zabiegi kosmetyczne po operacji

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: veille »

Hej!

Mam do Was pytanie. Czy miesiąc po operacji można wykonywać w gabinecie kosmetycznym zabiegi takie jak np. mikrodermabrazja, czy kawitacja? Może się wydawać, że to nie ma nic wspólnego, ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: vwd »

mnie nie chcieli wpuscic do kriokomory, choc gin zapewnil, ze po miesiacu juz mozna
Poszlam po 3 :) co do zab., o kt. pytasz nie mam pojecia
Mialas laparo czy laparotomie? Cos Ci wycieli? Jak ogolnie sie czujesz?
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

Re: zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: veille »

Miałam laparotomię, usunięto mi ogniska endo z jajników i macicy. Czuję się ok, choć mam ciągle uderzenia gorąca i źle śpię (po Visanne). W przeciwwskazaniach do kawitacji piszą, że stany po operacjach nowotworów, więc nie wiem czy to się jakoś wiąże. W dziale powitań właśnie się witam:)
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: Lilla23 »

Ja miałam robione tylko kwasy i pani kosmetyczka powiedziała, że na kawitację zaprasza we wrześniu. Ale wiem na pewno, że można robić depilację bikini w 4 miesiące po laparoskopii ;) Aha - ciekawostka: kosmetyczka powiedziała też, że ja bardzo ładnie się zagoiłam i dobrze, że nie stosowałam żadnych maści, bo one mogą rozciągnąć tkankę łączną i blizny są jakby bardziej "rozlane".
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

Re: zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: veille »

Lilla23 pisze:dobrze, że nie stosowałam żadnych maści, bo one mogą rozciągnąć tkankę łączną i blizny są jakby bardziej "rozlane".
Podobno tak często jest, że maści tylko powiększają blizny. Ja nic nie stosuję i jest cienka blizna, na razie czerwona ale i tak już włoski rosną na niej:)

Co do kawitacji to miałam robioną w końcu i nic się nie działo... :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: zabiegi kosmetyczne po operacji

Post autor: domowniczka »

warto wiedziec :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”