Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

hercik17 pisze:nie ma problemu chociaż jestem drugi miesiąc na zwolnieniu [...] Ale zrobię dla was listę polecanych książek z każdej dziedziny....tylko potrzebuję troszkę czasu
bardzo slicznie dziekujemy i czekamy na liste polecanych ksiazek :) ja uwielbiam czytac ksiazki a szczegolnie takie ktore wciagaja i nie mozna sie od nich oderwac na zbyt dlugo ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

hercik, jak milo, ze sie ujawnilas :) To Ty jestes ksiegarzem! :) :) :) Ja tez uwielbiam czytam :) i tez kiedyz pracowalam w ksiegarni :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Ksiazki

Post autor: Slodka30 »

Dla wszystkich schorowanych, podnoszaca na duchu i dająca nadzieje " Mozesz uzdrowić swoje życie" Luizy Hay
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

gosiak76 pisze:Ale jestem szczesliwa - juz prawdopodobnie jutro zabieram sie za czytanie 3-ego tomu Millenium Stiega Larssona - nie moge sie juz doczekac
i jak 3 tom? bo ja wlasnie skonczylam 2 ;) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Przeczytalam 3 tom - jest naprawde niesamowity i wciagajacy - pochlonela mnie ksiazka tak bardzo ze przeczytalam ja w 7 dni bedac na urlopie w marcu. :) Zaluje ze nie udalo sie autorowi napisac wiecej i nie doczekal sie nawet wydania swoich ksiazek :(

A jak u Ciebie - czy rowniez podoba Ci sie ta ksiazka ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

b.interesujaca, trzyma w napieciu :) a co teraz czytasz Gosiu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko najdrozsza ja teraz czytam trylogie napisana przez Leif-a GW Persson-a - czytam drugi tom obecnie ale juz go koncze. Podaje tytuly:
1. Miedzy tesknota lata a chlodem zimy
2. W innym czasie, w innym zyciu
3. Swobodny upadek, jak we snie.
Jest to trylogia kryminalna o kulisach zabojstwa szwedzkiego premiera Olafa Palmego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

nie znam, ale chetnie siegne po nie przy jakiejs okazji :) Cos duzo ostatnio tego szwedzkiego.... spojrzenia ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Wydaje mi sie ze Szwedzi pisza bardzo ciekawe i interesujace ksiazki ktore tak mocno wciagaja a jednoczesnie trzymaja w napieciu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

hej! co obecnie czytacie???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

U mnie na razie przerwa w czytaniu choc z doskoku czytam na razie ang. ksiazke Jane Moore - "Perfect match" o bardzo chorym chlopcu, gdzie tylko dawca moze pomoc ale okazuje sie ze DNA ojca nie pasuje do DNA dziecka i nie jest on ojcem dziecka. Kobieta musi wybrac miedzy malzenstwem a dzieckiem. Jedynym sposobem jest urodzenie dziecka ktorego szpik bedzie pasowal ze szpikiem chlopca ktory bedzie mogl byc uzyty do transplantacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ksiazki

Post autor: rivombroza »

dowiedziałam się niedawno o pewnej wspaniałej książce(film też powstał)o nie samowitej sile marzeń i dążenia do nich...(na faktach)czy któraś z was ją czytała???
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ksiazki

Post autor: rivombroza »

ojej zapomniałam napisac tytuł :lol: "SEKRET"
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

rivombroza pisze:ojej zapomniałam napisac tytuł :lol: "SEKRET"
Nie czytalam ani nie widzialam tego. Madziu a czy mozesz podac kto napisal ta ksiazke ??? Interesuja mnie ksiazki i filmy oparte na faktach, wiec z checia bym po nia siegnela. Czy jest dostepna w ksiegarni czy trzeba szukac w bibliotece ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Jestem w trakcie czytania książki pt."więcej przebojowości"-jak pewnie kroczyć przez życie M.J Ryan.Jest to psychologia.Jak na razie jest super i uważam że warto się podbudować!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Ksiazki

Post autor: Slodka30 »

Uwielbiam książki psychologiczne- dużo mówią o tym co drzemie głęboko w nas i pomagają w najróżniejszych problemach. Zawsze siegalam po Luise Hey gdy miałam dola albo coś leżało mi na sercu.już od jakiegoś czasu jestem bardzo szczęśliwa i staram sie tym szczęściem zarazac innych :-)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Brawo !!! oby tak dalej! :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

w wakacje przeczytalam m.in. Majgull Axelsson - Kwietniowa czarownica i Ake Edwardson - Taniec z aniolem Zwlaszcza ta pierwsza dosc nietypowa, mysle, ze powinny ja przeczytac osoby, kt. planuja adopcje
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

skoro tak zachecasz to i ja siegne po te ksiazki - dzis jeszcze spytam o nie w bibliotece
A znacie jakas literature na poprawe humoru? cos, co mozna czytac i smiac sie w glos? :D wlasnie takich ksiazek mi teraz trzeba 8)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

Ja chichotałam nad "Metodą wodną" Irvinga właśnie :D
Z rana mam zazwyczaj lekkie zaćmienie mózgu, ale może później sobie coś jeszcze przypomnę :wink:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Chciałabym wam polecić świetną książkę "12 x Śmierć" Pauli Michał
12-x-smierc-pprod59660144.jpg
12-x-smierc-pprod59660144.jpg (9.19 KiB) Przejrzano 14315 razy
Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii.
Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata ? Bang Kwang.Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu ? jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia.
Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

ewooncia1 pisze:W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)
no, i siegnelam... ale niestety to nie lektura dla mnie... "Jednoroczna wdowa" - zmusilam sie, aby doczytac do konca, zadnych pozytywnych postaci, nikogo z kim moge sie utozsamic, niepotrzebne przeladowanie scenami sexu, w ogole niezrozumiale dla mnie postepowanie bohaterow, zadnych wesolych momentow...
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

Ojoj, przykro mi że się nie spodobała :cry: No ale to jak widać kwestia gustu. Akurat "Jednoroczna wdowa" do najweselszych jego książek nie należy, jest nawet taki film, ale mojemu chłopakowi też się nie podobał :? Może to ja mam jakiś dziwny gust :wink:

To może hmmm... książki kucharskie Jamiego Olivera :D Nie ma możliwości żeby się nie spodobały :wink: Ja mam tak, że książki kucharskie potrafię przeczytać od deski do deski, nie odkładam ich po zakupieniu na półkę by wyjąć tylko do wyszukania przepisu, czytam je jak normalne książki :D I zawsze ale to zawsze poprawia humor.

Wiem! "Rockmann czyli jak nie zostałem saksofonistą" - lekkim piórem pana Wojciecha Manna spisane anegdotki ze świata polskiej sceny muzycznej z czasów młodości autora :wink: Przyjemna lektura i bardzo niezobowiązująca.

A czytał ktoś z Was może "Smaki południowej Italii" Marleny de Blassi :?:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

hihi, ksiazki kucharskie ;) a to dobre! :D
sprobuje tego Manna :) lubie czytac :) ostatnio jednak zrobilam sie dosc wybredna ;)
dzieki ewooncia, ze probujesz mnie zachecic...
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Moją książką ostatnio czytaną była "Millenium" Ale tylko pierwszą część przeczytałam
ponieważ obejrzałam Film na jej podstawie czyli "Dlaczego mężczyzni nienawidzą kobiet"
Książka jak wiadomo jest o wiele lepsza.

A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Milionek66 pisze:A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.
mysle ze sklonie sie siegnac po ta ksiazke bo bardzo mnie zainteresowala - moja przyjaciolka opowiadala mi o swej kolezance z pracy ktora spadla ze schodow i byla w fazie smierci klinicznej ale jak odzyskala przytomnosc to potrafila powiedziec lekarzom co gdzie stoi na korytarzu pomimo ze nie opuszczala swej sali. Musi to bbyc bardzo interesujace.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Gosiu bardzo interesująca książka jeślibyś nie dostała jej to w inny sposób
podam jak ją można przeczytać.... :P


Obrazek


Tu jest opis i zdjęcie Autorki , która to przeżyła.
Polecam....
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Milionek... zamiast miliona rozblyskujacych gwiadek teraz identyfikujesz sie z serduszkiem? ;)
Ciekawa pozycja... dzieki ze o niej wspomnialas :)
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Ja tą książkę czytałam na pewno ze 20 razy.I ciągle powracam do niej.
Ma chyb 29 stron,cieniutka,ale jakże ciekawa.Również posiadam opowiadanie
na faktach,bardzo ciekawe,spisywałam z kartek .Dostałam go od cioci.



A co do avatarka chciałam inny,po prostu zmienić ale nie mogą być zbyt duże.
Dlaczego serduszko... :? bo kojarzy się z miłością. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”