Ważne!!! Jakie badania?

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: alcia28 »

Nie pisałam wcześniej o swoich dolegliwościach bo uznałam że to chyba przyczyna visanne.
Od około 2 tygodni mam problemy z żołądkiem, boli mnie i z byle powodu "puchnie" mi brzuch.
Cokolwiek zjem czy się napiję czuje kłucie w żołądku, czy zjem malutko czy więcej brzuch mi się robi jak balon.
Od dłuższego chodzenia,stania boli mnie dolna część kręgosłupa - a od tego brzuch.
Do jakiego lekarza powinnam pójść?
Do gin czy do ogólnego?
Jakie badania najlepiej zrobić?
Jakie badania najlepiej oddadzą widoczność jamy brzusznej? (chcę sprawdzić czy nie mam tam zrostów)

Czy któraś z Was miała podobne problemy?

Aha chcę jeszcze sprawdzić czy nie mam endo na jelitach bo też mam z tymi sprawami problem a pod tym kątem nie byłam nigdy badana.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: gosiak76 »

Skoro sa to problemy z zoladkiem i jelitem to najlepiej udac sie do gastroenterologa - mysle ze powinnas miec wtedy skierowanie od lekarza ogolnego na wizyte do gastroenterologa. Jezeli jednak uwazasz ze to problemy od Visanne to udaj sie do ginekologa i moze on podpowie Tobie jak dalej postepowac w tej sprawie a moze skieruje na badania krwi zeby wyjasnic sytuacje. Zrostow nie znajdzie sie na zadnym badaniu obrazkowym - nawet jezeli bedziesz robic rezonans to i tak zrosty moga byc nieuchwycone podczas tego badania pomimo ze jest bardzo szczegolowe. Jezeli chcesz wiedziec co dzieje sie w jamie brzusznej oprocz zrostow to udaj sie na usg wykonane przez powloki brzuszne dotyczace jamy brzusznej. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: alcia28 »

Dziękuje Ci bardzo Gosiu za szczegółową pomoc.
Nie wiedziałam właśnie gdzie mam najpierw iść?!
Za niedługo idę do gin ( nie do mojego lekarza prywatnego tylko do przychodni - po co mam płacić za badania) po skierowanie na badania krwi, i przy okazji sprawdzę sobie markera.
Jutro skoczę do ogólnego po skierowanie do gastroenterologa.

Dziękuje bardzo za pomoc!!!
Buziaki :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: gosiak76 »

Nie ma problemu - zawsze staram sie pomoc jezeli tylko potrafie. Buziaki i daj znac jak po wizytach - mam nadzieje ze wszystko bedzie zalatwione zeby porobic badania i sprawdzic co sie dzieje. Pozdrawiam cieplo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: alcia28 »

Gosiu dzisiaj byłam u tego gin w przychodni.
Usłyszałam że moje dolegliwości nie są związane z odstawieniem visanne i w ogóle nie są to sprawy ginekologiczne.
Gin powiedział żebym poszła do internisty po skierowanie do gastroenterologa.
Kiedy zapytałam jakie badanie powinnam zrobić żeby sprawdzić jelita? - powiedział że badanie kolonoskopowe nic nie pokaże bo endo nie robi się w środku jelit. A jeżeli chodzi o badanie jamy brzusznej to żadne badanie nie pokaże czy są zrosty. Jedynym sposobem było by otworzyć brzuch. No i pytań ciąg dalszy....
W poniedziałek zasuwam do ogólnego lekarza.
Może dostane coś na ten żołądek, a jak nie to będę myśleć dalej.
Pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: gosiak76 »

Ala kochana co do kolonoskopii to ewentualnie inne rzeczy moga byc wtedy wykluczone ktore moga miec wplyw na Twoje zle samopoczucie - czasem bole sa powiazane wlasnie z jelitem bo cos moze sie dziac. Ja dzis bylam u specjalisty od leczenia bolu - bol narzadow rodnych opanowany i teraz priorytet to gastroenterolog by sprawdzic co sie dzieje i skad te bole w dolnej czesci brzucha i jak to zrobie to mam wrocic do kliniki leczenia bolu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: alcia28 »

Ciesze się że już Cię nie boli. Trzymam kciuki za badanie żeby się nie okazało nic złego.
A ja we wtorek idę do lekarza po skierowanie do specjalisty żeby sprawdzić te jelita.
Masz rację że powinnam iść i nie patrzyć na opinie innych lekarzy.
Dam znać po wizycie.
Buziaki :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: gosiak76 »

Powodzenia i daj znac. Buziaki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: agachod1 »

alcia28 pisze:Kiedy zapytałam jakie badanie powinnam zrobić żeby sprawdzić jelita? - powiedział że badanie kolonoskopowe nic nie pokaże bo endo nie robi się w środku jelit.
To ciekawe, bo jak ja poszlam pierwszy raz do specjalisty w leczeniu endo, a mam endo na jelitach, to pierwsza rzecza ktora zrobil bylo skierowanie mnie na kolonoskopie, w celu potwierdzenia badz wykluczenia endo wewnatrz jelit. Powiedzialam, ze nie moge nic miec w jelitach, poniewaz nigdy nie krwawilam z odbytu podczas @, a on i tak zalecil mi to badanie i tak. Ja nie jestem lekarzem, ale wiem od lekarza, ze endo niestety ale moze wejsc do jelit i wtedy konieczne jest usuniecie objetych przez chorobe fragmentow jelit. Dlatego ja tak bardzo boje sie odstawic hormony, bo nie chce zeby endo wpakowalo mi sie do srodka jelit i zeby mi musieli je usuwac.

Mysle, ze lekarz wszystko opisal jak to wygladalo kiedy zobaczyl twoj brzuch w srodku w dokumencie. Jezeli mialas zrosty na jelitach, pewnie zostaly usuniete. Moim zdaniem warto porozmawiac z ginem na ten temat. Endo jest choroba, ktora nie zawsze atakuje tylko narzady rodne. Czasami wchodzi tez na jelita, do zoladka, pluc, a nawet oczu. Kwestia polega na dobrym podejsciu i fachowej diagnozie, a potem na efektywnym leczeniu. Moj lekarz tak mi to wytlumaczyl.
A duzy brzuch po zjedzeniu kilku kesow to dla mnie juz normalka. Przykre to, ale prawdziwe. Mam nadzieje, ze po mojej operacji bede miala z tym spokoj. Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ważne!!! Jakie badania?

Post autor: vwd »

agachod1 pisze:jak ja poszlam pierwszy raz do specjalisty w leczeniu endo, a mam endo na jelitach, to pierwsza rzecza ktora zrobil bylo skierowanie mnie na kolonoskopie, w celu potwierdzenia badz wykluczenia endo wewnatrz jelit. Powiedzialam, ze nie moge nic miec w jelitach, poniewaz nigdy nie krwawilam z odbytu podczas @, a on i tak zalecil mi to badanie.
Niestety endo moze byc w jelitach :evil: Takie najtrudniejsze przypadki koncza sie stomia :cry: i my na forum tez mamy takie osoby, choc one nie chca ujawniac szczegolow swojej choroby...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”