16 lat i objawy jak przy endo

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
izabelal1
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 00:35

16 lat i objawy jak przy endo

Post autor: izabelal1 »

Witam,
jestem pełna obaw i chciałam zasięgnąć opinii kobiet doświadczonych. Zawsze miałam bolesne miesiączki, cztery miesiące temu byłam u ginekologa, miałam USG i wszystko wyglądało dobrze. Jednak od tamtej pory każda miesiączka była coraz boleśniejsza. Właśnie jestem w trakcie drugiego strasznego okresu. Wczoraj leżałam cały dzień, płakałam, wymiotowałam, miałam biegunkę, pięć tabletek nie pomogło. Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu jest już dobrze. Między miesiączkami mam okropne wzdęcia, ciągły ból jajników, rozbicie, po korzystaniu z toalety boli mnie podbrzusze. Takie objawy utrzymują się od dwóch miesięcy. Czy to może być endometrioza? Niedługo idę zapisać się do ginekologa jednak tym razem nie prywatnie więc będę musiała długo czekać. Boję się kolejnej miesiączki.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: 16 lat i objawy jak przy endo

Post autor: vwd »

Czesc :) Spokojnie! Nic nie jest przesadzone :) Nie ma co panikowac! Trzeba myslec, ze to nie endo! :) Pewnie cos sie rozlegulowalo i niedlugo wszystko wroci do normy :)
Trzymaj sie! i koniecznie idz do lekarza :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: 16 lat i objawy jak przy endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj Izabela i mysle ze dobrze ze chcesz udac sie do lekarza zeby sprawdzic co dzieje sie z Twoim organizmem. Lekarz bedzie mogl wszystko dokladnie sprawdzic i podjac ewentualnie dalsze dzialanie. Pozdrawiam cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: 16 lat i objawy jak przy endo

Post autor: agachod1 »

Witaj. Koniecznie udaj sie do lekarza. Przy rozmowie mozesz mu zasugerowac czy to nie endo. Nawet jezeli USG nic nie wykaze, nie bedzie to oznaczac ze nie masz endo. W wiekszosci przypadkow to badanie nie zdaje egzaminu w diagnostyce tej choroby. Badz dobrej mysli. Jezeli do wizyty na NFZ nie dotrwasz, moze zajrzyj na te stronke i poszukaj dobrego i sprawdzonego przez inne dziewczyny lekarza.
http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... 0873133b19
Pozdrawiam mocno i pisz co dalej. Agnieszka. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”