endometrioza bez badań

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza bez badań

Post autor: vwd »

to ktory tydzien sie juz starasz? monitorujesz na USG swoj cykl? i nie bierzesz nic na wsparcie? b.mocno Ci kibicujemy!!! :) Powodzenia! Dbaj o siebie! Badz dobrej mysli :) I napisz, jak sie w ogole teraz czujesz?...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza bez badań

Post autor: domowniczka »

poki elcia nie odpisze, ja krotko podsumuje... endometrioza bez badan konczy sie... laparoskopia ;)
elcia, jak sie czujesz?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza bez badań

Post autor: vwd »

Przyklad elci25 swiadczy o tym, ze jednak bez badan sie nie obejdzie! Predzej czy pozniej i tak do nich dochodzi, aby potwierdzic endo. Pytanie brzmi: Czy odwlekac to w czasie czy jednak lepiej predzej to miec za soba i wiedziec?!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza bez badań

Post autor: gosiak76 »

Ja osobiscie uwazam ze lepiej predzej to zdiagnozowac i miec za soba bo wtedy i leczenie jest skuteczniejsze niz odkladac a pozniej miec do siebie pretensje czemu nie poszlo sie wczesniej, ale wiem rowniez ze czesc osob boi sie uslyszec diagnoze i zwleka a to nie jest dobre i w niczym nie pomoze a tylko moze zaszkodzic.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: endometrioza bez badań

Post autor: rivombroza »

elcia25 pisze:Witam wszystkich. Mam 25lat i półtora roku temu lekarz zdiagnozował u mnie endometrioze na podstawie badania ginekologicznego:(. Leczy mnie tabletkami DANAZOL które w moim przypadku mają okropne skutki uboczne. Wydaje mi się że wogóle mi nie pomagają... Czy to możliwe żeby bez żadnych szczegółowych badań wykryć endometriozę?
tak to możliwe ..
u mnie wykrył torbiele czekoladowe czyli endometrialne a potem leczył danazolem ale mało sie wchłoneły raczej prawie wcale -tylko obeschły-powiedział że lepiej go brac przed laparoskopią.ale z mojego pukntu widzenia wcale nie był mi potrzebny i staciłam 0,5 roku
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: endometrioza bez badań

Post autor: rivombroza »

elcia25 pisze:Witam was i dziękuję za wsparcie:) Niestety po laparoskopi nie dostałam żadnych leków ze względu na staranie się o ciążę:(
ja dostałam 3 misiąc orgametrilu i plamiłam 3 miesiące
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza bez badań

Post autor: vwd »

rivombroza pisze:lepiej go brac przed laparoskopią
zdania sa podzielone :| jedni mowia, ze lepiej, inni, ze absolutnie nie! ja przed laparo nic nie bralam oprocz p.bolowych i antykow, ale nie wiem czy to faktycznie lepiej...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza bez badań

Post autor: domowniczka »

czytalam ostatnio...
Zastosowanie przed zabiegiem chirurgicznym
Agonistów GnRH nie powinno się stosować przed zabiegiem operacyjnym w celu zredukowania zrostów w otrzewnej (wszczepionych fragmentów endometrium). Zredukowanie ilości i rozmiarów wszczepów może utrudnić zabieg uniemożliwiając operatorowi odnalezienie ognisk choroby.
Leczenie agonistą GnRH przed zabiegiem operacyjnym może obniżać prawdopodobieństwo nawrotu endometriozy jajników, jednak dowody na to budzą wiele kontrowersji.

zrodlo: Analogi (Agoniści GnRH) w leczeniu endometriozy -Autor: Ros Wood ,Tłum. DRShttp://www[.]endometrioza.aid/leczenie/leczenie-hormonalne/72-analogi-agonici-gnrh-w-leczeniu-endometriozy-.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”