PROSZE O POMOC... !!

Napisz co Cię trapi! Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!
gwiazdka23
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 17:26

PROSZE O POMOC... !!

Post autor: gwiazdka23 »

Moja przyjaciółka choruje na endometrioze :( okazało się że nie może miec dzieci, że jest już za późno... jak mam jej pomóc?? jest kompletnie załamana... prosze o pomoc :(
dodamail1
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 18:05

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: dodamail1 »

nie łamcie się od razu,u mojej mamy endometriozę stwierdzono 5 lat temu a przez 20lat leczyli ją ginekologicznie,dopiero wycinek kliniczny potwierdził tę chorobę,ubolewano nad Nią,ze nie ma dzieci,tymczasem ona była już matką dwójki mojego rodzeństwa:) po diagnozie nauczyła się z tym żyć...będzie dobrze.Poczekajcie :) :D
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: cattipo »

Witam, w naszej sytuacji czyli kobietek, które mogą nie mieć dzieci najwazniejsze jest wparcie. I trzeba brać pod uwagę fakt, że medycyna brnie do przodu i kto wie moze za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat endometrioza będzie dla nas jak przeziebienie :) Kochana Wspieraj koleżanke (nadzieja, wiara że wszystko sie dobrze ułoży jest bardzo ważna). Myślę że w ostateczności jest jeszcze adopcja jest tyle malutkich stworków, które tylko czekają żeby ktoś je pokochał. (ja osobiście zastanawiam sie nad adopcją, nawet jeśli bedzie mi dane mieć własne) :) Pozdrawiam serdecznie...
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: Zaklinka1989 »

Gwiazdka chyba o nas zapomniała. Ciekawe co tam u Ciebie i Twojej koleżanki. Jesli jeszcze zagladasz tu czasem to daj znac
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: vwd »

Trzeba naprawde miec duzo wyczucia i taktu, aby umiec rozmawiac o bezplodnosci.
Moja przyjaciolka ciagle pokazuje mi... cdn...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: gosiak76 »

kiedys przechodzilam kolo domu malego dziecka - na podworku bawily sie dzieci - jeden chlopczyk z uwaga mi sie przygladal - chyba w tamtyn momencie cos do mnie przemowilo ze adopcja tez jest dobra rzecza jezeli chcemy miec dzieci ktore pragna milosci - dodam ze wtedy bylam w trakcie studiow - obecnie czesto mysle nad adopcja - ale to chyba ostatecznosc a moze to bylby dobry pomysl miec wlasne i adoptowane - mam tylko nadzieje ze tyle samo milosci byloby przekazane w tym wypadku i ze nikt nigdy nie wypomnialby adoptowanemu dziecku ze nie jestes moim dzieckiem i nie potrafie okazac Ci milosci jak mojemu wlasnemu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: vwd »

cd...
pokazuje mi, zycie jest piekne :D warto zyc :D warto kochac i byc kochana :D warto szukac szczescia :) cieszyc sie tym co sie ma :) byc blisko przyjaciol, rodzicow, kochanych osob :-) spedzac z nimi swoj czas :D umiec ofiarowac siebie :) a nie ciagle cierpiec z tego powodu, ze nie mozna miec dziecka!!! moja przyjaciolka nie moralizuje, nie lituje sie nade mna lecz zwyczajnie pokazuje mi swoim przykladem co robic, aby o tym nie myslec caly czas ;-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: gosiak76 »

mysle ze masz wspaniala przyjaciolke ktora odciaga Cie roznymi sposobami od myslenia o dziecku - to jest bardzo istotne aby czuc sie chciana, kochana i lubiana i moc spedzic czas z tymi osobai ktore sa dla nas waznymi osobami w zyciu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: PROSZE O POMOC... !!

Post autor: vwd »

tak, "miec w zyciu jednego prawdziwego przyjaciela niz tuzin falszywych"
kazdemu zycze prawdziwego przyjaciela :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc psychologiczna”