guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: gosiak76 »

czy endometrioza moze wywolac stan zapalny ukladu moczowego - w szczegolnosci pecherza ze jak oddaje mocz to nic nie czuje natomiast bardzo silny bol wystepuje po oddaniu moczu i czuc jest silne parcie na pecherz?? Czy endo moze spowodowac powstanie guzkow w zewnetrznych czesciach ukladu plciowego?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: vwd »

wiem o co Ci chodzi... endo moze tak sobie poczynac, ale... moze tez to byc zbieg okolicznosci i wynik czegos innego...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: gosiak76 »

wiec w takim razie zaczekam na diagnoze a we wtorek ide do lekarza odnosnie problemow zwiazanych z oddawaniem moczu - mam nadzieje ze lekarz mi pomoze a bad. moczu moze cos wyjasni co sie dzieje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: domowniczka »

trzymamy kciuki za dobre wiesci :) i oczywiscie podziel sie z nami tym co uslyszysz :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: gosiak76 »

na razie uslyszalam ze to infekcja - szybka diagnoza, po oddaniu moczu lekarze uzywaja papierkow lakmusowych ktore wykazuja czy wszystko jest w porzadku lub czy jest infekcja - u mnie papierek zabarwil sie bardzo szybko i nie trzeba bylo dlugo czekac na diagnoze.
Dostalam 10 kapsulek antybiotyku Cefalexin 500 mg na okres 5 dni a dodatkowo mam duzo pic - to ma mi pomoc.
Probka moczu zostanie wyslana do dalszej analizy do szpitalnego laboratorium.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: Gosiuniia »

WItam,

pierwszy raz czytam wypowiedzi na forum i zainteresował mnie Twój temat, bo znalazłam się w podobnej sytuacji. Może po krótce opiszę od początku. Od roku choruje na endo, w lipcu przebyłam laparotomię- wycieli mi trzy torbiele z obu jajanikow, całe szczęście zachowując same jajniki :) ku zdziwnieniu mojej Pani ginekolog. Po wyjściu ze szpitala przypisano mi Visanne i tak juz czwarty miesiąc mija jak je przyjmuje. Od miesiąca męczy mnie coś w rodzaju zapalenia pęcherza. Z początku myślalam ze to wlaśnie zapalenie pęcherza i z ta myslą, moja Pani ginekolog przypisała mi zwyczajnie furagin, gdy to nie przyniosło żadnych skutków dostałam antybiotyk - szczerze mówiąc nie pamiętam już nazwy. Pomogło na jakieś dwa, może trzy dni i zapalenie wróciło. Pani doktor stwierdziła, że nie sądzi, że przyczyną jest pęcherz a raczej zapalenie pochwy. Przypisała mi cztery tabletki, musiałam łyknąć całe opakowanie w ciągu jednego dnia a do tego dopochwowo betadine. Powiedziała, że działa to tak bardzo odkażająco , że objawy nie mają prawa wrócić. Jestem dwa dni po kolejnych lekach, a zapalenie mam z powrotem. Nie ciągłe - pojawia się kilka razy w ciągu dnia, objawia się częstym chodzeniem do toalety i bólem przy oddawaniu moczu. Zastanawia mnie czy mogą takie objawy wywoływać po prostu Visanne czy może coś dzieje mi się pzrez endo w pęcherzu. Daj znac jak u Ciebie przebiegła wizyta. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: gosiak76 »

Witaj Gosiuniu,
u mnie infekcja sie skonczyla po przyjeciu lekow a z laboratorium nic konekretnego nie przyszlo zeby mnie kierowac na dalsze badania. Bylo to misiac przed moja laparoskopia wiec chcialam jak ajszybciej sie z tym pozegnac zeby bez infekcji udac sie do szpitala na zabieg. Obecnie jestem w troszke innej sytuacji - czesto chodze do toalety a takze mam pobudki w nocy jak tylko chce mi sie sikac i musze isc koniecznie bo nie dam rady normalnie spac - obecnie mam bole i trwaja u mnie badania co jest przyczyna bolu gdyz bole odczuwam gleboko w pepku, ponizej pepka oraz w dolnej czesci plecow - nie zostalam zdiagnozowana z endometrioza po laparoskopii a dostalam diagnoze raka jajnika - jestem pod opieka ginekologa onkologa i wykryto u mnie ze mam mikroskopowe zapalenie jelita co rowniez moze powodowac bole w obrebie jamy brzusznej i powodowac zmiany jelitowe - u mnie sa to biegunki i zaparcia.
Obecnie czekam na skierowanie do gastroenterologa ktory zajmie sie moja sprawa i mialam rowniez przeprowadzone usg jamy brzusznej a wyniki otrzymam 22 grudnia.
Nie wiem co doradzic Tobie - moze Visanne wplywa na przesuszenie pochwy i stad masz takie dziwne odczucia stanu zapalnego i powinnas stosowac jakies srodki nawilzajace podczas stosowania Visanne - odsylam Cie da watku gdzie zostal poruszony ten wlasnie temat przesuszenia pochwy http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=14&t=954
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: Lilla23 »

Cześć, witaj na forum :) Możliwe, że faktycznie masz stan zapalny wywołanym brakiem estrogenów i przesuszeniem pochwy - ja się z tym męczyłam 2 tygodnie. U mnie obajawiało się pieczeniem i zaczerwienieniem, z pęcherzem problemów nie miałam. Ale skoro nie pomagają antybiotyki, to może być taki powód. Ja dostałam najpierw na tydzień Feminellę, a potem Gynoflor i teraz jest już lepiej, choć jeszcze nie całkiem mam spokój.
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: Gosiuniia »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) "zapalenie" dalej męczy a w ostatnich dniach doszły znów silne bóle jajników, nie długo po wyjściu ze szpitala ginekolog stwierdził u mnie jedną torbiel - natomiast zwykła - surowiczą i uważa , że nie powinna tak boleć, więc przejdę się w najbliższych dniach może dostanę jakieś nowe tabletki do zestawu:). A co do postu Gosi , to bardzo współczuję, mam nadzieję, że wrócisz do zdrowia jak najszybciej się da.

Pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: gosiak76 »

Gosiu mam nadzieje ze rzeczywiscie ta torbiel jest surowicza ale mimo wszystko trzeba jakos dzialac a leki jedynie moga pomoc w takiej sytuacji i dobrze ze wybierasz sie po kolejny dodatek do zestawu - powinno pomoc.
A co do mnie to walcze bardzo dzielnie i czekam na dalsze wyniki i decyzje odnosnie dalszego postepowania.
Pozdrawiam i zycze jak najmniej sytuacji bolowych - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: guzki i stan zapalny ukladu moczowego

Post autor: agachod1 »

U mnie parcie na pecherz, nocne pobudki, sikanie po kropelce to norma. Ostatnio jak poszlam do urologa to stwierdzil, ze zbyt duza macica uciska na pecherz i dal mi tabletki, zeby stal sie bardziej elastyczny i rozciagliwy. Po trzech dniach przestalam je brac, bo pecherz bolal mnie bardziej, a do tego mialam ogromnie sucha buzie, co bylo skutkiem ubocznym tych tabletek. A teraz niedlugo mam operacje i mam nadzieje, ze lekarz usunie przyczyne mojego parcia na pecherz. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”