Drożdżowe

Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Drożdżowe

Post autor: hercik17 »

Donias zgodnie z prośbą o drożdżowe-bardzo proszę...
Podaję dwa przepisy z których korzystam

Drożdżowy

1 kg mąki
1 jajko
15 dag cukru
12 dag margaryny
380 ml wody/może być mleko
sól
drożdże : 4-6 dag ciasto lekkie
6-8 dag ciasto z owocami
10 dag ciasto ciężkie(rolada,pizza)

Mąkę wsypać do miski,na środku zrobić dołek.Pokruszyć drożdże,dodać trochę ciepłej wody i cukier.Delikatnie zamieszać (nie mieszać mąki )i odczekać aż zaczyn wyrośnie.W między czasie rozpuścić margarynę.Po wyrośnięciu zaczynu dodać margarynę i resztę składników.Wyrobić ciasto i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

Drożdżowy z kruszonką

Ciasto:
3 szkl.mąki
5 dag drożdży
7/8 szkl.mleka
5 jajek
1/3 margaryny
cukier waniliowy
1/2 szkl.cukru
szczypta soli

W ciepłym mleku rozpuścić drożdże,połowę cukru i 1/3 mąki.Dobrze wymieszać i odstawić.Po wyrośnięciu dodać resztę jajka(jajka nie mogą być zimne,czyli prosto z lodówki),cukier waniliowy,roztopioną margarynę,sól,cukier.Wyrobić ciasto.Odstawić do wyrośnięcia.

Kruszonka:

1/2 szkl. mąki
1/6 margaryny lub masła
3 łyżki cukru
Składniki zagnieść.

Drożdżowe ciasto po wyrośnięciu przekładamy do foremki i odstawiamy znów do wyrośnięcia.Pieczemy w 180'
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Drożdżowe

Post autor: vwd »

mnie sie drozdzowe jeszcze nigdy nie udalo :| Twoje przepisy wydaja sie proste i latwe w przygotowaniu :) Myslisz, ze jesli ktos nie ma wprawy w drozdzowce powinien sie samodzielnie za nia brac? ;) Nie wiem czy ryzykowac ;) Moze poprzestac na ciastach z proszkiem do pieczenia lub soda, bo one rzeczywiscie jakos mi sie udaja :) b.lubie drozdzowe ciasto, moze wlasnie dlatego, ze nie potrafie go samodzielnie upiec :lol:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Drożdżowe

Post autor: hercik17 »

vwd pisze:mnie sie drozdzowe jeszcze nigdy nie udalo :| Twoje przepisy wydaja sie proste i latwe w przygotowaniu :) Myslisz, ze jesli ktos nie ma wprawy w drozdzowce powinien sie samodzielnie za nia brac? ;) Nie wiem czy ryzykowac ;) Moze poprzestac na ciastach z proszkiem do pieczenia lub soda, bo one rzeczywiscie jakos mi sie udaja :) b.lubie drozdzowe ciasto, moze wlasnie dlatego, ze nie potrafie go samodzielnie upiec :lol:
Szczerze powiem,że ja nie mam problemu z drożdżowym.Z przepisu pierwszego robię wszystko,od bułeczek,cebularzy po pizzę.Radzę spróbować może akurat się uda.Jak coś służę pomocą...
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Drożdżowe

Post autor: domowniczka »

hercik, mam do Ciebie pyt. Czy potrafisz zrobic taki sernik na zimno, w kt. do Danonkow daje sie galaretke i wychodzi jakby rozowa lub cytrynowa pianka?... jadlam wczoraj takie cisto z truskawkami i b.mi smakowalo :) chcialabym takie zrobic, ale pojecia nie mam jakich uzyc proporcji i jak sie do tego zabrac :oops: Moze Ty sie orientujesz?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Drożdżowe

Post autor: hercik17 »

Jasne.Ja kupuję ser w wiaderku 1 kg.Rozpuszczam 2 galaretki (np.truskawkowe) w 1/2 litra wody.Ostudzoną dodaję do sera.Tortownicę wykładam okrągłymi biszkoptami.Gdy ser zastyga wylewam go na biszkopty,układam np.truskawki.lekko wciskając je w ser.Kiedy ser stężeje wylewam galaretkę(1 szt.).Pamiętajmy,że latem można do galaretki dodać mniej wody(nie 1/2 litra a np.450 ml ) dla pewności dobrego stężenia galaretki.Prosty i szybki serniczek :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Drożdżowe

Post autor: domowniczka »

Dzieki :) Upieklam tradycyjne ciasto ;) ale ten Twoj przepis wykorzystam na pewno :D dzieki za info :) Wiedzialam, ze na Ciebie moge liczyc :)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Drożdżowe

Post autor: hercik17 »

No to kolejny przepis na drożdżowe :D

-0,5 kg - 0,6 kg mąki
-0,5 kostki drożdży (50g)
-1 jajko
-6 łyżek cukru
-1 szklanka mleka
-szczypta soli
-2-3 łyżki wody
-3 łyżki masła roztopionego
Dowolne owoce,lub dżem

Kruszonka:
-4 łyżki mąki
-2 łyżki cukru
-2 łyżki masła lub margaryny

Drożdże rozetrzeć z 3 łyżkami cukru, dodać ciepłe ( niegorące mleko), 3 łyżki mąki, wszystko dokładnie wymieszać i pozostawić do wyrośnięcia.
Do wyrośniętego rozczynu, dosypać mąkę, lekko roztrzepane jajko, masło, szczyptę soli, wodę, cukier i zagnieść ciasto.
Dokładnie zagniecione ciasto, pozostawić do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość.
Po tym czasie ponownie zagnieść .
Ciasto rozwałkować i wyłożyć do wysmarowanej wcześniej formy.
Na wierzch ułożyć dowolne owoce, następnie posypać kruszonką , tak przygotowane ciasto przed włożeniem do pieca , pozostawić na 15 min do wyrośnięcia.
Wstawić do piekarnika na około 50-60 min. w 180 stopniach.
4e625aa823f4f.jpg
4e625aa823f4f.jpg (208.63 KiB) Przejrzano 6622 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy Kulinarne”