Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Jaka jest przyczyna powstania endometriozy? Może masz na ten temat własną teorię?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: domowniczka »

Czy macie jakies swoje teorie nt. tego co moze wam moc w walce z endo? Nie chodzi mi o teorie dot. genezy, przyczyny powstania endo. Chodzi mi o teorie dot. sposobu walki z nia. :) O teorie, w kt. wierzycie, ze gdyby cos... to na pewno bylabym zdrowa. Chodzi mi o jakies przemyslenia, moze psychiczne wsparcie, moze mantry, moze marzenia, moze oddzialywanie jakiegos miejsca, jakiejs osoby... Moze macie takie teorie dot. uleczenia z endometriozy, kt. warto sie podzielic... Moze wierzycie w cos tak mocno, ze i ja moglabym w to uwierzyc?...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: domowniczka »

nie macie wyobrazen nt. tego co wam moze pomoc? np. jakbym plywala po oceanie indyjskim, albo jakbym trafila do szamana muzulmanskiego to na pewno nie mialabym klopotow z endo ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: gosiak76 »

moze gdybym spotkala mojego faceta wczesniej albo podjela decyzje o stworzeniu rodziny we wczesniejszym terminie jak kiedys planowalam moze endo nie daloby tak o sobie bardzo znac - ale nie ma co gdybac teraz .... poza tym ciepla Hiszpnaia pozwoli mi odwrocic mysli od endo - taka mam nadzieje i ta chwila odpoczynku z bliska osoba pozwoli mi na planowanie przyjemniejszych rzeczy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: domowniczka »

super Gosienko :) ja, gdy mam cos okropnego do przezycia to sobie obiecuje, ze jak to zalatwie to na pewno cos mi sie uda :) np. u dentysty mysle, ze jak nie zawyje i nie uciekne to spelni sie moje marzenie i spadna mi pieniazki z nieba i kupie sobie wymarzone kozaczki ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: gosiak76 »

calkiem ciekawa teoria - a jak sie zakonczyla ta chwila u dentysty - mam nadzieje ze nie trafilas na jakiegos sadyste stomatologa ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: vwd »

ja sobie zawsze wyobrazalam,( gdy np. jechalam tramwajem do szkoly, a lewa strona tak bolala, ze nie moglam wstac na swoim przystanku i wysiasc) ze mam na dlugim patyku owinieta wate, robie sobie naciecie dokladnie w miejscu najwiekszego bolu, wkladam ten patyczek z watka i ta watka jakby ocieram, glaszcze to chore miejsce :) Wyobrazalam sobie, ze ta watka nasiaka krwia i jednoczesnie zabiera mi moj bol :) Zawsze myslalm, ze to b. glupie, ale wyobrazalam tak sobie moze z tysiac razy - to byla jakby moja terapia. Po czasie okazalo sie, ze mam na lewym jajniku torbiel...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: gosiak76 »

ciekawe wyobrazenie - mam nadzieje ze dzieki temu odwrocilas swoja uwage od bolu myslac o tej watce ktora pozwala Ci na odjecie bolu. czy nadal jeszcze myslisz w ten sposob czy Twoja terapia czasem sie zmienia ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: vwd »

od laparo juz tak nie mysle, prawda jest tez taka, ze bol w 10-stopniowej skali spadl z 10 do ok. 5 teraz, wiec prawde mowiac nie ma na co narzekac ;) ale pamietam te czasy, gdy bol odbieral zmysly...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:od laparo juz tak nie mysle, prawda jest tez taka, ze bol w 10-stopniowej skali spadl z 10 do ok. 5 teraz, wiec prawde mowiac nie ma na co narzekac ;) ale pamietam te czasy, gdy bol odbieral zmysly...
bol o polowe mniejszy - to nie jest tak calkiem zle bo ja odnotowuje ze bol w skali 1--stopniowej wynosi 8.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: domowniczka »

gosiak76 pisze:mam nadzieje ze nie trafilas na jakiegos sadyste stomatologa
mam b.milego dentyste, do kt. chodze od lat :) ale przyklad z leczeniem zebow podalam po to, by ukazac, ze jak czlowiek sie b.boi, to moze obiecac sobie, ze wydarzy mu sie cos dobrego, gdy to dzielnie przezyje :) np. boisz sie isc na egzamin, boisz sie wejsc do srodka i chcesz zwiac, ale... obiecujesz sobie: wejde! co bedzie to bedzie! jakos zdam! a potem pojade sobie na basen i do kawiarni na rurki z kremem :lol: Nie obiecujecie sobie takich rzeczy?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Teoria nt. tego co moze wam pomoc

Post autor: gosiak76 »

pewnie ze obiecujemy - ja jak zdalam jezyk ang. w Anglii to zaprosilam znajomych zeby to uczcic - mielismy wtedy wodke brzoskwiniowa ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie na temat powstania endometriozy”