bezbolesna endometrioza?

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
bomboladka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 14:25

bezbolesna endometrioza?

Post autor: bomboladka »

czytam i się zastanawiam. mam endometriozę, jestem po laparoskopii. Tylko 3 pierwsze okresy po porodzie miałam koszmarne - ostatni w maju ub roku - i od tego czasu choroba ma przebieg bardzo spokojny bo pozbawiony bólu a miałam torbielki 6 cm na jednym i 1,5 cm na drugim jajniku. Ponadto zrosty...
Ale 3 lekarzy stwierdziło ze to endometrioza więc raczej nie moze tu być pomyłki...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: bezbolesna endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

A czy otrymalas wyniki histopatologiczne po przeprowadzonej laparoskopii ??? Wtedy jest wiadomo czy te zmiany ktore u Ciebie wystepowaly czy rzeczywiscie wskazywaly na endo. Jezeli nie otrzymalas wynikow to skontaktuj sie ze szpitalem w ktorym mialas przeprowadzona laparoskopie i popros o wyniki histopatologiczne gdyz kazda pacjnetka po takim badaniu i po wycieciu zmian otzrymuje wyniki histopaologiczne gdzie dokladnie jest wszystko opisane co stwierdzono w danym przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
bomboladka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 14:25

Re: bezbolesna endometrioza?

Post autor: bomboladka »

gosiak76 pisze:A czy otrymalas wyniki histopatologiczne po przeprowadzonej laparoskopii ??? Wtedy jest wiadomo czy te zmiany ktore u Ciebie wystepowaly czy rzeczywiscie wskazywaly na endo. Jezeli nie otrzymalas wynikow to skontaktuj sie ze szpitalem w ktorym mialas przeprowadzona laparoskopie i popros o wyniki histopatologiczne gdyz kazda pacjnetka po takim badaniu i po wycieciu zmian otzrymuje wyniki histopaologiczne gdzie dokladnie jest wszystko opisane co stwierdzono w danym przypadku.
jestem świeżo po laparo. Wyniki H-P za dwa tyg.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: bezbolesna endometrioza?

Post autor: agachod1 »

A wiec poczekaj spokojnie na wynik, a dopiero potem bedziemy mogly rozmawiac o endo. Na razie pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Aga.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: bezbolesna endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Bomboladko wypoczywaj wobec tego i zycze szybkiego powrotu do zdrowka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: bezbolesna endometrioza?

Post autor: agachod1 »

W sumie to moja endo tez nie nalezy do najbolesniejszych. Pierwsza @ dostalam w wieku 10lat. Do 15rk praktycznie nie czulam, ze mam okres. Zero bolu. Koszmar zaczal sie kiedy poszlam do szkoly sredniej. Trwalo to jakies 6 lat, a potem moje @ nie byly juz takie bolesne. Bolalo mnie troche, a raz na dwa, trzy mce bolalo mnie bardzo mocno tak, ze musialam brac trzy ibupromy. Ale to byl tylko jeden raz na piec dni @. Potem moje bole jakby zaczely sie uspokajac i nie cierpialam juz tak bardzo jak miedzy 15 a 21 rk. A mam endo w dosc zaawansowanej formie, bo sa tez zrosty z jelitami i zapelniona zat. Douglasa, lewy jajnik calkowicie zarosniety i kto wie co jeszcze, bo lekarz ktory mnie ostatnio operowal nawet sie do tego nie zabieral, bo bal sie uszkodzic jelito( nie mialam lewatywy). Endo to naprawde zagadkowa choroba. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”