Niepłodność a endometrioza

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Niepłodność a endometrioza

Post autor: hercik17 »

O tym jeszcze nie słyszałam,więc chcę się z wami tym podzielić

''Naukowcy stwierdzili, że białka tracone przez błonę śluzową macicy u kobiet cierpiących na endometriozę mogą być przyczyną problemów z płodnością.

Białka o których mowa to alpha v-beta3 i LiF (leukemia inhibitory factor). Odgrywają one zasadniczą rolę we wczesnej fazie implantacji embrionu w błonie śluzowej macicy. Obniżenie poziomu powyższych białek może więc wpływać na zdolność embrionu do implantacji i w konsekwencji przyczyniać się do zaburzeń płodności, podają naukowcy z University of north Carolina School of Medicine w Chapel Hill.

Endometrioza to inaczej gruczolistość macicy. Polega na przeniesieniu fragmentów błony śluzowej wyściełającej macicę (endometrium) poza jej obręb. Komórki błony śluzowej macicy mogą przemieścić się do wielu narządów: jajników, jajowodów, wyrostka robaczkowego, pęcherza moczowego a nawet do jamy opłucnowej i płuc (w 10% ogniska endometriozy występują poza narządem rodnym). Endometrioza jest przyczyną problemów z płodnością u wielu kobiet. Naukowcy uważają, że przyczyną jest niski poziom białek alphav- beta 3 i LIF.

Jak podaje dr. Bruce A. Lessey oznaczanie poziomu białek może być wykorzystywane do identyfikacji wsród kobiet pragnacych zajść w ciąże, a cierpiących na endometriozę tych, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej. ''
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Niepłodność a endometrioza

Post autor: gosiak76 »

Bardzo ciekawy artykul i temat ktory zostal poruszony oddajacy obraz problemu zagniezdzenia sie embrionu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Niepłodność a endometrioza

Post autor: rivombroza »

to jest dobre!!
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Niepłodność a endometrioza

Post autor: domowniczka »

bialka tracone... brzmi logicznie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”