Regulon

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
MalaZiZu
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 11:40

Regulon

Post autor: MalaZiZu »

Mam pytanie od lutego 2011 brałam bez przerwy Regulon w związku z moja endo 26.08 go odstawiłam i czekam na @ bo bedzie zmiana leków a @ jak nie ma tak nie ma, po ostatniej takiej kuracji @ przszła po 3-4 dnia a teraz juz prawie 3 tygodnie i nic, czy ktos miał taki przypadek bo mylę że ciąza to jak wygrana w totka zreszta testy wychodza negatywnia a moj prowadzacy lekarz jest na wczasach wiec konsultacja odpada
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regulon

Post autor: gosiak76 »

Wydaje mi sie ze musisz cierpliwie czekac bo nie po kazdym leku od razu przychodzi @ jak po zakonczeniu kuracji innym lekiem. W razie czego skonsultuj to z lekarzem jak wroci z urlopu. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Regulon

Post autor: domowniczka »

Regulon - regularna antykoncepcja

Regulon – to tabletki antykoncepcyjne, które zmniejszą dolegliwości w trakcie cyklu i zapewniają jego regularność - to dzisiaj liczy się dla każdej aktywnej i zdrowej kobiety.

Dla współczesnych kobiet niezmiernie ważne jest poczucie pewności i komfortu, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Okazuje się, że jest to możliwe w prosty sposób - dzięki zastosowaniu preparatu Regulon, który pozwala uzyskać pełną regulację cyklu miesiączkowego. Nie bez powodu więc, nazwa pigułki nawiązuje do tej ważnej funkcji w organizmie kobiety, Regularne przyjmowanie tabletki powoduje także zmniejszenie dolegliwości w trakcie cyklu, co dzisiaj szczególnie doceniają aktywne i zdrowe kobiety. Dzięki zawartym w składzie hormonom: estrogenowi
i dezogestrelowi.

Regulon polecany jest dziewczętom cierpiącym na nadmierny trądzik. Ciągłość zastosowania preparatu wpływa również pozytywnie na polepszenie się cery. Łączy w sobie skuteczność antykoncepcyjną z efektywnym działanie antyandrogennym.

Tak jak inne pigułki jednofazowe, preparat jest bardzo łatwy w stosowaniu. Dzięki oznakowaniu każdej tabletki osobnym numerem, łatwiej jest pilnować regularności ich przyjmowania, a tym samym trudniej o pomyłkę. Należy dodać, że cykliczne stosowanie nie powoduje żadnych działań niepożądanych.

Regulon jest doustnym preparatem antykoncepcyjnym. Mechanizm działania tego preparatu polega na hamowaniu jajeczkowania. Ponadto środek ten powoduje zmiany w śluzie szyjkowym, utrudniając plemnikom dotarcie do jamy macicy oraz zmiany w endometrium (błonie śluzowej macicy), zmniejszając w ten sposób możliwość implantacji. W wyniku zahamowania owulacji obserwuje się zmniejszenie ryzyka wystąpienia torbieli jajnika, zmniejszenie liczby ciąż pozamacicznych. Badania potwierdziły, że długotrwałe przyjmowanie tego typu preparatów antykoncepcyjnych zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajnika i endometrium, niektórych łagodnych chorób sutka, stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej.

•Opakowanie: 1 x 21 lub 3 x 21 tabletek
•Cena: ok. 23,00 zł
•Dostępność: wyłącznie na receptę.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Regulon

Post autor: domowniczka »

powyzsze info wzielam z netu, ale ladnie napisane, wiec wkleilam :)
Czekam na Wasze opinie na temat tego leku. MalaZizu, jak sie czujesz? Czy wszystko sie uregulowalo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”