A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze jestes juz po badaniu i nie znaleziono tam endo. Czy pobierano Ci wycinki jelita do badania histopatologicznego ? Mam nadzieje ze uporaja sie z tymi guzkami aby nie bylo krwawien - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej Gosiak
Nie pobierali żadnych wycinków do badania. Pani doktor powiedziała że te "przekrwione guzki" to nic groźnego tylko gdy będą zaparcia to one mogą krwawić więc nie mam dopuszczać do zastoju - mnie to nie grozi chyba - bo u mnie birgunki to nagminne ostatnio. We wnioskach napisała - żylaki odbytu - nie wiem czy z tym coś się robi :?: Idę w piątek do rodzinnej i ona może mi powie czy tylko wystarczy dieta czy coś innego .
Dziś jade po wyniki rezonansu i z wszystkimi wynikami do rodzinnej żeby zebrała to wszystko do kupy i może jakieś wnioski wysunie co się ze mną dzieje- przez ostatni rok wszystko mi siada - musi być jakaś przyczyna :!: Najbardziej martwie się tą nerką która spadła do biodra bo nawet jak siadam to boli w boku czasami czuje taki ucisk i tylko jak się położe to pomaga.
No i trzeba odwiedzić gina - poproszę o zmiane leków bo mam dosyć tych krwawieć 30 dni w miesiącu. Może dla tego tak słabo się czuje ale poczytałam że przy opadniętej nerce gdy ona źle pracuje to właśnie można czuć się osłabionym i te sine oczy - wyglądam jakbym balowała nocami :wink:
Fajnie że jest to forum, tak odrazu lżej jak się człowiek się wygada
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara,
mam nadzieję, że lekarz Ci pomoże, hmmm żylaki odbytu? ja mam często zaburzenia czucia, i skurcze i opuchnięte nogi.. w aptece Pani mi poleciła VENORUTON, i powiem Ci ze pomaga! czuje się tak jak by krążenie krwi było lepsze itp.. a zmierzając do "żylaki odbytu" to tam jest napisane na tym leku, że działa pomocniczo w leczeniu objawowym żylaków odbytu..i powiem Ci, że słyszałam opinie,że pomaga przy tych problemach! więc może spróbuj? to jest bez recepty kosztuje około 25-30 zł, to są tabletki rozpuszczalne z wodą nawet dobre tak jak magnez czy inne tabletki rozpuszczalne.. :) także poczytaj i zobacz w aptece:)

powodzenia 3maj się :)
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny :)
Byłam dziś u rodzinnej z wynikami USG jamy brzusznej - zrobiła wielkie oczy i powiedziała że ona się na tym nie zna i że kieruje mnie do urologa - może on takie coś widział bo ona nigdy nie spotkała się z takim czymś jak nerka na biodrze :shock: :?: :!:
Dziś też odebrałam wyniki rezonansu i niestety coś tam się faktycznie stało są jakieś obustronne wypukliny dokręgowe które uciskają worek oponowy i zwężają rdzeń kręgowy.
Hmm jak ja mam im tłumaczyć co i jak mnie boli jak od żeber po same uda boli- - każdy wynik coś pokazuje - koszmar- niedługo wątrobe leczyć będę przez tabletki P.B.
POZDRAWIAM
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny.
Wczoraj byłam u lekarza i zmienił mi leki z cerazette na Microgynon 21.
Czy któraś z Was brała takie tabletki?
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Clara ja bralam te tabletki ale moj organizm ich nie tolerowal i caly czas na nich krwawilam. Mam nadzieje ze dla Ciebie bedzie to skuteczny lek.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: EveLondon »

witaj ja bede echem Gosi, rowniez je bralam ( lekarz powiedzial ze to najczesciej wybierane tabeletki i najmniej skutkow ubocznych) i niestety czulam sie jak chodzace zombi z krawieniami ale kazdy organizm inny wiec mam nadzieje ze Tobie posluza. Pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej
Troche poczytałam opinii o tym Microgynon i więcej przeciw niż za ale cerazette mi nie służy i nie chce ich już brać.
Od dziś zaczynam je brać i zobaczymy, cena ich mnie bardzo zdziwiła tabletki na 3 miesiące kosztowały ok 7 zł :D
Tylko żebym przestała krwawić , przytyć mogę u mnie to nawet wskazane bo ostatnio chudne w oczach :?
A powiedzcie mi Dziewczyny bo nie dopytałm i nie przeczytałam jeszcze ulotki tak dokładnie czy wiecie jak to jest z ochroną anty jak przechodzi się z cerazette na te Microgynon bez robienia przerwy?
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: EveLondon »

Hej powiem ci ze jak ja przechodzilam z microgyn na inne a przerwalam sama bo nie dalam rady i mialam 5 dni przerwy zanim zaczelam brac drugie to lekarz powiedzial ze nadal jestem chroniona bo tabeletki tak szybko nie wychodza z organizmu ja mimo wszystko przez pare dni uwazalam ale jesli nie masz przerwy mysle ze nie bedzie problemu choc pewnosci chyba nie ma. pozdrowienia
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

clara3 pisze:Troche poczytałam opinii o tym Microgynon...zobaczymy, cena ich mnie bardzo zdziwiła tabletki na 3 miesiące kosztowały ok 7 zł :D
Ja sie ciesze ze w Anglii wszystkie leki anty sa bezplatne :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Przy takiej cenie leków to nie będzie szkoda jak trzeba będzie je zmienić (jakby co ) .Przed wizytą u lekarza prywatnego poszłam do pani doktor " na książeczkę" ona bez badania (oczywiście dla niej to zawsze problem) zapisała tabletki za 220 zł więc różnica wielka za te pieniądze wole iść prywatnie do lekarza któremu ufam i nie przeszkadza mu badanie nawet "na brudno" przynajmniej wiem co i jak.
Nie wiedziałam, że w Anglii tabletki anty są za darmo :shock: :) fajnie :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Masz racje - lepiej isc do lekarza ktoremu sie ufa i wie ze lekarz zbada zawsze bez wzgledu na to w jakim dniu cyklu sie jest, niz isc do lekarza ktory bez badania wypisze leki a nie wiadomo czy to odpowiedni lek i czy zadziala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara3...powiedz jak się czułaś po kolonoskopii? bo mnie to czeka..:/ i strasznie sie tego boje :/a słyszałam przeróżne opinie..
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

lara pisze:clara3...powiedz jak się czułaś po kolonoskopii? bo mnie to czeka..:/ i strasznie sie tego boje :/a słyszałam przeróżne opinie..
Hej.
Ja byłam przerażona przed badaniem zwłaszcza, że wszyscy mówili, że to bolesne nawet mój gin powiedział cyt." wiem, że pani nie należy do tych delikatnych ale prosze się dowiedzieć czy jest znieczulenie bo przy takich zrostach to pani nie wytrzyma" :shock: W necie też, że to boli i że jakieś narkozy, głupie jaśki dają a jak dzień przed zadzwoniłam z pytaniem czy coś przeciwbólowego będzie a panie powiedziały że to przychodnia tylko w szpitalu dają narkoze to nie chciałam jechać.
Powiem Ci lara, że więcej strachu niż to warte BADANIE NIC NIE BOLI. Przed wprowadzeniem endoskopu smarują "wejście" żelem znieczulającym tylko nieprzyjemne jest to jak ten gaz w trakcie wpuszczają żeby rozprężyć jelita TO JEST NIE CIEKAWE UCZUCIE.Jak już wprowadzili tą sonde do końca to wycofując zaczeła oglądać jelito i to trwało najdłużej ale to NIE BOLI sama zerkałam na monitor i widziałam się od środka :wink: Po tym badaniu czujesz się wzdęta przez pare godzinek ale jak wypuści się powietrze to już ok.
Wiem, że są różne opinie ale może zależy to od lekarza który to robi od progu bólu - nie wiem , jeśli kiedyś będę musiała to przejść jeszcze raz to już wiem że to nic strasznego.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara3,
a jak sie przygotowałas do badania? wszystko jadłas cały czas tylko jeden dzien przed piłas na przezcyszczenie? bo słyszałam od niektorych osób ze badanie nic nie wykazało bo zle sie przygotowali..i badanie nie miało sensu zadnego.. ja zamierzam juz z tydzien wczesniej ejsc rzeczy w miare takie bezpestkowe itp.. dwa dni przed zupki bez makaronu warzyw itp.. a dzien przed picie tylko tego na przeczyszczenie... ja w sumie nie musze wprowadzac diety przed badaniem bo ja juz mam ją wprowadzona teraz..heh.. takze zobaczymy co bedzie po badaniu...jestem ciekawa co za przczyną mogą byc krwawienia i bóle.. :|


clara3, i dziekuje ze jakos mnie tak pocieszyłas z tym badaniem :D
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Tydzień przed badaniem zrezygnowałam z wszystkiego co ma pesteczki i ziarenka . Chlebek zwykły bez maku i ziaren nawet pamidora nie jadłam a dzień przed zjadłam tylko rosół a jak robiłam się głodna to ssałam miętowe landrynkii też przy picu tego środka przeczyszczającego ssałam je - bez nich chyba nie dałabym rady wypić tego - to jest naprawde niesmaczne. Jelita były doszczętnie wyczyszczone (hehe sama widziałam :lol: )
Naprawde nie ma się czego bać, ja do samego końca byłam przerażona po przeczytaniu różnych opini a jak jeszcze sobie pomyślałam że są zrosty że niedawno chirurg się bawił z flaczkami i przecierz przy toalecie czasami trzymam się ściany z bólu to jak to będzie przy wkładaniu rurki :? ale tylko na strachu się skończyło :)
Pozdrawiam :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielaj±cy się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny :D :D
Stał się cud - kilka dni temu zmieniłam leki z cerazette na Microgynon 21i przestałam krwawić - czyściutko :!:
Ciesze się jak dziecko bo naprawde ja i mój związek :wink: mieliśmy tego dosyć. Zobaczymy co dalej, na tych cerazette twarz, dekold i plecy całe w zmianach, teraz jeszcze nie jest super ale nie wysypują się nowe a te stare znikają. Co dzień tylko czuje jakbym się przejadła i bez kropli miętowych się nie obejdzie nie wiem czy to przez Microgynon ale to nie jest takie uciążliwe.
Pozdrawiam :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: lara »

clara3
jejku myslałam ze tego nie wypje! to jets okropne! a badanie znioslam strasznie:(ale na szczeście już jest po..:)
dobrze ze Tobie pomogła zmiana leków :) chociaż masz małą "ulge" :) pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”