Tak to sie zaczęło...

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Moja historia z endometriozą zaczęła się 3 lata temu.W kwietniu 2006r po wielkich wyczekiwaniach i 3-letnich próbach urodziałam synka Dawidka,przez cc.I po ok roku się zaczęło(wtedy też przestałam karmić go piersią i wróciła owulacja).Pojawiły się okropne bóle podczas miesiączki,nie mogłam kichnąć,kaszlnąć,obrócić się w łożku z boku na bok,a nawet wstac rano normalnie z łóżka.Udałam się do lekarza.Zrobił usg i stwierdził,że w bliźnie po cc pojawiły się ogniska endometriozy.Najpierw na klika miesięcy wstrzymał zaproponował by wstrzymać miesiączkę antykoncepcją,i tak zrobiłam.Wpadłam wtedy w depresję,mój organizm szalał na całego,nie byłam sobą.Mój zegar biologiczny nie tykał tak jak do tej pory.Udałam sie do innego gina,ten od razu zaproponował operację.W październiku 2008r usunięto mi endo z blizny.Wszystko było ok prez jakis kolejny rok.Teraz jest po prostu masakra,że tak powiem.Nawet dłuższe chodzenie powoduje u mnie taki ból,że odejmuje mi nogę.Mam problem wyprostować się kiedy na chwilę przykucnę do synka.Podczas siedzenia tak mnie boli kręgosłup,że...Utrudnia mi ona życie na całego,nie wspomne już o tym że sprawy łózkowe do najprzyjemniejszych też nie należą (na szczęście mój mąż pracuje za granicą i jest w domu co 3 miesiące :wink: )Teraz udałam się ponownie do lekarza i znowu zaproponował antykoncepcję.Nie zgodziłam się na to.Poprosiłam,żeby przeprowadził operację,ponieważ ja chcę mieć drugie dziecko i wstrzymanie owulacji nie wchodzi u mnie w grę.Postanowiłam,że poszukam innego lekarza i...jestem umówiona za 2 tygodnie.Podpowiedzcie mi proszę o jakie badanie powinnam sie upomnieć,oprócz usg??Są jakieś? Do tej pory byłam diagnozowana tylko na podstawie badania usg,nie wykonywano mi badań krwi czy hormonów.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: vwd »

Karolinko, b. mi smutno, gdy czytam Twoja historie, ale nie jest to wypadek odosobniony. :( Na naszym forum tez juz pojawialy sie dziewczyny z endo w cc. Ciaza - paradoksalnie, bo majac endo ciezko w nia zajsc - leczy endo :) tzn. nie wyleczy calkowicie, ale hamuje rozwoj, wycisza, uspakaja napady chorobowe. Zycze Ci drugiego dziecka, bo z tego co piszesz masz duze zrosty, bole... i kolejne dziecko oprocz rewolucji w Twoim organizmie spowoduje, ze przez cc mozliwe bedzie wyciecie najb. meczacych zrostow :) Wstrzymanie owulacji jest jedna z form leczenia endo oraz jedna z form leczenia nieplodnosci. W tej chwili sa rozne leki, kt. mozna odpowiednio dobrac dla kazdej pacjentki indywidualnie. Jesli zmieniasz lekarza to zycze Ci, abys trafila na takiego, kt. ma doswiadczenie w leczeniu endo :) A co do badan, jesli bedziesz miala problemy z zajsciem - a przeciez nie musi tak byc! - to zapewne bedziesz miala sprawdzany poziom hormonow, droznosc jajowodow, systematyczne USG okreslajace ile milimetrow ma twoje endometrium, okreslajace faze cyklu...
Trzymam za Ciebie kciuki, odezwij sie koniecznie :) Ciekawa jestem co powie doktor :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Teraz juz na pewno tak szybko stąd nie ucieknę.Wieczorami,kiedy mój synek juz śpi,siedze i czytam godzinami.Nie ukrywam,że wcale mnie nie pociesza sytuacja innych osób,bo dla mnie mój problem jest najwazniejszy.Taki już mam charakter :? Ale z drugiej strony,mam też nadzieje,że moja walka z endo skończy sie pomyslnie jak niektórych dziewczyn z forum.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Witaj Karolinko,

ciesze sie ze chcesz pozostac tutaj z nami na dluzej chociaz nie cieszy fakt ze sie tak meczysz. Mam nadzieje ze lekarz zleci badania hormonalne i wtedy bedzie wiadomo co sie z Toba dzieje.
Ja dostalam skierowanie na badania hormonalne w Anglii FSH, LH, estradiol, androgen profil, prolaktyna, kortyzol i IGF-1, ktore mam wykonac w 2-4 dniu cyklu ale ze wzgledu ze bralam leki antykoncepcyjne to od 4 wrzesnia nie dostalam @ - mam nadzieje ze ja dostane gdyz chcialabym porobic te nieszczesne badania gdyz kolejna wizyte mam wyznaczona na 2 grudnia w szpitalu. Lekarz powiedzial mi tylko ze jak badania wykaza ze mam problemy z plodnoscia to zaczna mnie leczyc w tym kierunku wtedy.

Wiem rowniez ze dodatkowe badania wykazujace czy nie jest sie bezplodnym to histerosalpinogram pokazujacy czy jajowody sa drozne, badania usg - tak jak podala Vwd.

Zycze Ci wszystkiego najlepszego w poszukiwaniu dobrego specjalisty od endo oraz sukcesu w leczeniu Twojego przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Własnie to mnie zdziwiło kiedy zaczęłam czytywać forum,że oprócz usg wykonuje sie inne badania w kierunku endo.Ja takich niestety nie miałam i tez o nich nie wiedziałam.Teraz samam mogę nakreślic lekarzowi sprawę i tym razem nie dam się spławić z niczym.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

I slusznie bo to my musimy walczyc o to zeby nie dac sie splawic przez lekarza i nakreslic jemu sytuacje jak to wszystko wyglada - a moze sprobuj zapisywac sobie wszystkie dolegliwosci zwiazane z Twoja sytuacja i jak to sie ma w dniach kiedy masz miesiaczke oraz w pozostalych dniach cyklu.
Moze dzieki temu lekarz zrozumie jak powazna sytuacja jest w Twoim przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: vwd »

wiele dziewczyn z tego forum dyktuje lekarzowi recepte ;)
Prawda jest taka, ze my najlepiej wiemy co nam sluzy, co nie pomaga, my to odczuwamy, a lekarz moze wykazac sie swoja wiedza i intuicja, ale nie siedzi w naszej skorze i nie wie jak to jest z nami naprawde. :)
Moze gdyby nas leczyla kobieta chora na endometrioze.... Mozemy gdybac ;)
Rada na dzis: warto zalozyc zeszyt, w kt. opisuje sie wszystkie wizyty, wkleja ksero recept, sposobu dawkowania leku oraz nasze reakcje na lek. Moj zeszyt jest strasznieeeeeeeee gruby ;) Wielokrotnie juz mi sie przydal :) bo lekarz chcial mi wcisnac lek, kt. bralam np. 3 lata wczesniej i wiem, ze po nim czulam sie okropnie... wtedy ja proponuje inny lek... ;)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Powiem Wam szczerze,że bardzo boję sie dalszego leczenia farmakologicznego.Przez stosowanie antykoncepcji w celu wyciszenia owulacji,popsuła mi się cera,wypadają włosy,jestem nerwowa,źle sypiam.Teraz od 3 misięcy nie biorę nic,endometrioza dominuje w moim życiu,ale psychicznie czuję się lepiej.Z bólem jakoś sobie poradzę,ale sprawność psychiczną i kontrolę nad emocjami muszę mieć 100%,w końcu pracuję z ludźmi i opiekuję się dzieckiem.
W piątek idę do ginekologa,podpowiedźcie o skierowanie na jakie badania powinnam go poprosić??
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko,

sadze ze na pewno na badania hormonalne - FSH, LH, estradiol, androgen, TSH, ft3, ft4 prolaktyne (wiem ze przy endo moze byc poziom podwyzszony - tak jest u mnie chociaz tarczyca jest w porzadku), CA-125 gdyz czasem przy endo jest podwyzszony. Te badania hormonalne w odpowiednim dniu cyklumoga pokazac czy wystepuja rowniez problemy zwiazane z bezplodnoscia - endo moze byc przyczyna tego.
Dowiedz sie ewentualnie jak wygladaloby badanie sprawdzania droznosci jajowodow lub czy w Twojej sytuacji dobrze byloby zrobic laparoskopie by ocenic stopien endometriozy lub pobrac wycinki do badania histopatologicznego. Wiem od lekarza ze jezeli bole dlugo sie utrzymuja to wtedy podejmuja decyzje o przeprowadzeniu laparoskopii.

Tyle przyszlo mi do glowy z tego co ja mam - moge powiedziec ze bylam u roznych lekarzy by wykluczyc inne coroby przy moich dolegliwosciach i jak na razie wszystko zostalo wykluczone oprocz endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Gosiu,
dziękuję ci bardzo za podpowiedź.Nie opuszczę gabinet bez skierowania na te badania.Od jutra jestem w pracy,więc mogę nie mieć czasu zajrzeć,ale po piątkowej wizycie na pewno sie odezwę :D Trzymajcie kciuki :wink:
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko,

trzymam kciuki za Ciebie i Twoja wizyte - wierze ze zdzialasz wszystko zeby dostac skierowanie na badania.
Przesylam pozytywne wibracje w Twoim kierunku ;)

Jezeli chcesz wiedziec wiecej przez co ja przeszlam to przeczytaj sobie watek witajcie http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=20&t=476, ktory jest moim watkiem i opisem sytuacji i badan jakie mialam do tej pory i wciaz jestem pod opieka lekarzy ktorzy nadal robia badania w Anglii - jedynie lekarz w Polsce podjal wreszcie decyzje o przeprowadzeniu laparoskopii w mojej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: vwd »

Karolinka, a Ty sie leczysz prywatnie czy panstwowo?
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

vwd pisze:Karolinka, a Ty sie leczysz prywatnie czy panstwowo?
To zalezy jak przyjmuje ten lekarz do którego aktualnie chodzę.Raz idę prywatnie jak zalezy mi na czasie,a do kontroli to na kasę.Teraz w piątek idę na kasę.Czy chcesz mi powiedzieć,że na kasę mogę mieć problem z otrzymaniem skierowania na badania???Ostatnio byłam prywatnie,skierowanie dostałam,ale za badanie zapłaciłam 80 zł.Szok.Dlatego teraz nie odpuszczę,na cos płacę składki.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko, nie sadze ze nie dostaniesz - to nie o to chodzi ze mozesz nie dostac skierwania na badania - sadze ze dostaniesz skierowanie na badania ale pewnie wiecej dziewczyn chodzi prywatnie do lekarza gdyz zalezy im na czasie - ja tylko chodze prywatnie ale za jakiekolwiek badania laboratoryjne place rowniez.
Wiec naciskaj na lekarza zeby dal Ci skierowania na te badania.
W sytuacji w ktorej sie znajdujemy bardzo cenny jest czas a nie zawsze mozesz trafic z kasy na badanie w momencie kiedy naprawde badania musi byc wykonane w trybie pilnym.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: Ksenia »

Czy dlugie jest oczekiwanie zeby dostac sie do lekarza gin. z kasy????
Mysle ze dostaniesz skierowanie na badania nawet jezeli lekarz przyjmuje Cie z kasy.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Ksenia pisze:Czy dlugie jest oczekiwanie zeby dostac sie do lekarza gin. z kasy????
Mysle ze dostaniesz skierowanie na badani nawet jezeli lekarz przyjmuje Cie z kasy.
U ginekologa,do którego teraz chodzę czas oczekiwania na wizytę to ok tygodnia i nie ma znaczenia czy prywatnie czy na kasę.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

To super ze nie czekasz dlugo i wyglada to tak samo gdy idziesz z kasy badz prywatnie, ja chodze tylko prywatnie gdyz jestem krotki okres czasu w Polsce a liczy sie dla mnie czas wtedy kiedy tam jestem a tym bardziej teraz gdy wiem ze bede miec laparoskopie wkrotce.

Witaj Karolinko - wreszcie spotykamy sie online razem ;) co u Ciebie???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Nie czekam długo,ale teraz okaże sie czy na kasę przyjmie mnie tak samo jak poprzednio prywatnie :? Mam nadzieje,że nie na darmo ma opinie dobrego ginekologa od trudnych przypadków,min.enometriozy :lol:
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Tez mam taka nadzieje i trzymam kciuki za Ciebie i twoja wizyte u lekarza w piatek :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: Ksenia »

To pewnie dlatego czeka sie tyle gdyz jest on dobrym specjalista i ma wiele pacjentek - mam nadzieje ze wyslucha Cie w piatek i ze nie ma to dla niego znaczenia czy idzie sie prywatnie czy na kase.
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: interadmin »

Cześć Kseniu, miło że wpadłaś do nas na forum. W razie jakiś problemów służę pomocą.

Pozdrawiam

Administrator Endoendo.pl
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko,

jak Twoje samopoczucie przed wizyta?? Ja jak zawsze ide to jestem jakas zestresowana - nie wiem czemu tak sie dzieje, moze dlatego ze nie zawsze uslyszymy to co bysmy chcialy.
Pamietaj ze nie wychodz z gabinetu poki nie dostaniesz skierowania na badania - bede trzymac kciuki i przekazuje Ci cala moja pozytywne energie ;) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

Dziękuję Gosiu
Samopoczucie ok,ale dziś już się zaczyna bo za niecały tydzień dostanę @.Nie mogłam w pracy za dużo pochodzić,bo wszystko mnie boli,a w szczególności krzyż.Nastawienie mam bojowe :mrgreen: Najważniejsze,żeby zrobic badanie i zobaczyc na czym sie stoi.Cały czas mam nadzieję,że operacja mnie ominie.
Przychodzę z pracy i nie mogę się doczekać żeby nie zajrzeć na forum :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko,

musze powiedziec Ci ze ja mam to samo - wracam do domku i przegladam forum zeby zobaczyc co sie u Was dzieje tutaj. Dzieki temu ze cos robie to nie mysle o tym co sie ze mna dzieje - najbrdziej pragne pomoc Wam w zakresie takim jakim moge pomoc gdyz przede mna pierwsza laparoskopia bedzie dopiero a co dalej - sie okaze po operacji ;)
Mam nadzieje ze sa jakies leki ktore moga pomoc Ci w walce z bolami - wiem ze wtedy czujemy sie bezsilne jak nic nie dziala.
Przede mna jeszcze badania rowniez sa a w poniedzialek mialam robione usg i mam torbiel, od wrzesnia nie mam miesiaczki i nie moge zrobic badan ale rozmawaialam z lekarzem w anglii i mam zaczekac az bedzie miesiaczka - ezeli nie dostane jej do przyszlego miesiaca to mam porobic badania krwi - FSH, LH, estradiol, androgen profil, prolaktyne, kortyzol i IGF-1 - obojetnie w jakim dniu zeby mozna bylo mi wytlumaczyc wyniki badan jak znajde sie 2 grudnia w szpitalu w anglii a 3 grudnia lece do Polski i pozniej 7 grudnia do szpitala w Polsce a operacje bede miec 8 grudnia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: Ksenia »

Dzieki Adminku - bede pamietac :)

forum normalnie wciaga :) ale dzieki temu wiem co sie ze mna dzieje, znajduje wiele odpowiedzi na nurtujace mnie pytania - ciesze sie ze sie tu znalazlam ;)

Gosiu mma nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze bedziesz mogla normalnie porobic badaniu w tym dniu cyklu w ktorym powinny byc zrobione - trzymam kciuki.

Bede trzymac kciuki Karolinko zeby operacja Cie ominela - mam nadzieje ze sa jakies leki ktore pomoga Ci w Twojej sytuacji
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: interadmin »

Co prawda jestem mężczyzną - ale kiedyś sam się przekonałem, że nic tak nie pomaga jak drugi człowiek w sytuacji kiedy jest nam ciężko. Od dawna zajmuję się endometriozą, bo kiedyś moja partnerka miała straszne z tym problemy i bardzo przez ten czasu dużo czytałem na temat endo. Obecnie ze względu na to że mam dużo pracy i obowiązków staram się po prostu co jakiś czas forum odwiedzić i popatrzeć czy wszystko działa i czy osoby piszące mają ten komfort aby się komunikować. Teraz bardzo mi na forum pomaga VWD Żaklinka i Gosiak76.

Też wiem że dzięki rozmową dużo się nauczyłem i zawsze powtarzam że każdy może mieć swoje zdanie i robić tak jak uważa to za stosowne dla swojego życia. Ale zawsze dobrze dużo wiedzieć aby mieć z czego wybierać. Po prostu wiedzieć i być świadomym możliwości. Niż potem mówić, że szkoda że nie wiedziałem.

Pozdrawiam dziewczyny !
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: vwd »

A co wykazuje USG? Masz jakies torbiele? miesniaki?
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: karolina794 »

vwd pisze:A co wykazuje USG? Masz jakies torbiele? miesniaki?
Generalnie mam 3 zmiany w bliźnie po cc i dwie na ścianie macicy,z czego ta jedna na macicy ma wielkość 13mm.I to ona najbardziej mnie martwi :(
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: gosiak76 »

Karolinko, mam nadzieje ze lekarz znajdzie jakies rozwiazanie aby ta zmiana ktora Cie martwi nie powodowala zadnych dolegliwosci u Ciebie jak rowniez moze zastosuje leczenie ktore spowoduje ze ta zmiana zniknie - badz dobrej mysli i czekaj do wizyty z lekarzem - staraj sie z nim wtedy porozmawiac jak najwiecej i dowiedz sie czy sa jakies inne sposoby zeby pozbyc sie tych zmian niz tylko ciecie.
Przesylam buziaki - mam nadzieje ze wizyta pojdzie po Twojej mysli.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Tak to sie zaczęło...

Post autor: marzenka86 »

Karolinko napewno te zmiany da sie wyleczyć farmakologicznie!! 13mm to malutko ja pierwszą cyste jaką miałam to miałam 10 cm a teraz miałam 5 cm wiec tabletkami raczej nie dało rady tego wyleczyć!
Trzymam kciuki za Ciebie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”