Wrażenia po wizytach lekarskich

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: n83 »

Interesują mnie Wasze wrażenia po wizytach lekarskich, nie tylko tych ginekologicznych i wiedzy lub niewiedzy lekarzy na temat endo.. Ja miałam kilka razy takie sytuacje gdy mówiłam, że ginekolog podejrzewa endometriozę i być może to jest przyczyną moich dolegliwości, to lekarz sprawiał wrażenie jakby nie bardzo wiedział o czym mówię i jaki miałoby to związek ze sprawami gastrologicznymi..podobnie jeszcze kilka innych osób pielęgniarek i lekarzy którzy za wiele się nie odzywali gdy mówiłam o endo i podejrzewam, że wynikało to z niewiedzy...
Ale chociaż moja lekarka rodzinna wiedziała o czym mówię:).

Temat zaczął się już w dziale powitań ale pozwoliłam sobie skopiować wypowiedzi dotyczące tematu:
http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=20&t=535
n83 pisze: (...)Czytając niektóre historie utwierdzam się w przekonaniu, że wiedza na temat endo wśród kobiet a co straszne wśród środowisk medycznych jest nie wystarczająca. Kobiety pozbywają się różnych narządów np. nerki, dolegliwości nie przechodzą a nikt nie wie że bóle brzucha i różne dolegliwości w obrębie jamy brzusznej mogą być spowodowane przez endo...Standardem przy diagnozowaniu niewyjaśnionych bóli brzucha u kobiet powinno być na początku wykluczenie endo.... A o endo oprócz ginekologów powinni się także szczegółowo uczyć gastrolodzy i urolodzy-bo niewiedza tych lekarzy w tym temacie uważam że jest duża...a objawy czasem wskazują na problem gastryczny a przyczyną może być endo.... Ten temat powinien być poruszony na spotkaniach które mają lekarze i przynajmniej jedno spotkanie powinni mieć poświęcone temu tematowi wraz z otrzymaniem szczegółowych materiałów o endo i jej rozpoznawaniu.
gosiak76 pisze:n83,
zgadzam sie z Toba w 100% ale moge zasugerowac ze rowniez sa lekarze ginekolodzy ktorzy posiadaja znikoma wiedze na temat endo - wiec jak wymagac od urologow i gastrologow tej wiedzy skoro to wlasnie ginekolodzy powinni potrafic zdiagnozowac endo - a jezeli wystepuje ona w ukladzie moczowym lub na jelicie to wtedy powinni podzielic sie wiedza i razem wspolpracowac jako zespol.
moge dodac ze to nie tylko dotyczy lekarzy w Polsce - to dotyczy wszystkich lekarzy na swiecie - w Anglii sa specjalisci od endometriozy gdyz zwyczajny ginekolog nie posiada wlasciwej wiedzy w zakresie endo.
domowniczka pisze:Witaj n83 :) Dotknęłaś b.interesującego problemu... Co mają robić kobiety, gdzie szukać ratunku, gdy sam gin. już nie wystarcza? gdy endo zainfekowało np. jelita i gin. już tego nie wyleczy?
Ostatnio zmieniony piątek, 7 stycznia 2011, 12:21 przez n83, łącznie zmieniany 3 razy.
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich-cd

Post autor: n83 »

n83 pisze:Niestety Gosia ma rację, że zdarza się że ginekolodzy nie umieją rozpoznać endo...
A ogromnym problemem jest endo poza układem rozrodczym np. jelita, pęcherz...endo może być w każdym miejscu w jamie brzusznej.
I właśnie dlatego trzeba zwracać uwagę lekarzy na tą chorobę: ginekologów...., urologów, gastrologów (idealnie byłoby gdyby wiedza o endo szerzyła się też wśród lekarzy innych specjalności bo endo może być właściwe w każdym organie). Chociażby ta strona i forum to jest już dużo, bo można się powymieniać doświadczeniami i może nawet czasem jakiś lekarz coś tu czyta....zawsze jest takie prawdopodobieństwo:))
vwd pisze:Czesc n83 :D
lekarze nie wierza w dobro szerzone przez forum - przynajmniej Ci, kt. ja znam ;) rozmawialam na ten temat wielokrotnie, raz sie nawet poklocilam, i to z mezem mojej przyjaciolki, okulista ;) (...) co do lekarzy: byli, sa i beda rozni... ja przestalam od nich wymagac zbyt duzo... ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

Czesto jest tak ze lekarze chca wykluczyc inne choroby ktore moga powodowac bole w jamie brzusznej gdyz w tym obszarze oprocz endo moze wystapic wiele innych chorb wlasciwie - jest to metoda wykluczania innych chorob zeby podjac wlasciwa decyzje. Z jednej strony sie nie dziwie bo jezeli zdiagnozuja prepukline, zapalenie wyrostka to ginekolog nie jest potrzebny w takiej sytuacji ale jezeli nadal nic nie wiadomo po wykluczeniu tych wazniejszych chorob to wtedy powinien wkroczyc lekarz ginekolog zeby obejrzec i wykluczyc ewentualnie problem w sferze ginekologicznej. Tak bylo w moim przypadku ale dzieki lekarzowi ktory objal dobra piecze nad moim zdrowiem moglam miec przeprowadzona laparoskopie ktora nie wykluczyla problemow ginekologicznych a wrecz utwierdzila lekarzy ze to jednak problem ginekologiczny byl przyczyna mojego zlego samopoczucia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: vwd »

mysle n83, ze zalozylas ciekawy watek i moze z tego wywiazac sie interesujaca dyskusja :) Mnie wielokrotnie zbywano np. na pogotowiu albo w przychodni, gdy pojawialam sie z silnymi bolami, tlumaczylam, ze to endo i prosilam o zastrzyk :) nauczylam sie, ze zawsze, gdy mowie o endo od razu opowiadam jakie mam w zwiazku z choroba objawy i niedogodnosci...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: domowniczka »

niektorzy lekarze malo wiedza o endo... trzeba ich douczyc ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

niektorzy jednak mimo to twierdza ze wiedza co to jest .... nie daja sobie przetlumaczyc jak mowi sie o dolegliwosciach z tym zwiazanych .... tak jak w moi przypadku byl to syndrom wielotorbielowatych jajnikow (PCOS) chociaz takich nie bylo w obrazie usg a mialam tylko jedna torbiel wieksza .... podobno wyzszy poziom prolaktyny jest przy endo - uslyszalam ze to nie prawda bo wysoki poziom jest znow przy PCOS chociaz inny gin zasugerowal ze ma zwiazek z endo. ciezko jest niektorym cokolwiek powiedziec bo i tak wiedza swoje ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: catrina27 »

U mnie po wykryciu w przychodni torbieli i płynu w otrzewnej podczas kolejnego USG już wykonywanego w szpitalu wmawiano mi, że jestem w ciąży. Lekarz z 10 razy mi powtórzył "jest pani w ciąży" ja 10 razy zaprzeczyłam. Okazało się, że to były zrosty, a nie ciąża... komentarza chyba nie trzeba
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

nic dodac - nic ujac.
poza tym ja musialam przysiegac na 100% lekarzowi ktory mnie badal przed laparo przy lekarzach robiacych specjalizacje ze nie jestem w ciazy ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: vwd »

catrina27 pisze:w szpitalu wmawiano mi, że jestem w ciąży. Lekarz z 10 razy mi powtórzył "jest pani w ciąży" ja 10 razy zaprzeczyłam.
gosiak76 pisze:ja musialam przysiegac na 100% lekarzowi ktory mnie badal przed laparo przy lekarzach robiacych specjalizacje ze nie jestem w ciazy
naprawde? b.mnie zaskoczylyscie
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: domowniczka »

ja to nawet nie lubie wspominac o endo (gdy pytaja o jakies choroby w ankietach czy gdzies), bo wiem, ze to tylko problem... a lekarze roznie reaguja ;) i chyba nie lubia, gdy pacjent od nich madrzejszy ;) i nie lubia trudnych przypadkow, ciagle odsylaja do innych specjalistow, zeby niby to wykluczyc cos, a tak naprade, "zeby ten babsztyl sie ode mnie odczepil i trul komus drugiemu" :lol:
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: catrina27 »

Tak naprawdę nasza sytuacja to jedna wielka loteria. Wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz i jak on podejdzie do sytuacji. Niestety prawda jest taka, że lekarze wielu osądzają z góry, że symuluje lub "przesadza". Od samego wejścia pacjenta są nastawieni negatywnie i ja mówiąc szczerze nie mam ochoty nawet o coś pytać -najczęściej jest to jakich zbywający komentarz i się tylko denerwuję. Ale nie ma co ujmować można trafić też na lekarza, który podejdzie poważnie do sprawy- i takich trzeba szukać ;) na resztę szkoda czasu :mrgreen:
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

ja znalazlam fantastycznego lekarza ktory odpowiednio zajal sie moja sytuacja - po prostu byl dla mnie i staral sie znalezc przyczyne moich dolegliwosci najpierw u siebie w gabinecie a gdy nie bylo rozwiazania to znalazl je w postaci laparoskopii - ktora uratowala mi poniekad zycie bo nie wiem co okazaloby sie gdybym nie miala tej laparoskopii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: vwd »

bylam ostatnio u pewnej pani doktor i zrobila na mnie b.dobre wrazenia :) uspokoila, wytlumaczyla, opowiedziala jak to sie leczylo kiedys, a jak jest teraz, porownala do innych przypadkow, kt. kiedys miala :) zaprosila nakolejna wizyte, mowiac po co Skierowala na bad. :) przy okazji, skierowala tez na profilaktyczne bad. piersi :) Wyszlam naprawde b. zadowolona :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie Slonko ze trafilas na tak wspaniala pania doktor ktora wszystko wytlumaczyla i wyjasnila a dodatkowo skierowala na badania. Mam nadzieje ze cos sie wyjasni i pouklada dzieki wspanialemu podejsciu do Twej sprawy. Moc buziakow kochana.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: madziaj »

Ja dowiedzalam sie ze mam torbiel podczas rutynowej wizyty u jednego z lekarzy wroclawskich przychodni. Pan byl niemiły, bardzo bolesnie mnie badał i wcale sie tym nie przejmowal, po czym powiedzial mi ze mam "cyste -czyli nowotwór" i generalnie powinnam zrobic laparoskopie najlepiej w berlinie, poniewaz we wroclawiu i w ogole w Polsce nie ma dobrych lekarzy i nikt mi tego nie zrobi jak trzeba. Po czym wyrzucil mnie z gabinetu bez skierowania i powiedzial ze jak zrobie operacje to mam wpasc do niego i powiedziec czy wykryli u mnie moze jakas inna chorobe.. bylam tak zdolowana po tym spotkaniu ze na drugi dzien poszlam do innej lekarki - normalnej, ktora wyjasnila mi co to jest cysta, ze to jest torbiel i najczesciej wystepuje pod lagodna postacia ale czy ma komork nowotworowe to moze wykazac dopiero badanie histopatologiczne podczas operacji. Lekarka byla na tyle mila i ciepla osoba ze od razu postarala sie o miejsce w szptitalu dla mnie.. w koncu płace podatki, wiec dlaczego mam jezdzic za granice sie leczyc hallo? w Polsce tez mamy dobrych specjalistow, m.in we wroclawiu. Gdybysmy mieli myslec ze wszedzie w kazdym miescie sa zli lekarze, to bysmy powariowali..takze ja jestem na pewno za konsultacja minimum dwoch lekarzy..choc w zasadzie kazdy moze powiedziec cos innego heh, w koncu istnieje wiele interpretacji.. ale pomylic torbiel z ciążą?to juz naprawde.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

madziaj pisze:Pan byl niemiły, bardzo bolesnie mnie badał i wcale sie tym nie przejmowal, po czym powiedzial mi ze mam "cyste -czyli nowotwór" i generalnie powinnam zrobic laparoskopie najlepiej w berlinie, poniewaz we wroclawiu i w ogole w Polsce nie ma dobrych lekarzy i nikt mi tego nie zrobi jak trzeba. Po czym wyrzucil mnie z gabinetu bez skierowania i powiedzial ze jak zrobie operacje to mam wpasc do niego i powiedziec czy wykryli u mnie moze jakas inna chorobe.. .... Gdybysmy mieli myslec ze wszedzie w kazdym miescie sa zli lekarze, to bysmy powariowali...
Madziu a myslalas nad tym ze moze akurat ten wlasnie lekarz byl tym zlym specjalista i dlatego tak osadzil innych lekarzy bo mi przyszla tylko taka mysl jak tylko przeczytalam watek na jego temat i sposobu przeprowadzenia badania oraz niedoinformowania pacjentki na temat tego co zdiagnozowal. Mysle ze dobrze zrobilas udajac sie do jeszcze jednego lekarza i tez jestem za opcja konsultacji u roznych lekarzy poki nie trafimy na tego wlasciwego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: agachod1 »

Witam. MOje problemy ginekologiczne zaczely sie od tego, ze pierwszy raz od w soim zyciu nie dostalam w terminie @. Dwa mce pozniej dostalam krwiawienia, ktore trwalo 10dni. Po kropelkach od gina przeszlo po tygodniu. Potem byla kontrola i wykryto cyste. Przy nastepnej kontroli p doktor miala watpliwosci czy to jednak nie ciaza, bo cysta byla duza(9cm) i USG pokazywalo, ze cos jest w srodku. Padlo pytanie, ale pani nie jest w ciazy? Bylam zaskoczona, bo pierwsza rzecza, ktora zrobiono przy pierwszej wizycie, to zbadano mi mocz pod tym wzgledem. I jeszcze pytanie: czy robilam sobie test? Smiech...bez komentarza. Dobrze, ze lekarz, ktory robil mi laparo byl na tyle rozgarniety, ze prawidlowo zdiagnozowal to, co mam w brzuchu.
Ja lecze sie w Niemczech i ostatnio skierowano mnie do Centrum Endometriozy. Mysle, ze w Polsce tez powinno cos takiego powstac, zeby kobiety nie musialy biegac po lekarzach przeroznych specjalizacji i leczyc sie na wszystko inne, tylko nie na endometrioze. Pozdrawiam. Aga.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: hercik17 »

Jak można pomylić ciążę z cystą???? Hehe śmieszne.Ja jak mam robione USG i obserwuję monitor,to sama już wiem,jak wygląda cysta czy jakakolwiek zmiana na jajniku.Lata praktyki :D Ach nasi lekarze!!!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: agachod1 »

To byla Polka na praktyce w niemieckiej praxis. Na szczescie juz tam nie pracuje, a ja chodze do drugiej lekarki, Niemki. Ta Polka podejrzewala ciaze pozamaciczna, chociaz mi tego nie powiedziala, sama sie domyslilam, no bo w jaki sposob mogla skojarzyc jedno z drugim. To mnie kosztowalo troche stresu, ale ja i tak wiedzialam, ze nie jestem w ciazy. Czulam to. Zreszta badanie moczu na ciaze nie klamie. No ale teraz trafilam na super specjalistow i wkrotce bede miala kolonoskopie. Wywiad prowadzil doswiadczony lekarz, ktory dokladnie spisal jakie mam dolegliwosci. Facet zna sie na rzeczy. Nie wiem dlaczego, ale od razu wzbudzil moje zaufanie i to jest na pewno na plus. Jestem pozytywnie nastawiona. Pozdrawiam. Aga.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: hercik17 »

goodbyekitty pisze: Obecnie, gdy już jestem zdiagnozowana, u lekarzy nie-ginekologów spotykam się z lekceważeniem, jak gdyby nie wiedzieli, jak poważne, uciążliwe i bolesne jest to schorzenie.
oj z tym się zgodzę.Ja miałam kilka takich nie miłych wizyt kiedy lekarz nawet nie wiedział o czym mówię.Wizyta u urologa(poszłam z pęcherzem-podejrzenie endo na pęcherzu):
opowiedziałam o moich objawach i powiedziałam:
-mam endometrioze
-nastąpiła długa chwila milczenia.....ze strony lekarza,po chwili spytał
-a skąd pani wie,że na to choruje?
-miałam laparoskopię...
-a leczy się pani na to?
-hmmm no tak
-a u kogo?
- u ginekologa
-no to po co pani przyszła do mnie?
-bo pęcherza nie leczy ginekolog
-tu nastąpiła długa chwila myślenia ze strony lekarza...nie wiedział co ma ze mną zrobić.Był mocno zmieszany,po czym wypisał skierowania na badania,nie zadając pytania o jakiekolwiek inne objawy
Często na swojej drodze spotykam się z tym,że inni myślą że endo to jak katar-przejdzie.Nie wiem z czego to wynika,dlaczego niewiedza lekarzy na temat endo jest tak znikoma :( Nikt nie wie ile nas to kosztuje wyrzeczeń,łez,cierpienia i nie tylko nas.Nasze rodziny też są dotknięte ta choroba i to w dużym stopniu.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: hercik17 »

goodbyekitty pisze:a leczy się pani na TO?
tak to było najlepsze...nawet chyba nie umiał powtórzyć nazwy choroby..ach szkoda gadać.Mój mąż był też u niego i stwierdził,że to nie lekarz.Ani sie nic spytać,ani dowiedzieć...siedzą za biurkiem i tylko aby odwalić swoje i do domu.A przecież lekarz powinien uczyć się całe życie...bo medycyna postępuje i jest tyle ważnych nowości.Nie sztuką jest zdobyć tytuł lekarza...ale sztuką jest cale życie rozwijać to zainteresowanie.Przecież to oni odpowiadają za nasze zdrowie i życie...ach szkoda gadać.I mnie sie zaczął nóż otwierać... :lol:
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: agachod1 »

Zgadzam sie. Powiem wam cos jeszcze. Jak mialam wywiad z anastezjologiem przed moja ostatnia operacja, zapytalam sie o to czy moge wziac Visanne po , a nie przed zeby potem nie wymiotowac. Facetka zaczela mi tlumaczyc, ze kilka godzin opoznienia to zbyt wiele i ze lepiej zebym zrobila przerwe na @ i potem znowu zaczela brac horomony. Ja nie rozumialam o co jej chodzi z tym. Przeciez wiedzialam, ze jak przestane brac Visanne, to choroba ruszy z miejsca. I wiecie co sie okazalo???? Ta lekarka myslala, ze biore Visanne jako natykoncepcje....smiech...nawet nie wiedziala, ze jest to lek na endo....bez komentarza. Jak jej to powiedzialam, to sie zmieszala i powiedziala...tyle tych hormonow teraz jest w sprzedazy...I co na to powiecie? Zeby dzisiaj lekarz nic nie wiedzial o lekach na endometrioze?????!!!!! Szok. W ogole, to malo ktory lekarz wie co to jest Visanne i po co sie go stosuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: hercik17 »

No proszę jakie ciekawe anegdoty.Na sympozjach powinni czytać nasze form :lol: :lol: :lol: może wreszcie by do nich dotarło,co to endo i jak bardzo potrzebujemy nie tylko pomocy,ale także troszkę zrozumienia.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: agachod1 »

Prawda, ze ciekawe? Mi sie wydaje, ze my to mamy wieksza wiedze, niz wszyscy lekarze, ktorzy mysla, ze sa bogami, bo decyduja o naszym zdrowiu i zyciu. Zebysmy miala taka mozliwosc, to moglybysmy pomogly wielu kobietom. I tak pomagamy, bo przeciez od czego forum? Dobrze, ze co jakis czas wpadnie ktos nowy i zasiegnie od nas info o tej chorobie, bo przynajmniej w ten sposob dziala uswiadamianie o endo. Kobietki, mozemy byc z siebie dumne, dzialamy uswiadamiajac reszte spoleczenstwa o endometriozie... :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: gosiak76 »

Ja na szczescie trafilam na gina ktory wiedzial co to jest endometrioza oraz lek Visanne - laparo mialam zrobione bo przypuszczal endo ale chcial to potwierdzic badz wykluzyc w mojej sytuacji - wtedy endo wykluczyl a potwierdzil cos innego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Dominica
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:45

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: Dominica »

mnie ostatni lekarz na usg uparcie wmawiał ze ja nie mam endo a zmiany na jajnikach to zwykłe pecherzyki,ktore mamy co miesiac a bole podczas sexu i @ to chlamydioza.I jak Tu sie nie załamac?
w dodatku prawy jajnik zwiekszył sie do wym lewego w stosunku do poprzedniego usg a lewy uzyskał wymiary prawego;)
http://goll.ru/a815e
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Wrażenia po wizytach lekarskich

Post autor: vwd »

Ciekawe te nasze przypadki :) wiec i podejcie lekarzy rozne ;) gdy wszystko ok to kazdy lekarz dobry :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”