uratowac co się da i musisz w to wierzyć.
Nawet przy braniu Visanne i tym długim krwawieniu to obawiałam się, że czeka mnie najgorsze. Babka z którą leżałam mówiła właśnie, że cały czas krwawiła bez przerwy (miała ponad 50 lat) i zdecydowała się na usunięcie narządów. Ja w życiu tak długo nie krwawiłam i bałam sie że czeka mnie to samo. Otuchy dodała mi informacja,że z Visanne tak jest i wtedy wyluzowałam.
Zatem Gosiu nie dopuszczaj do siebie takich myśli, pisz do nas, a postaramy się abyś nie czuła się samotna.
Buziaczki wielkie dla Was
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Postaram sie tak nie myslec ale rozne mysli mnie nachodza tym bardziej ze diagnoza to rak wiec jest kilka opcji do wyboru ale niewiele w takim przypadku. Do tego jeszcze wdalo mi sie zakazenie w pepku i dzis dostalam antybiotyki od lekarza na cale szczescie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

czyli w 2 tygodnie spokojnie wyleczysz zakażenie, pójdziesz 10-03 usłyszeć coś pozytywnego i wracasz do nas z dobrymi wieśćmi ;)
czekamy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

dostalam antybiotyki na tydzien czasu ktore mam brac 4 razy dziennie po 1 tabletce. zawieraja one penicyline. a jakie wiesci uslysze to juz nie ode mnie zalezy - ale na pewno uslysze ze w jakis sposob beda mnie leczyc bo to juz uslyszalam po operacji. ale na pewno tu bede bo nie uciekam nigdzie jeszcze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

Aldona pisze:VWD tak miałam usunięty jajnik, podobno nie dało się go uratować, a lekarze nie chca mnie non stop ciąc, zatem usunęli ognisko endo [...] Oczywiście do dziś się mocno ograniczam jeśli chodzi o dźwiganie.Czasami nachodzą mnie myśli, co będzie z moim drugim jajniczkiem, czy da radę pracowac za dwa? Co będzie jak będzie niedrożny? Nie daj Boże!!!
kiedy mialas usuniety? i kt. jajnik? pytam, bo tez przez to przeszlam... :( i tez mnie nachodza takie mysli... i niestety w moim wypadku to sie juz sprawdzilo...
Aldona pisze:też cholernie bałam się, że mi wszystko usuną [...] Babka z którą leżałam mówiła właśnie, że cały czas krwawiła bez przerwy (miała ponad 50 lat) i zdecydowała się na usunięcie narządów. Ja w życiu tak długo nie krwawiłam i bałam sie że czeka mnie to samo.
i ja tez sie balam :| rozmawialam z kobietami szykowanymi do usuniecia, kazda z nich plakala... to nie sa proste decyzje, nawet wowczas, gdy ma sie 50 lat
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Moja ciocia tydzien przed moja operacja w grudniu miala usuniete wszystkie narzady rodne ze wzgledu na krwotoki ktore wystepowaly pomimo wczesniejszych zabiegow lyzeczkowania - lekarze dali jej kilka szans wczesniej ale zawsze wracali do tego ze jak bedzie krwotok to czeka ja histeroktomia gdyz w takim wieku czesto przyczyna krwawien moga byc zmiany rakowe.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

dopowiem tylko, ze ja Aldonko kilka razy krwawilam b.mocno przez dluzszy czas (np.3 tygodnie) i gdy nie udawalo sie zatrzymac tego farmakologicznie to robiono mi abrazje - mialam ich 3 dotychczas, wiec nikt bez powodu nie usuwa wszystkiego. Robi sie to tylko, gdy naprawde jest koniecznosc :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Ja tez mialam problemy bo krwawilam po 21 dni z krotkimi przerwami i ponownie 16 dni krotka przerwa i 13 dni - gdy bylam u gina w Anglii to chciano mni wyslac w tym przypadku na laparoskopie oraz zrobic badanie histeroskopowe a takze pobrac biopsje ale zanim mnie wyslano na cokolwiek to jeszcze wyslano na usg - gdy usg wykazalo torbiel to lekarze odeszli od laparoskopii i histeroskopii i leczono mnie pod katem wielotorbielowatych jajnikow bo mialam wysoki poziom androgenu. Tak naprawde lekarze wycinaja wszystko gdy jest to uzasadnione - w innej sytuacji staraja sie wycinac jak najmniej zeby kobiety w okresie plodnym mogly miec dzieci jezeli maja to w planach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

Witajcie,
Zgodzę się z Wami, że zapewne bez konieczności lekarze nie usuwają wszystkiego, choć nie wszystkim im ufam.
VWD doczytałam gdzieś, że masz dzieciątko. Czy to było przed tym wszystkim czy w trakcie endo?
Jajnik miałam usunięty 25-11-10 r. i był to lewy.
Rozumiem, że u Ciebie okazało się, że jajowód jest niedrożny. Co potem z tym zrobili?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: domowniczka »

mam takie laickie pytanie: czy jesli nie masz jajnika, a zagrozenie wymaga usuniecia drugiego to usuwa sie rowniez jajowody?? Czy mozna usunac jajnik a zostawic jajowod?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

Nie mam zielonego pojecia - ale jak mialam miec operacje usuniecia jajnika to lekarz onkolog przekazal mi ze z tym wiaze sie tez usuniecie jajowodu ale nie tego samego jajowodu przy ktorym jest wycinany jajnik. U mnie mialo byc tak ze mialam miec usuniety prawy jajnik i lewy jajowod. A jak lekarze podchodza w takiej sprawie gdy jajnik jest usuniety i dochodzi do sytuacji usuniecia drugiego - nie wiem. Mysle ze najlepiej byloby skierowac pytanie do lekarza - jak oni pochodza do tego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: catrina27 »

Domowniczko moja ciocia ma endo i jej usuneli jajniki zostawili jajowody bo to ma podobno wpływ na proce starzenia się kobiet.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Aldona »

ja z tego co wiem, też nie mam tylko jajnika a jajowody mam dwa
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

u mnie tez usunieto tylko jajnik
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: gosiak76 »

moze w przypadku chorob nowotworowych sposob dzialania jest nieco odmienny i inny jest sposob operowania przez ginekologa onkologa w takich sytuacjach niz przez ginekologa. A moze w roznych krajach sa rozne decyzje podejmowane odnosnie roznych przypadkow choroby i zapobiegania im.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: vwd »

Aldona pisze:VWD doczytałam gdzieś, że masz dzieciątko. Czy to było przed tym wszystkim czy w trakcie endo?
w trakcie leczenia :) wszystkim starajacym sie... zycze takich efektow leczenia!!!! :) nawet wowczas, gdy maja tylko 1 jajnik ;)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: Ksenia »

wiec jak to jest i od czego zalezy, ze jednym usuwaja jajnik z jajowodem a innym tylko jajnik.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: operacja usuniecia jajnika

Post autor: catrina27 »

Pewnie od decyzji lekarza, na którą my nie mamy wpływu :(
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”