Norprolac

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Norprolac

Post autor: domowniczka »

Norprolac - kto mial do czynienia z tym lekiem? Jak sie go stosuje, kiedy, czy laczy sie z innymi lekami, czy wplywa na nieplodnosc???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Norprolac

Post autor: gosiak76 »

Wiecej informacji na temat leku Norprolac mozna znalezc tutaj http://leki-informacje.pl/lek/charakter ... rolac.html
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
karolina8833
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2011, 09:45

Re: Norprolac

Post autor: karolina8833 »

Witam,
Ja od stycznia tego roku stosuje Norprolac (1/2 tabletki dziennie) ponieważ miałąm lekko podwyższony poziom prolaktyny we krwi.Wcześniej stosowałam-przez miesiąc Bromergon ale źle na mnie wpływał-miałam kołatanie serca,byłam cały czas zmęczona.Po miesiacu stosowania Norprolacu poziom prolaktyny znacznie sie zmniejszył wiec lekarz kazał mi stosować 1/4 tabletki dziennie.Pod koniec miesiąca ide zrobić badanie krwi by sprawdzić czy poziom prolaktyny dalej jest na tym poziomie jaki powinien być. Jeśli chodzi o moje samopoczucie to nie czuje żadnej różnicy- łykam je jak witamine C :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Norprolac

Post autor: domowniczka »

info dot. Norprolac
"Leku nie wolno podawać w silnie zaburzonej funkcji wątroby lub nerek. Kobiety nie pragnące zajść w ciążę powinny stosować skuteczny środek antykoncepcyjny w czasie leczenia. Pacjentki cierpiące na zaburzenia psychiczne powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Norprolac stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie leku.
Preparatu nie podaje się dzieciom ani pacjentkom powyżej 65 roku życia."
zrodlo: http://www[.]jakajestes.pl/zdrowie-mainmenu-66/index-lekainmenu-89/100-n/3366-norprolac

"Pobudzenie dopaminergiczne może powodować niedociśnienie ortostatyczne, dlatego dawkę preparatu Norprolac należy zwiększać stopniowo, używając „opakowania startowego”. Preparat należy podawać tyko przed snem.
Dawkę optymalną należy ustalać indywidualnie, biorąc pod uwagę stopień zmniejszenia stężenia prolaktyny i tolerancję preparatu. Leczenie rozpoczyna się od „opakowania startowego” - przez pierwsze 3 doby podaje się po 25 mikrogramów/dobę, a przez kolejne 3 doby po 50 mikrogramów/dobę. Od siódmego dnia zalecana dawka wynosi 75 mikrogramów/dobę. W razie potrzeby, można stopniowo zwiększać dawkę dobową, aż do uzyskania zadowalającego efektu leczniczego. Przeciętna dawka podtrzymująca wynosi 75 do 150 mikrogramów/dobę.
Mniej niż 1/3 pacjentów wymaga stosowania 300 mikrogramów chinagolidu/dobę lub więcej. W takich przypadkach dawka dobowa może być zwiększana o 75 - 150 mikrogramów w odstępach nie krótszych niż 4 tygodnie, do czasu uzyskania zadowalających efektów terapeutycznych lub zmniejszenia tolerancji, wymagającej przerwania leczenia. Norprolac powinien być przyjmowany raz na dobę przed snem z niewielką ilością pożywienia."
zrodlo: http://www[.]leki-informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/849,norprolac,2.html#t_4_1
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Norprolac

Post autor: gosiak76 »

A w jakiej cenie jest lek ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
karolina8833
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2011, 09:45

Re: Norprolac

Post autor: karolina8833 »

Witajnie,
U mnie w miescie lek kosztuje ok 100zł za opakowanie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Norprolac

Post autor: gosiak76 »

witaj - no to widze ze lek ten tez nie jest taki tani - no ale zdrowie zawsze jest najwazniejsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”