Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: vwd »

my czekamy z Toba :) a jak sie czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: gosiak76 »

Czekamy na wyniki razem z Toba. Mam nadzieje ze dzis czujesz sie troszke lepiej niz po wczorajszym badaniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Czuję się troszkę lepiej :) Już jest wynik w kierunku helicobacter pylori. I w trzonie i w antrum żołądka - dodatni.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Ciekawe skad ta bakteria u ciebie? Masz moze kontakt ze zwierzetami?
MariannaM pisze:A gdy znów utworzy się duży guz to znowu trzeba będzie go wyciąć i znowu i znowu i znowu...
Przykre to. A po statniej operacji bralas leki na zatrzymanie @? Jezeli nie, nie ma sie co dziwic, ze objawy powrocily. Endo rozwija sie kiedy miesiaczkujemy, niestety. A po zabiegu nowe torbiele tworza sie bardzo szybo. Czasem wystarczy dobry plan na leczenie i wyciszenie choroby zeby przywrocic komfort zycia.
Mam nadzieje, ze u ciebie wszstko sie wkrotce wyjasni i poczujesz sie lepiej. Caluje. :D
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Nie brałam leków na zatrzymanie @. Na razie tylko byłam u profesora i powiedział, że leki hormonalne nie działają na powłoki czyli w moim przypadku tylko leczenie chirurgiczne. Nic nie mówił, żeby zatrzymać @.
Do tego zapalenie pochwy męczy strasznie. Stopień czystości 4. Posiew z pochwy wyszedł ok dlatego zrobię sobie chlamydię, mykoplazmę i ureaplazmę. Może w końcu znajdę przyczynę tych okropnych zapaleń... Przez 3 ostatnie lata ciągle mam stan zapalny i tylko mi tonę leków przepisywali :twisted:
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
ajlo84
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 2 lipca 2012, 11:23

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: ajlo84 »

Kochana dzielnie się trzymasz :) Na pewno wkrótce usuną źródło tych okropnych bakterii i grzybów... :/ moja koleżanka w wieku około 22lat wypalała nadżerkę. Poszła prywatnie do lekarza, zapłaciła mnóstwo pieniędzy za zabieg, miało być super profesjonalnie... a okazało się, że lekarz zostawi jakiegoś syfa i przez 3 lata nie mogła tego wyleczyć... w międzyczasie wyszła za mąż, ale o współżyciu nie było mowy... teraz wszystko jest ok. Wierzę, że w Twoim przypadku wszystko o wiele szybciej dobrze się skończy :) :wink:
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

To dziwne, ze lekarz nic nie mowil o zatrzymaniu @ po zabiegu. To jest rutynowe dzialanie, ze po operacji wycisza sie chorobe przez podanie hormonow wstrzymujacych @. Ma to zapobiec szybkiemu nawrotowi choroby. No a teraz pewnie ogniska sa tak duze, ze leki faktycznie niewiele pomoga.
Co do stanow zapalnych. Mialas robione jakies badanie na wykrycie co to jest? Ja tez meczylam sie ze stanami zapalnymi, ktore wracaly co dwa, trzy mce. Zalezy co masz. Ja mam Candida albicans czyli grzyby. Clorimazol niestety nie dziala na nie. Jezeli masz to samo, spytaj lekarza o Nystatyne. Mi pomogla.
Pytanko: jezeli masz partnera, czy uzywacie zwyklych prezerwatyw? Chodzi mi o latex. Jezeli tak, moze lepiej kupic sobie prezerwatywy latexfree czyli bez latexu. Moze tu jest pies pogrzebany...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Z badań, które miałam nic nie wyszło. Dlatego zrobię kolejne. Ja mam przez ostatnie 3 lata non stop stan zapalny pochwy, na przemian raz grzybiczy raz bakteryjny i tak w kółko. Żadne leki nie pomagają. To na pewno nie prezerwatywy hihi :D
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

A probowalas Nystatyne na grzyby? Mnie tez leczono roznymi specyfikami, a o prezerwatywach powiedziala mi facetka z apteki, ze to moze to. Sprobowalismy tych latexfree i problem zniknal. A jakie leki mialas na grzyby? :D
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Nystatynę właśnie. Pomogła, ale potem zapalenie bakteryjne. Wtedy macmiror i powiedzmy, że pomogło. Wtedy znowu grzybica i gynalgin. Potem znowu zapalenie bakteryjne i znowu macmiror. Potem znów grzybicze. Clotrimazolum i pimafucort. Doustnie mycosyst. Potem pimafucin. Potem znowu bakteryjne i gynoflor. Potem metronidazol. Potem lactovaginal. Potem antybiotyki: sumamed, tarivid, amoksiklav. I od początku.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Prawie wszystkie leki znam, bo sama mialam przepisane. Zastanawiam sie dlaczego antybiotyki? Przeciez po nich od razu sa grzyby. Mysle, ze lepiej zaczac od Nystatyny. Jezeli przejdzie, zrobic sobie kuracje Lactoviaginalem. Najlepiej po kazdej @ 5 dni. Podmywac sie mozesz Tantum Rosa. A Nystatyne mialas w czopkach i w kremie, czy tylko krem?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

A czy leczony byl tez twoj partner? To wazne, bo w tej sytuacji bardzo latwo przenosi sie te rzeczy przez kontakty seksualne. Pomysl jeszcze czy to moze nie od prezerwatyw. Wyobraz sobie, ze ja dostalam zapalenia po ostatnim badaniu ginekologicznym USG dopochwowym. Lekarz uzyl oczywiscie zwyklego kondoma. Nie mialam pojecia, ze nawet tak krotki kontakt moze spowodowac tak silne objawy. Tydzien mialam z glowy. Oczywiscie Kuracja Nystatyna w czopkach i potem mascia pomogla. W miedzyczasie Tantum Rosa i jest ok.
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Ale ja teraz nie mam grzybicy tylko zapalenie bakteryjne. Stopień czystości IV. BV (-) Trich. vag. nie znaleziono, Drożdżaki - nie znaleziono. A antybiotyki mi dawali, bo globulki dopochowe nie skutkowały. Nystatynę miałam w czopkach. A kontakt seksualny miałam dawno. Jestem teraz w trakcie rozwodu i nikogo nie mam.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Rozumiem. Sorki, nie wiedzialam, ze jestes sama. Chcialam pomoc. Na bakterie to macmiror albo primafucort. To juz pewnie sama wiesz. Ale zawsze uzywaj do podmywania roztworu Tantum Rosa i co jakis czas Lactovaginal. Przynajmniej zadbasz o naturalna flore bakteryjna pochwy. Kurcze, szkoda ze tak to u ciebie wyglada. Nie chcialam byc namolna. Przepraszam. A moze zmien lekarza wobec tego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Już do 14 ginów chodziłam :) Każdy te same leki wypisuje :twisted: A podmywam się Pliva Fem. Nie chodzi o leki tylko o to, aby wykryć jaka bakteria u mnie siedzi. To musi być jakaś silna bakteria skoro pomimo takiego leczenia dalej siedzi.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Ehhh... Boli brzuch w ranie i dookoła rany... Byłam wczoraj u chirurga. Nie dał antybiotyku ze względu na moje nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka... Mam przyjść za 2 tygodnie.
Chciałam sobie zrobić wczoraj posiew w kierunku chlamydii, mykoplazmy i ureaplazmy... Znalazłam jedno laboratorium, które to robi, ale trzeba czekać do 13 sierpnia. A mnie już tak mocno boli ten brzuch, że chyba powinnam poprosić o antybiotyk, a wtedy wynik posiewu będzie niemiarodajny....
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Bardzo to smutne wszystko u ciebie. Najgorzej, ze nawet hormony nie wchodza w gre. Normalnie to bym ci poradzila porozmawiac za lekarzem o terapii hormonalnej, ale gdziej wczesniej pisalas, ze w twoim przypadku to niewskaazane. Ciezko mi cokolwiek ci doradzic. Moze sprobuj ziol Ojca Klimuszki. Jak chcesz moge ci podeslac watek z tym tematem. Jedna z forumowiczek pije te ziola i czuje sie dobrze. Nie ma boli. Moze i tobie przyniosly by ulge? Pozdrawiam i trzymaj sie. :D :D
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Zrobiłam chlamydię, mykoplazmę i ureaplazmę, a także neisserię gonorrhoeae. Wyniki we wtorek, tylko chlamydia za 2 tyg.
Pojechałam do poradni po wyniki i myślałam, że dostanę antybiotyk. Pani dr powiedziała, że wyniki są idealne. Ja kociokwiku dostanę! Po raz setny wyniki idealne. Jak to możliwe? O co tu chodzi? Pani doktor mówi, że to na pewno endometrioza się rozsiała w trakcie operacji. Dlatego piecze całe podbrzusze. W pęcherzu zapewne też jest i w jelitach także.
To nie mam zapalenia w ranie??? Można mieć zapalenie, które nie wyjdzie w CRP ani OB??? CRP 3. OB 19.
Nie dostałam antybiotyku.
Pani doktor powiedziała, żeby iść do profesora i niech mnie leczy hormonami.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: gosiak76 »

Dzis sie dowiedzialam ze jezeli stan zapalny wystepuje w jelicie to moze to nie byc uwidocznione ani w wyniku OB ani CRP.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Ja nie wiem nic o pieczeniu przy endo wystepujacym poza narzadami rodnymi. Jedno ma sens, leczenie hormonami. Szkoda, ze u ciebie niestety nie wchodzi w gre. A moze bys sie zapytala jeszcze raz czy faktycznie nie mozesz stosowac hormonow? Wyciszylabys chorobe przez kilka mcy i potem byloby wiadomo o co chodzi z tymi naracajacymi stanami zapalnymi pochwy. Czy to faktycznie ma zwiazek. Pozdrawiam i trzymaj sie.
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Są wyniki:
Neisseria gonorrhoeae - ujemny
Mycoplasma hominis - ujemny
Ureaplasma spp - ujemny
Leukocyty - brak
Czyli dalej nie wiadomo czemu mam stan zapalny pochwy IV stopień. Brak już mi słów. Co mi powoduje stan zapalny? Kto rozwiąże tą zagadkę?
Wynik w kierunku chlamydii dopiero w następny piątek. Jak chlamydia też wyjdzie ujemnie to ja już nie wiem....
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Ginka mi powiedziała, żeby się naświetlać jakąś lampą na te guzki dookoła rany pooperacyjnej zwane naciekami zapalnymi, które nie chcą się wchłonąć i bolą. Znalazłam info, że są dwie lampy Sollux i Bioptron. Czy ktoś wie coś na ich temat, stosował? To kosztuje 8zł za 6 minut naświetlania.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: gosiak76 »

Niestety nic nie wiem na temat naswietlania ale mam nadzieje ze skoro zalecila Tobie to lekarka to mam nadzieje ze pomoze Ci pozbyc sie tych stanow zapalnych - warto sprobowac i jak bedzie pomagac to poddac sie temu naswietlaniu az sie wchlona. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: hercik17 »

Słyszałam jedynie kiedyś o Bioptronie ale nie wiem zupełnie gdzie i co!!! ale jeśli lekarz zlecił to miejmy nadzieję że wie co robi.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Byłam w piątek u dr onkolog. Podejrzewa, że rozsiała mi się endo w trakcie operacji. Skonsultowała mnie z chirurgiem onkologiem. Dostałam skierowanie na biopsję. Powiedział, że ginekolog musi mi dać progestageny. Ja powiedziałam, że specjalista od endo powiedział, że hormony nie działają na powłoki. Dr powiedział, że to nie o to chodzi czy coś działa na powłoki tylko o to, żeby zatrzymać okres.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze leki powstrzymaja okres i wszystko bedzie uspione i nie bedzie juz problemow ze stanami zapalnymi. Dobrze ze masz odpowiedz co mozesz wziac aby to nie doprowadzilo do rozchwiania hormonow i innych komplikacji w Twojej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: agachod1 »

Wreszcie jakis konkretny gosc. Zatrzymanie @ w przypadku endo, naprawde ma sens. Oby to tylko podzialalo na ciebie i zebys poczula sie lepiej. A na stany zapalne w bliznie nic nie bralas? Potrzebne az naswietlania sa?
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

Wynik biopsji: liczne komórki zapalne. O endometriozie ani słowa, ale mimo to pani doktor jest pewna, że endometrioza rozsiała się podczas operacji. Dlatego czuję coraz silniejsze pieczenie w bliźnie i dookoła blizny. Powiedziała mi, żeby iść do chirurga, żeby zrobił coś z tymi naciekami zapalnymi, że już minęły 2 miesiące od operacji, że to dawno powinno zniknąć.

Chirurg powiedział, że endometrioza faktycznie mogła się rozsiać, że gdyby nakłuli w innym miejscu to może by znaleźli... Z naciekami zapalnymi nic nie będziemy robić. (Brałam wcześniej przez dwa tygodnie czopki przeciwzapalne) Potrzeba czasu. W końcu się wchłoną. Ewentualnie te lampy (Solux i Bioptron) mogą pomóc... Chirurg mnie zbadał i powiedział, że mogę mieć przepuklinę (już wcześniej było takie podejrzenie), ale usg jej nie zdiagnozowało. Jeśli będzie coraz mocniej boleć przy kaszlu, podnoszeniu itp. to przyjść... Powiedział także, żeby brać hormony. Przypomniałam, że profesor powiedział, że hormony nie działają na powłoki. Chirurg na to, że to niemożliwe i żeby brać hormony. Przypomniałam też to, co zalecił genetyk. Doktor na to, że nie zakazał brać hormonów tylko unikać. Mam iść do ginekologa po hormony.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: gosiak76 »

Sloneczko mam nadzieje ze sytuacja sie wyklaruje. Jezeli beda rzeczywiscie problemy z bolem przy podnoszeniu i podczas kaszlu to lepiej wrocic z powrotem do chirurga zeby uwolnili Cie od tego bo przepuklina czasem moze zagrozic zyciu wiec nie sa to przelewki. Obserwuj siebie i pisz co u Ciebie - pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
MariannaM
Udzielający się
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2012, 19:40

Re: Po 2 latach i 8 miesiącach mam diagnozę!

Post autor: MariannaM »

U mnie gorzej. Driptane nie pomaga. Może wcale nie mam pęcherza nadreaktywnego? Byłam dziś u ginki. Powiedziała, że moje zapalenie pochwy wcześniej wyglądało na bakteryjne, a teraz wygląda na wirusowe, że podejrzewa wirusa HPV. Cytologię miałam robioną w grudniu 2011r. i było wszystko ok. Jutro mam kolposkopię.
Powiedziałam o tym, że lekarze (chirurg, onkolog, rodzinny) usilnie domagają się dla mnie hormonów ze względu na moją endo. Doktor powiedziała, że w żadnym wypadku i żebym jeszcze raz poszła do profesora i bez zaświadczenia mam nie wychodzić. Przypominam, że profesor powiedział, że hormony nie działają na powłoki więc w moim przypadku nie mają racji bytu.
https://www.facebook.com/pages/Lustro-mojej-duszy/123755767699329
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”