Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Trylogię Larssona też łyknęłam...postaram się na bieżąco coś wrzucać nowego.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Florian
Udzielający się
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 20:57

Re: Ksiazki

Post autor: Florian »

Fajnie że na forum można poczytać nie tylko o chorobie :)
Ja uwielbiam czytać. Jak tylko mogę sobie na to pozwolić to czytam co najmniej 2-3 książki w miesiącu. Najbardziej lubię thrilery, sensacje, ogólnie tam gdzie jest ciekawa zagadka i jeszcze ciekawsze rozwiązanie. Ale zdarza się że sięgam po zupełnie inną literaturę. Teraz czytam "Pół życia" Jodi Picoult. Przeczytałam już kilka jej książek i pomimo że wszystkie pisane są wg jednego schematu: rodzina, choroba, trudny, kontrowersyjny problem, zaskakujące zakończenie to i tak wracam do jej książek. Nie tylko dobrze je się czyta ale i długo zostają w naszych myślach bo wydaje mi się że nie można przeczytać książki Picoult i nie zastanowić się nad poruszonym problemem. Najbardziej znana jej książka to Bez mojej zgody. I ja ją serdecznie polecam. Został nakręcony na jej podstawie film ale jak dla mnie książka zawsze jest lepsza.
A wracając do thrilerów to moim ulubionym autorem jest Dean Koontz a ostatnio niemiecki pisarz Sebastian Fitzek którego książki są rewelacyjne, wciągające, zaskakujące i po przeczytaniu ma się niedosyt :D Niestety w Polsce jest wydanych tylko 6 jego książek więc niecierpliwie czekam na kolejne. Poza tymi autorami lubię i polecam Cobena, Brown i ulubione chyba przez Polaków ostatnio skandynawskie serie książek ;) nie tylko Larsson ale i Marklund, Nesbo czy Lackberg (choć ta ostatnia choć najbardziej popularna mi podoba sie najmniej).
A wy co ostatnio czytacie? Czy przez świąteczny czas jedynie książki kucharskie i podręcznik perfekcyjnej pani domu :roll:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

ostatnio niestety nic, nawet nie ma czasu na ksiazki kucharskie :oops: tylko wyprobowane przepisy..., ale moze w styczniu bedzie wiecej czasu... oby ;)
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Witam ponownie Dziewczyny. :)

Tym razem zaczynam od działu książki ;p
Ostatnią czytaną była książka Gabriela Garcia Marqueza.
"Sto lat samotności" Chyba to był zeszły rok w grudniu
kiedy przywieziono mi ja do domu,abym poczytała.
O czym ona opowiada... o rodzinie wspomnieniach
i powrocie do wcześniejszych czasów. czasów.Mogę się
mylić co do dokładnego opisu,ale dużo tam szczegółów...
Zaciekawiła,ale i za długo nie mogłam czytać...

Powiem Wam,że czytać bardzo lubiłam,ba kochałam a że obecnie
czytanie jest odłożone to tylko ze względu na mój wzrok,który
się pogarsza...wada wzroku i doszła jaskra od lat kilku.

Małgosiu :)

Teraz to ja mam prośbę do ciebie, Ponieważ widziałam że zapisałaś
wtedy tą ... książkę ,którą Ci poleciła " W objęciach jasności"
Niestety nie mam jej u siebie już,bo stawiałam na nowo system
a nie skopiowałam na pena :( A chciałam komuś ją dać do poczytania.
Jeśli posiadasz ją nadal w tym formacie co był wtedy w pewnym miejscu
czy przekazałabyś mi go w "inne miejsce? Obecnie tam,skąd ją pobrałaś
niestety nie istnieje.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanko. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Kochana musialabym przeszukac na swoim laptopie, czy przypadkiem nie usunelam jej po przeczytaniu. Dam znac w najblizszym czasie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Dobry Wieczór :)
Gosiu :)

Aha rozumiem dobrze poczekam,nie ma sprawy.")
Mam co prawda książkę w domu,ale aby ktoś
mógł powiedzmy poczytać na teraz,to ja nie mam
i czasu i zdrowia na to... :)
Stąd ta prośba,ale jeśli też byś nie miała
to może uda się znalezść...gdzieś znajomej...zobaczymy.


Pozdrawiam :) Gosiu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Asiu niestety nie znalazlam na moim komputerze - przykro mi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

"Gra o tron" czytalyscie?
co za meski punkt widzenia swiata, ciekawy, intesesujacy, ale wg mnie typowo meski
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ostatnio nabyta przeze mnie ksiazka jest ksiazka autora ukrywajacego sie pod pseudonimem Ben Lopez pt. "Negocjator".

Ze względu na własne bezpieczeństwo i poufny charakter wykonywanych zadań autor nie mógł ujawnić swojego prawdziwego nazwiska. Ben Lopez to jedynie pseudonim.
Jest najlepszym zawodowcem w swojej branży. Walczy o uwolnienie zakładników uprowadzonych w różnych zakątkach świata. Prowadzi negocjacje z najniebezpieczniejszymi przestępcami, fanatykami religijnymi, profesjonalnymi porywaczami. Nigdy nie popełnił błędu. Często musiał ryzykować własnym życiem, by ocalić porwanych.
W tym fachu liczy się szybkość decyzji, siła charakteru, zdecydowanie.
W "Negocjatorze" Lopez ujawnia nieznane triki negocjacyjne, chwyty, które nawet w beznadziejnej sytuacji pozwalają uzyskać psychiczną przewagę nad przeciwnikiem.
Zrodlo: www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3744,Negocjator
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

goodbyekitty pisze:nie czytałam, ale oglądałam serial - rzeczywiście wyjątkowo męski punkt widzenia
film to w ogole osobna dyskusja, jest przerysowany i ksiazka - jak to przewaznie bywa - jest zdecydowanie lepsza, bo pozostawia wiele niedomowien, a w filmie czasem bohater doslownie spowiada sie obcej osobie, co w ogole jest niedorzeczne, skoro wymowa jest taka: nikomu nie mozna ufac! Nie wiem po co wiekszosc scen epatuje okrucienstwem lub sexem??? prosze, przeczytaj ksiazke, bo chetnie z kims o tym podyskutuje ;)
KASIA27
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 22:12

Re: Ksiazki

Post autor: KASIA27 »

Witam,

mogę polecić Inferno -Browna.


pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

a ja odkrywam na nowo e-booki 8) rewelacja - cud techniki
jade w trase i czytam hihi
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Uwaga! ksiazka godna polecenia (choc jesli ktos jest w dolku to moze lepeij niech nie czyta)
"Zorkownia" Agnieszki Kalugi
najpierw byl blog, potem powstala z tego ksiazka :)
cytat z okladki:

Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

„Zorkownia” to zapis najpełniej przeżytych chwil i kilkanaście pięknych zdjęć z życia. To poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

Zorkownia otrzymała trzy wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2011.


Zrobila na mnie niesamowite wrazenie, dlatego polecam!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

polecono mi ksiazke "Chata" autor: William P. Young

"Chata to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.

Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę! W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga"

brzmi ciekawie, co?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Witajcie - co czytalyscie ostatnio co z checia polecilybyscie do przeczytania.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dersa
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 września 2015, 16:23

Re: Ksiazki

Post autor: dersa »

Sagę o ludziach lodu.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

"Po drugiej stronie" Brown - przymierzam sie do kupna i przeczytania
Znacie? Co sadzicie?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Nie przepadam za książkami które mają sprawić, że moje życie będzie idealne, poukładane i proste. Moim zdaniem nie ma jednej recepty na szczęście czy miłość. Sami musimy ciężko pracować nad tym, aby nasze życie było takie jak my chcemy. Pierwszy zbiór felietonów '' Bóg nigdy nie mruga'' dostałam od osoby, która dobrze mnie zna i wiem, że podsunęła mi tę książkę nie przypadkiem - a od serca. Przeczytałam jednym tchem, wiele razy stawiając duży znak zapytania nad swoim życiem. ,,Jesteś cudem'' składa się z 50 felietonów, 50 lekcji nie łączących się ze sobą, ale wspólnie tworzących spójną całość. Można wyciągnąć z niej wiele motywacji, inspiracji i lekcji życiowych. Polecam, czyta się lekko i przyjemnie :)
,,Najpierw załóż maskę tlenową sobie, a później martw się o resztę, bo inaczej nie pomożesz nikomu - łącznie ze sobą''.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

No i przeczytałam jeszcze '' Dziewczyna z pociągu'' Paula Hawkins. Ciekawa, wciągająca, super ....
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Ksiazki

Post autor: madzia2991 »

domowniczka pisze:"Po drugiej stronie" Brown - przymierzam sie do kupna i przeczytania
Znacie? Co sadzicie?
Domowniczko kupiłaś już książkę? Osobiście jej nie czytałam i sama jestem ciekawa opinii. Ja mogę polecić książki Katarzyny Bondy "Okularnik", "Pochłaniacz", "Tylko martwi nie kłamią" - szybko wciągają i ciężko się oderwać.
Niedawno czytałam jeszcze "Po drugiej stronie" M. H. Brown - tą też mogę polecić
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Czesc dziewczyny,
chcialabym podeslac do poczytania mojej kolezance chorej na raka jajnika ksiazke, kt. bedzie wesola (najlepiej zeby mozna smiac sie w glos), a jednoczesnie, zeby nie bylo slowa o smierci, ani o chorobie.
Prosze Was o pomoc.
Dzieki hercik za wiadomosc na priva, byc moze skorzystam, ale szukam pilnie ksiazki: lekkiej i przyjemnej.
Pytam w ksiegarniach, pytam w bibliotekach i wbrew pozorom o taka lekture b.trudno.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

vwd książka którą Ci poleciłam jest właśnie dla takich osób. Stawia na nogi, a chyba o to chodzi w tym wszystkim :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

tak
chociaz nadal prosze o tytuly ksiazek, kt. spowodowaly, ze rozesmialyscie sie w glos
ja z takich wlasnie ksiazek moge polecic:
"Slomiana wdowa" - Iwona Czarkowska
"Zasada 3 dni" - Josie Lloyd i Emlyn Rees
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Ksiazki

Post autor: madzia2991 »

vwd pisze:szukam pilnie ksiazki: lekkiej i przyjemnej.
Pytam w ksiegarniach, pytam w bibliotekach i wbrew pozorom o taka lekture b.trudno.
vwd może "Chodźmy razem" J. Lloyd, E. Rees?
"Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

dzieki madzia :)
moze jeszcze ktos cos podpowie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ja wlasnie czytam ksiazke "Pusta kolyska" Diany Walsh, w ktorej autorka opisuje jak jej coreczka zostala wykradziona ze szpitala kilka dni po narodzinach. Jest to ksiazka na faktach - bardzo interesujaca i przeplatajaca sie z historia matki oraz porywaczki. Goraco polecam.

Domowniczko a co sadzisz o ksiazce "Po drugiej stronie" Brown ???

Ja polecam jeszcze kolejny tom Millennium pt. "Co nas nie zabije" David-a Lagercrantz-a. Ciekawa i bardzo wciagajaca jak poprzednie ksiazki Stiega Larssona - rowniez polecam :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Laleczka - Joy Fielding polecam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Czy ktos mial okazje przeczytania ksiazki Bella Forrest pt. The gender games ? Przymierzam sie do kupna I przeczytania ale chcialam uslyszec opinie jeseli ktoras z Was miala okazje je przeczytac - jest to 4-tomowa powiesc ktora zaczyna byc glosna po The hunger games oraz Divergent.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”