Od 2 miesięcy z endo

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
endeo
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2012, 12:44

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: endeo »

Witam, i dziękuje za dobre słowo w ciężkich chwilach :**** Mam nadzieję, że czas faktycznie zadziała w moim przypadku i że kiedyś przestane go kochać...Wszyscy mówią mi, że to z nim jest coś nie tak jak mnie zostawił, gdyby kochał to żadna siła by go nie zabrała. Co do mnie, to uwielbiam czytać. Czytanie jest moim nałogiem i oderwaniem od szarej rzeczywistości. Powieści, romanse, obyczaje, odrobina fantastyki, historyczne.Paulilina Simons "Jeździeć Miedziany"-uwielbiam i polecam. William Wharton, Bogusław Wołoszański i jego historie na faktach.
Jestem dość aktywna osobą, pływam, jeżdżę na rowerze, latem biegam. Co do endometriozy to od 2,5 miesiąca biorę Visanne. Fizycznie nie mam żadnych objawów ubocznych, okresu nie mam w ogóle, a cera wręcz poprawiła mi się. Dolegliwości bólowe nie występują. Psychicznie jest troszkę gorzej, ale ja jestem osobą słabą psychicznie, a zwaliło się na mnie ostatnio dużo rzeczy, więc pewnie i bez Visanne nie tryskałabym energią. Jeszcze raz dziękuje za dobre słowo, mam nadzieję że powoli pozbieram się w jakąś spójną całość....narazie jestem w rozsypce...Buziaki :******

"Myślisz, że wspomnienie rozbite na tysiąc kawałków przestaje być wspomnieniem? A może ma się wtedy zamiast jednego tysiące wspomnień? Jeśli tak, to czy teraz każde z tego tysiąca będzie bolało z osobna?..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj - mam nadzieje ze coraz ladniejsze dni bedziesz mogla spedzic ze swoimi znajomymi badz przyjaciolmi a takze rodzina ktorzy odciagna Ciebie od rozmyslan o tym co sie stalo. Zyj obecna chwila i naprawde nie warto wracac do tego co bylo chociaz wiem ze moze byc ciezko. Glowa do gory.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: agachod1 »

Witaj. Ciesze sie, ze odpisalas. Z tego co czytalam bardzo aktywna z ciebie osoba. Fajnie, ze uprawiasz sport. A probowalas spacerow z kijkami? To sie jakos nazywa, ale zapomnialam. Jak masz dobra pogode, polecam. Ja tez lubie ksiazki: romanse, kryminaly, ale lubie tez dobry film, bajki Disneya. Kocham kwiaty, lubie przyrode, interesuje sie malowaniem. Dobrze, ze sie odzywasz. Staraj sie jak najwiecej rozmawiac z bliskimi osobami. To naprawde duzo daje. zycze ci duzo usmiechu i milego weekendu. Pozdrwiam.
endeo
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2012, 12:44

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: endeo »

Dziewczyny proszę o rade!!!!!!!! Kończę terapię Visanne po pół roku zażywania.. Lekarz powiedział ze powinnam zajsc w ciążę...niestety nie jest to mozliwe w tym momencie, w związku z czym ginekolog zadecydował że zupełnie powinnam odstawić Visanne i nie brać narazie żadnych leków i..."zobaczymy co będzie". Ale czy to aby na pewno dobry pomysł??? Inny lekarz kiedyś powiedział, że skoro nie decyduje się teraz na ciążę nie powinnam być bez tabletek, powinnam po visanne rozpocząć terapię środkami antykoncepcyjnymi aż do momentu aż zdecyduje się na ciążę. Dziewczyny co myślicie na ten temat???
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: EveLondon »

Witaj kochana... to juz pol roku minelo? alez ten czas leci... mysle ze powinnas zapytac o rade jeszcze jakiegos lekarza ...dziewczyny na forum polecaja specjalistow sprawdz moze jest jakis ktory bedzie blisko ciebie i da ci dobra rade. a powiedz mi robil ci badania? usg? wyniki sie poprawily? i jak ogolnie sie czujesz po tej kuracji? sciskam goraco :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: agachod1 »

Ja przyjmuje Visanne dwa lata i nic zlego sie nie dzieje. Mysle, ze lepiej udac sie do innego lekarza(dobrego) i zapytac go jak dlugo mozesz kontynuowac terapie tym lekiem. W kazdym badz razie, lepiej zatrzymywac chorobe, niz zaprzestac leczenia i czekac co bedzie, bo zanim sie obejrzysz znowu cos urosnie na jajnikach i bedzie trzeba robic laparo. Mysle, ze na forum znajdziejsz odpowiedniego specjaliste, w dziale o lekarzach polecanych przez dziewczyny. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Od 2 miesięcy z endo

Post autor: hercik17 »

Ja pierwsza terapie przerwałam po pół roku.W oczekiwaniu na ciążę nic ciekawego się nie wydarzyło po za tym,że już po 4 miesiącach miałam pierwsze oznaki powrotu endo a po 6 miesiącach wylądowałam na długim zwolnieniu i walczyłam o to by nie iść na stół.Kolejną terapię zamierzam prowadzić dłużej,bo mam dośc juz tych męczarni.Sama nie wiem jak jest lepiej,jedne dziewczyny pisza że maja spokój po terapii już 2 lata.Sądzę że może to zalezy od stopnia choroby.U mnie endo jest wszędzie i może dlatego tak szybko wraca.Cięzko jest cokolwiek ci doradzić.Tylko dobry specjalista pomoże.Pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”