Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Ginger
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2016, 13:29

Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Post autor: Ginger »

Witajcie dziewczyny. Na informacje o tej chorobie trafiłam przypadkiem szukając przyczyny swoich dolegliwości. Piszę do Was żeby mieć pojęcie na ten temat bo, jak być może wiecie, czasem lekarza trzeba naprowadzić :) Jakieś trzy tygodnie temu podczas wypróżniania zauważyłam wydzielinę przypominającą tę z pochwy. Śluz z domieszką krwi. Było to kilka dni przed miesiączką. Od tamtej pory to się nie powtórzyło ale przypominam sobie, że podobny epizod miałąm dwa lata temu. Wystraszyłam się i poszłam do proktologa. Po wstępnym badaniu pani doktor stwierdziła, że mam 1 stopnia hemoroidy i one mogą dawać takie objawy. Dla pewności mam jeszcze mieć rektoskopię w następnym tygodniu. Zastanawiam się, czy nie poruszyć tego tematu podczas wizyty u ginekologa? Jak myślicie? Odkąd pamiętam moje miesiączki trwają siedem dni i są obfite. Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, najpierw Yasminelle ale z powodu plamień lekarz zmienił na Yasmin. Mimo tej kuracji miesiączki są długie i bolesne. Zwykle mam bóle krzyżowe i bolesny skurcz nie w okolicy macicy a włąsnie raczej jelit. ZAwsze w piuerwszych dniach pojawia się biegunka. Współżycie również jest dla mnie bolesne....może nie ejst to ból nie do wytrzymania ale jest. Podczas usg wyszły dwie torbiele (lekarz określił je jako czynnościowe) w jajnikach. Jadna urosła od zeszłego roku i lekarz zlecił badanie Ca - 125, poziom był w normie. Czy mimo to powinnam brać pod uwagę endometriozę? Jak uważacie? Będę wdzięczna za wskazówki :) Pozdrawiam Was serdecznie!
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Post autor: balbinka1 »

Witaj Ginger.
Kazdy przypadek jest inny mozna tak powiedziec.Jest pare twoich dolegliwosci , ktore moga wskazywac na endometrioze , ale najlepiej bedzie jak opowiesz o tym ginekologowi.Nie martw sie na zapas.
Pozdrawiam cieplutko w ten mrozny wieczor. :)
Ginger
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2016, 13:29

Re: Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Post autor: Ginger »

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :) Oczywiście porozmawiam o tym z lekarzem. Uznałam, że dobrze będie wcześniej zaczerpnąć trochę wiedzy :) Również pozdrawiam!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Post autor: vwd »

Czesc! Witaj na forum. Moze byc tak jak piszesz... objawy moga sygnalizowac endo... Bylas juz z tym u gina? Pzdr. serdecznie
MottDavid
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2017, 20:29

Czy moge podejrzewac endometrioze

Post autor: MottDavid »

Dziekuje za odpowiedz. W tej chwili bardziej stresuje sie czy to nie jest jakies inne paskudztwo... Laparoskopii nie boje sie tak jak wynikow histo.
3 lata temu mialam wycinane guzy z piersi i pamietam, ze czekanie na wynik bylo koszmarem

No nic.. trzeba byc dobrej mysli.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy mogę podejrzewać endometriozę?

Post autor: gosiak76 »

Witaj. Jak wizyta u lekarza ?? Dowiedzialas sie czegos konkretnego ??? Masz juz wprowadzony plan dalszego leczenia ? Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”