oczy

Jak dbać o zdrowie? Czy leczenie wpływa na urodę? Nasze rady i propozycje.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

oczy

Post autor: vwd »

nigdy nie docenialam tego, ze mam zdrowe oczy :) uwazalam, ze to normalne... teraz, gdy mam problemy dopiero widze jak w zyciu potrzebny jest dobry wzrok. Uczulam Was, dbajcie o oczy i cieszcie sie z tego, ze nie macie z nimi problemow :)
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: oczy

Post autor: lara »

oczy... ja to już nawet boję się za nie wziąć...w starym roku sobie mowiłam ze znajde dobrych lekarzy prywatnie zeby mi pomogli...przez te endo to już naprawdę opadają ręce.. a jeszcze oczy:(

moje oczy to wyglądają jak bym spawała 24 na dobę, masakra..nie mam biłaych cały czas czerwone...lekarz mi powiedziała , że mam suche oczy i prawdopodobnie alergie ale na co to nie wiadomo bo ja je mam cały czas czerwone... nie widze z daleka i ten pieprzony ASTYGMATYZM wszystko pogarsza...i co zakrapiam sztuczne łzy...jak wyszłam od lekarza dostałam krople przeciwalergiczne ale co z tego jak je sie bierze przez pare dni(około5) a pozniej tylko sztuczne łzy które nie pomagają ...makijaz dobrze wygląda przez dobre 5 minut a potem wygladam jak bym nie wiadomo co brała! bolą, szczypią...i dodam ze czesto mi wychodzi jęczmien ale atakuję go odrazu złotem to pomaga...

vwd a z Twoimi oczkami co się zrobiło?:(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: oczy

Post autor: vwd »

dzieki, ze pytasz :)
sama nie wiem... bola, pieka, widze jak przez mgle... zwlaszcza prawe oko mi dokucza :( w nocy z bolu budze sie kilka razy... mialam podejrzenie o jaskre, ale zrobilam wszystkie 3 bad. i jej nie mam - ufff :D gdy dostalam znieczulenie do tych bad. to potem do wieczora dzialalo i moglam spokojnie ruszac galkami ocznymi :) no, ale znieczulenie przestalo dzialac... chyba mam demodex, ale w PL nie ma czym tego leczyc, bo wszystkie leki zawierajace rtec zostaly wycofane
:( kuzynka przywiozla mi masc z Wloch, ale... no, zawsze jest jakie ale ;) czekam na USG oka - moze cos wykaze :) w tej chwili okulistka uwaza, ze to najprawdopodobniej polpasiec oka :( wlos sie jezy, gdy sie o tym czyta brrrr okropnosc
lara, gdy znudzi Ci sie zakraplanie sztucznymi lzami to proponuje Ci: HYlo-Gel lub Hyabak, gdy oczy sa suche to te krople przynosza troche ulgi. Mnie sztuczne lzy nie pomagaja, suchosc oczu spowodowala juz ranki i pekniecia - dowiedzialam sie o nich podczas bad. dna oka.
Dziewczyny, NIE MOGE teraz duzo klikac :( oczy mi sie szybko mecza
Myslami jestem z Wami!!!!!!!!! Chcialabym pogadac, tak jak zwykle, ale... niestety, wiec Wy rozmawiajcie miedzy soba wiecej niz zwykle, by mnie niejako zastapic :) Wroce, gdy oczki mi pozwola ;) Nieustannie trzymam za wszystkie endokobitki kciuki!!!! Zycze Wam b.duzo zdrowia :) Ufam, ze kazda z Was wyjdzie z endo obronna reka :) ze kazdej z Was sie uda! Wierze w to goraco! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: oczy

Post autor: gosiak76 »

Kochana mam nadzieje ze rzeczywiscie podczas usg oka bedzie wiadomo co sie dzieje i bedzie mozna zastosowac odpowiednia i skuteczniejsza terapie dla Ciebie - zycze Ci tego bardzo mocno i pamietaj myslami i serduszkiem jestem z Toba kochana Vwd :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: oczy

Post autor: vwd »

Dzieki :)
marie
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 marca 2013, 00:58

Re: oczy

Post autor: marie »

Z mojego doświadczenia - spora wada, od +/- 15 lat kontakty - na przesuszone oczy bardzo dobrze działają kompresy z rumianku. Po prostu mocno nim nasączona wata, albo lignina i z tym na zamkniętych, ale nie zaciśniętych powiekach wytrzymać kilka minut. Kapie, ma kapać, więc ręcznik pod głowę. Zimny okład oczywiście. Dla alergiczek to samo tylko z czarnej herbaty. Sposób "na szybko" to płyn do miękkich kontaktów / sztuczne łzy, ale nie zakroplić tylko wypłukać oczy. Można to nalać w kieliszek (ja mam taki stary specjalnie do tego, może da się w aptece dostać), a można w "miseczkę" ze zwiniętej dłoni. Przytknąć ściśle do oka i "wachlować" rzęsami ile wlezie. Wypłukuje "piach" z oczu i nawilża porządnie choć na krócej niż okłady.
Na koniec tylko jedno - wszystkie "płyny do oczu" szczelnie zamknięte i nigdy przedatowane, bo można sobie strzelić gorszą historię.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: oczy

Post autor: vwd »

dziekuje za rady :)
sprobuje :)
jest juz troszke lzej, ale... jednak dokucza
zwlaszcza prawe oko, wszystkich okulistow dziwi, dlaczego jedno oko, a nie oba
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: oczy

Post autor: vwd »

z oczami u mnie bez zmian :(
prawe oko jest zwyczajnie chore, ale nie wiem na jaka chorobe :(
obecnie stosuje wit. Bioluteina oraz krople Hylo-comod
Lekarze, u kt. bylam nic madrego mi nie poradzili, sama probuje, moze wreszcie trafie na leki, kt. przyniosa ulge, oby!
...i niestety unikam kompa, wiec pisze mniej...
...3mcie sie! ;) badzcie dzielne wszystkie razem i kazda z osobna :) powodzenia :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: oczy

Post autor: gosiak76 »

Kochana przykro mi ze lekarze nie byli w stanie Tobie pomoc - dbaj o siebie I zeby udalo Ci sie znalezc lek ktory przyniesie ulge Twoim oczkom :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i uroda”