Jestem w ciazy!!!!

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
tynka1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 3 lutego 2010, 21:04

Jestem w ciazy!!!!

Post autor: tynka1 »

Witam wszystkich !!!
Nie pierwszy raz tu zagladam , ale pierwszy raz sie udzielam.
Mysle ze czas najwyzszy sie odezwac a nie tylko szukac rad i pocieszenia.
Tak jak Wy choruje na endometrioze, w czerwcu 2008 roku mialam robiona laparoskopie,okazalo sie ze jest to bardziej zaawansowane niz mysleli lekarze.
Wczesniej przez okolo rok moze troszeczke wiecej mialam straszne problemy z pecherzem i nikt nie wiedzial jak mi pomoc...okazalo sie ze moje problemy byly spowodowane endometrioza.
Podczas laparoskopi ,,wyczyscili,, mi wlasnie pecherz, jelita i jajniki , jajnik prawy mam obskrobany a lewy udalo sie calkowicie uratowac.Stwierdzono u mnie 3 stopien zaawansowania a jak wiecie sa 4.
Ogolnie bylam zalamana bo juz od 1,5 roku staralismy sie z mezem o malenstwo. Po zabiegu mialam zatrzymane miesiaczku na 3 miesiace jednak po jakis 6 miesiacach wszystko zaczelo sie odnawiac na jajnikach. Stracilam juz nadzieje na to ze bedziemy rodzicami.Mialam juz dosyc wszystkiego,wydawalo mi sie ze wkolo mnie sa same dzieci, mialam tez juz dosyc tego bolu fizycznego...
Lekarze nawet nie chceli mnie nastawiac na to ze uda nam sie zajsc w ciaze bo w takim tempie wszystko sie rozwijalo.
Kiedy juz calkowicie stracilam nadzieje , okazalo sie ze jestem w ciazy:) na samym poczatku nawet nie potrafilismy sie cieszyc tym faktem bo balismy sie ze ciaza sie nie utrzyma.
Jednak kiedy uslyszelismy pierwszy raz bicie serduszka naszego maluszka zamarlismy z zachwytu :)
Obecnie jestem w 30 tyg. ciazy nasz malutki od 3 tygodni uparcie pcha sie na swiat i musze lerzec, ale wiem ze warto! Bo to jest nasz MALY BOZY CUD!!!
Dziewczyny mam nadzieje ze moja historia doda Wam troszeczke nadziei , my staralismy sie ponad 3 lata i sie udalo!! ale oboje wiemy ze jest to CUD bo nawet lekarz byl w wielkim szoku :)
Pozdrawiam Was wszystkich BARDZO SERDECZNIE I ZYCZE POWODZENIA I TRZYMAM KCIUKI!!! :*
gosiaZDGA
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 14:34

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: gosiaZDGA »

Serdecznie gratuluję i życzę Wam szczęśliwego rozwiązania i pięknego, zdrowego Bobaska.
Ściskam bardzo mocno i równie mocno trzymam kciuki za Waszą Trójkę :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: Zaklinka1989 »

Gratulacje tynka !!! Oby dzidziuś urodził się zdrowy :) to najważniejsze. Daj znać co tam u Ciebie, jak się czujesz, jak się ma dzidzia w brzuszku :) Chyba niedlugo masz termin prawda :) ?
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: vwd »

Zaklinka, jak sie czulas w ciazy? Mialas jakies zdrowotne problemy?
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: Zaklinka1989 »

Moje obie ciaze niestety byly zagrozone. I obie prawie cale przelezane, czesciowo w szpitalach. W pierwszej ciazy na poczatku mialam skurcze, potem szyjka zaczela sie skracac i glowka schodzic nisko. A w drugiej ciazy dodatktowo juz ok 20 tyg pojawilo sie rozwarcie. Takze nie moglam tak w pelni nacieszyc sie ciaza, pochwalic sie brzuszkiem przed ludzmi ;) Ale na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo. Tylko porody... starszne. Pierwszy syn jak przyszlo co do czego wogole nie chcial wyjsc na swiat (porod mialam wywolywany tydzien przed terminem ale to juz inna historia). Rodzilam dosc dlugo polowy porodu nie pamietam, mdlalam, krew z nosa sie puszczala. A podczas drugiego porodu pod koniec jak juz glowka przechodzila na chwilke stracilam przytomnosc, dostalam drgawek, podawali mi tlen. Ale wszystko dobrze sie skonczylo i mam 2 wspanialych synow :)
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: vwd »

dzielna jak zwykle :)Zaklinka, super, ze masz dwoch zdrowych chlopakow :) :) :) :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: Zaklinka1989 »

Staram sie byc dzielna ale niestety nie zawsze mi to wychodzi. A jesli chodzi o zdrowie moich chlopcow starszy niestety chorowity. Mial zaledwie 3 tyg jak pierwszy raz trafil do szpitala. Ciagle cos. Ale dajemy rade :) Musimy! :)
Żaklina
tynka1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 3 lutego 2010, 21:04

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: tynka1 »

Witajcie :)

wieki tu nie zagladalam bo tyle sie dzialo...
ciaza byla zagrozona od 27 tygodnia musialam lezec,w 34 tygodniu odeszly mi wody ale lekarze uzupelniali mi je do 35 tyg. niestety urodzil nam sie wczesniaczek.
teraz nasz wczesniaczek ma 9 miesiecy i jest malym lobuzem :)
mam troche problemow bo podczas powrodu prawdopodobnie doszlo do niedotlenienia i maly ma troche problemow ruchowych.jest rehabilitowany ... ale sa to tez rezultaty wczesniactwa.
ogolnie jest swietny i dziekuje Bogu,ze go mamy ,bo jest naszym skarbem :)
pozdrawiamy :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: domowniczka »

tynka :) co Ty mowisz, jestes mamuska!!! :) :) :) super! serdecznie gratuluje i zycze zdrowia dla synka. Wiem, ze rehabilitacja b.pomaga. Moja siostrzenica miala codzienne masaze wodne, a dzis jest zywa gwiazdka w rodzinie, dobrze sie uczy, gra na skrzypcach :) zycze, aby synus dobrze sie rozwijal i zycze zdrowia dla Ciebie. Czy endo Ci nie dokucza?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: gosiak76 »

Tynko - wspaniale wiadomosci i ciesze sie ze masz wspanialego synka. wierze ze rehabilitacja pomoze jemu i bedzie zywym chlopczykiem ktory nie raz pokaze ze potrafi wiele zrobic pomimo ze urodzil sie wczesnie

domowniczko - dobrze wiedziec ze Twoja siostrzenica jest bardzo uzdolniona i jest zywa dziewczynka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: domowniczka »

zapewne wszystko bedzie dobrze, a na czym polega rehabilitacja Twego dziecka?
Zdroweczka zycze :) i odzywaj sie czasem ;)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: Ksenia »

Tynka,

trzymam kciuki ze rehabilitacja pomoze Twojemu synkowi (nie ma innej opcji) i wszystko sie ulozy wkrotce. Zycze zdrowka i wytrwalosci ;)
karola
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 17:20

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: karola »

Kochane Kobietki,

Również miałam stwierdzona endometrioze. Diagnoza ta oraz słowa lekarzy, ze bede miała problemy z zajsciem w ciaze (nawet tezy, że raczej ich miec nie bede, bo nie ma jajeczkowania) wstrzasneły mną oraz spowodowały, że przez kilka lat zyłam z jedna myślą - MIEĆ DZIECKO!!!
Teraz jestem matka rocznej Zuzi. Nie miałam żadnych problemów z zajsciem w ciązę!!!
Dziewczyny, piszę nie po to, aby sie chwalić, ale po to aby zaszczepić w Was nadzieję, bo tak naprawdę wiara czyna cuda!

Poniewaz nadal karmię piersią nie można stwierdzić, czy to cholerstwo (endo) powróciło, ale najważniejsza jest teraz Moja Okruszynka.

Życze pomyslnośći i płodności w roku 2011!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: vwd »

[quote="karola"]Życze pomyslnośći i płodności w roku 2011!!![quote] Celne zyczenia dla wszystkich starajacych sie :) Dzieki Karola :) To wspaniale, ze Ci sie udalo, ze zaszczepiasz w nas optymizm :) A co poprzedzilo Twoja ciaze? Jakies leczenie? Gratuluje Ci corci i zycze zdroweczka dla Was obu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: gosiak76 »

Karola,

wspaniale ze sie nie poddalas i dzielisz sie z nami tymi informacjami - dziewczyny beda wiedzialy ze nie nalezy sie poddawac i walczyc o upragnione macierzynstwo.
Zycze zdrowka w 2011 Roku dla Ciebie, Zuzi i calej rodzinki oraz zeby endo zostawilo Cie juz w spokoju :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
karola
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 17:20

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: karola »

Strasznie mi przyjemnie czytać odpowiedzi pod moim wpisem. Jestem dumna z tego, że potrafimy sie łączyc z innymi endo kobietkami, to bardzo ważne. Zrozumienie i empatia sa naprawdę pomocne.
Z moja chorobą walczyłam wewnetrznie w osamotnieniu...ponieważ wstydziłam sie przyznać do tego, że mam problemy z płodnością. Co było mi wmawiane przez wielu lekarzy.
W 2005r miałam laparoskopię (torbiel na lewym jajniku) i okazało sie, że to endometrioza. Ale uświadomił mi to lekarz, u którego byłam w roku 2007 na badaniu kontrolnym przynosząc mu wypis ze szpitala z 2005r. Nikt mnie wczesniej nie uswiadomił co mi dolega i jakie są tego konsekwencje. Nie brałam do tego czasu żadnych tabletek. A badanie wykryło kolejne torbiele na obu jajnikach. Zatracałam się z każdym dniem coraz bardziej i z każdą wizyta u innych lekarzy - diagnoza była ta sama. Probowac zajsc w ciaze, bo beda problemy albo kolejny zabieg i terapie hormonalne(tutaj zagrozeniem były rozwniez zrosty).
Toczyłam wewnetrzna samotną walkę - mój chłopak nie rozumiał chyba do konca, że był to mnie cios, ja studiowałam, pracowałam, zyłam w obcym miescie. Aż natrafiłam na ginekologa kobietę (znajomą), która wiele mi wytlumaczyła na ten temat. Twierdziła, że nie jest tak źle jak słyszałam do tej pory i że nie wolno sie poddawać. Przez kilka mies brałam tabletki hormonalne, nie pamietam ich nazwy. W tym czasie moj chłopak, obecnie mąż, uswiadomił sobie wage problemu ale nie był przekonany co do dziecka. Zycie stuenckie nie jest odpowiednie dla niemowlaka.
Odstawiłam tabletki i zaczełam przyjmowac kwas foliowy. Nie wiem, czy mam racje ale wierze w jego zbawienna moc :D Zmeczona ciagła przysłowiową walka o stołki w pracy, stresem na uczelnii i mieszkaniem w mieszkaniu studenckim - wybrałam sie na dluższy urlop. Zapomniałam o codziennych problemach, zrelaksowałam sie maxymalnie!!!
TO WAŻNE - RELAKS I BŁOGOŚ.
Kolejny miesiąc - wakacyjny :oops: obfitował w zbliżenia i niedługo potem okazało się, że jestem w ciąży! Nie wierzyłam w to, aż zobaczyłam bijące seduszko na usg-popłakałam się ze wzruszenia. Ciąża była ksiązkowa, poród również i Mała równeiż chowa sie książkowo.
Naprawde wszystkim życzę aby doświadczył takich momentów radości, które pamieta sie do końca zycia.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: gosiak76 »

Karola,

jak milo sie czyta Twoja opowiesc - ciesze sie ze wszystko sie udalo a malutka chowa sie zdrowo. Tego zycze najbardziej aby zdrowie obfitowalo u Ciebie i rodzinki jak najwiecej - wzruszylam sie jak zauwazylam koncowke Twojego watku. Ciesze sie ze trafilas na lekarke ktora potrafila doskonale wyjasnic Twoj problem i mobilizowac do dalszej walki - to jest naprawde wazne.

Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: vwd »

Ciaza, macierzynstwo odmienia nasze zycie :) Kazda kobieta powinna tego doswiadczyc :) Brawo Karola, udalo Ci sie ;) !!!!!! Mysle, ze mialas duzo szczescia :) Moze Twoje szczescie przeleje sie troszke i na nas? :) Ciesze sie, ze Ci sie udalo :D Nawet nie wiesz ile znaczy na tym forum Twoj wpis... :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: domowniczka »

super, po prostu super :) :) :)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: rivombroza »

domowniczka pisze:tynka :) co Ty mowisz, jestes mamuska!!! :) :) :) super! serdecznie gratuluje i zycze zdrowia dla synka. Wiem, ze rehabilitacja b.pomaga. Moja siostrzenica miala codzienne masaze wodne, a dzis jest zywa gwiazdka w rodzinie, dobrze sie uczy, gra na skrzypcach :) zycze, aby synus dobrze sie rozwijal i zycze zdrowia dla Ciebie. Czy endo Ci nie dokucza?
kochana rehabilitacja bardzo pomaga, moja siostra urodziła synka z lekkim mózgowym porażeniem dziecięcym dzieki wczesnej rehabilitacji chłop już skończył w kwietniu 18 lat i nic po nim nie widac że był kiedykolwiek chory do tego uczy się dobrze :D ma tylko troszeczkę krótszą nóżkę, ale i tego nie widac ...
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem w ciazy!!!!

Post autor: vwd »

tynka1 pisze:Witajcie :)
wieki tu nie zagladalam bo tyle sie dzialo...
wlasnie! wieki! gdzie Ty tynka jestes???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”