dzwiganie po laparo?

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
bomboladka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 14:25

dzwiganie po laparo?

Post autor: bomboladka »

Witajcie.
Jestem dwa tyg po laparoskopii jajników. moja córka jest chora i wczoraj po podaniu leków rozpłakała sie i nie umiałam jej uspokoić. W końcu wzięłam ją na ręce (waży 9 kg) i troszkę ponosiłam. Jeszcze wczoraj "ciągły" mnie plecy a dzis boli podbrzusze nie jakoś bardzo ale jest to tępy, trochę irytujący ból. Tak się zastanawiam jakbym sobie bardzo zaszkodziła to byłby to chyba ostry ból? Cos mi grozi? Do lekarza idę w piątek to sie dowiem czy wszystko ok.
Dzieki z góry za odpowiedź i pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dzwiganie po laparo?

Post autor: vwd »

spokojnie :) Wg mnie, jesli juz jej nie bedziesz nosic, nic Ci nie grozi :) Uwazaj, nie dzwigaj! Nie wolno teraz i juz! Pamietaj o tym to szybciej wrocisz do formy :) Pzdr. i zycze zdrowia :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: dzwiganie po laparo?

Post autor: agachod1 »

Niby nic sie nie stalo, ale poprzez to okres powrotu do pelnej sprawnosci troche sie wydluzy. Takze uwazaj na siebie i wiecej tego nie powtarzaj. Trzymaj sie. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: dzwiganie po laparo?

Post autor: gosiak76 »

Z tego co mi przekazano po laparo w Anglii to do miesiaca czasu nie powinno sie dzwigac niczego i nalezy na siebie uwazac. Nie chodzi tylko o dluzsza rekonwalescencje ale tez o to ze moga sie rozejsc szwy i to bedzie kolejna komplikacja co rzeczywiscie wydluzy pozniej powrot do zdrowia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: dzwiganie po laparo?

Post autor: agachod1 »

Mialam na mysli wszystko, nie tylko szwy, ale tez naruszenie operowanych narzadow. Taki wysilek moze spowodowac krwotok nawet. Takze lepiej uwazac. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”