po laparoskopii z potwierdzona endo

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Agusek79
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 25 maja 2012, 09:03

po laparoskopii z potwierdzona endo

Post autor: Agusek79 »

Witam Was wszystkie :)
Ja po raz pierwszy trafiłam do szpitala z GIGANTYCZNYM bólem w styczniu tego roku. Stwierdzono, że ból jest dlatego, że w jednym jajniku miałam 2 torbiele. 3 dni przeleżałam w szpitalu kolejne 3 w domu.
W międzyczasie mąż zrobił badania nasienia. Przeżyliśmy szok- diagnoza tylko in vitro icsi. W lutym spróbowaliśmy inseminacji -oczywiście bez powodzenia :(.
W marcu udałam się do innego lekarza, żeby się wypowiedział na ten temat. Pani doktor powiedziała "skoro pani tu już jest to panią przepadam". Dała mi też skierowanie na CA-125. Kolejny szok. Wynik 91,5!!! Powtórka 82! Poszłam ze skierowaniem do szpitala (ze skierowaniem od lekarza "z zewnątrz".
Początkowo próbowano się mnie pozbyć mówiąc, że wyniki na USG nie kwalifikują się do operacji, ale po zebranym wywiadzie lekarze podjęli decyzję o operacji.
Teraz jestem już po laparoskopii, z potwierdzoną endometriozą III st. wg AFS. Miałam: przednią ścianę macicy zrośniętą z pęcherzem moczowym, jajniki obustronnie w zroście ze sobą i tylnią ścianą macicy, z drobnymi torbielami, strzępki jajowodów w zroście z jajnikami, esikę w zroście z więzadłami krzyżowo-macicznymi. Na domiar tego mam niedrożne jajowody. Niestety nie udało się lekarzom wszystkiego usunąć w obawie przed uszkodzeniem innych narządów :(

Pomimo wszystko nie poddaję się :) Za 2 miesiące podchodzimy do pierwszego in vitro :)
Śmiejemy się z mężem, że dwa minusy dają plus :) Wiem, że będzie dobrze :)

Początkowo mąż nie chciał mieć dzieci, teraz mówi, że już dojrzał i gdyby mógł cofnąć czas...
Na tę dojrzałość czekałam ponad 6 lat.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: po laparoskopii z potwierdzona endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum. Przykro ze postawiono Ci taka diagnoze ale mam nadzieje ze wszystko przebiegnie pomyslnie w dalszym postepowaniu czego zycze bardzo mocno. Trzymam kciuki za powodzenie in vitro. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: po laparoskopii z potwierdzona endo

Post autor: optymistka82 »

Również cieplutko witam. Widzę, że pomimo tego napawasz optymizmem i to jest najważniejsze. Nie wolno się nigdy poddawać. Niektóre marzenia spełniają się w najmniej oczekiwanym momencie. My z mężem, też tak dojrzewaliśmy do decyzji o dziecku, a jak w końcu zaczęliśmy się starać, to klops za klopsem. U niego badanie nasienie, też nie najlepiej wyszło, ale lekarz powiedział, że raczej ojcostwa by się nie wyparł hihi. Także go też faszeruję jakimiś tabletkami. Powodzenia
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: po laparoskopii z potwierdzona endo

Post autor: agachod1 »

Witam cie serdecznie. Dobrze, ze jestes juz po laparo i po diagnozie i ze wiesz co ci dolega. trzymam kciuki zeby udalo ci sie jak najszybciej zajsc w ciaze i zostac mama. Pozdrawiam. Agnieszka. :D
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: po laparoskopii z potwierdzona endo

Post autor: kawa1981 »

Będzie dobrze, zobaczysz :) Musimy wierzyć, że się uda, powodzenia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”