Które antyki nie powodują depresji?

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Cyraneczka
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 20 listopada 2010, 12:26

Które antyki nie powodują depresji?

Post autor: Cyraneczka »

Czy istnieją jakieś dane naukowe dotyczące skutków ubocznych poszczególnych składników tabletek antykoncepcyjnych? Chodzi mi o to czy wiadomo, które składniki w większym stopniu powodują depresję.

Od roku biorę Yasmin i sama bym nie zauważyła, ale rodzina twierdzi, że one wprowadzają mnie w depresję. Jestem ciągle przemęczona, mam problemy ze snem, ataki migreny no i samopoczucie ciągle kiepskie. Ja sama zauważyłam to dopiero przez przypadek, jak odstawiłam je na 3 miesiące, a potem znowu zaczęłam brać.
Nie wiem czy to drospirenon 3mg tak na mnie działa czy etynyloestradiol 0,03 mg.

Chcę zmienić tabletki, ale nie stać mnie w tej chwili na wizytę u mojego lekarza prywatnie. Lekarz w przychodni nic mi nie pomoże, bo on wypisuje to, o co się prosi, albo to, co ostatnio polecał mu jakiś przedstawiciel, który zostawił pełno ulotek.

Jeśli macie jakieś dane lub doświadczenia na temat wpływu poszczególnych składników lub konkretnych tabletek anty na depresję to proszę napiszcie. Święta się zbliżają, a mi się nie chce żyć.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Które antyki nie powodują depresji?

Post autor: gosiak76 »

Witaj Cyraneczko na naszym forum,

a czy robilas badania hormonalne krwi ?? Dzieki tym badaniom mozna odpowiednio dobrac leki antykoncepcyjne zeby wyregulowac poziom hormonow - mam nadzieje ze wkrotce ktos pomoze Ci z Twoim problemem - ja nie stosowalam tych tabletek antykoncepcyjnych ktore Ty stosujesz wiec niestety jest mi ciezko odpowiedziec na Twoje pytanie. Moze udaj sie do przychodni i popros o skierowanie na badania hormonalne a pozniej udaj sie do ginekologa na fundusz.

Prosze opisz swoja historie to moze bedziemy w stanie pomoc Ci bardziej oraz zapoznac sie z historia Twojej choroby.

Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Które antyki nie powodują depresji?

Post autor: vwd »

Czesc Cyraneczko :)
Faktycznie w skutkach ubocznych wielu lekow, kt. stosujemy podana jest depresja. Jednak znam tez przypadki depresji w czasie, gdy nie bierze sie zadnych lekow. A jak bylo kiedys, gdy stosowalas inne antykoncepcyjne? Wiesz, moze z ta depresja to zwykly zbieg okolicznosci: zmeczenie, stres, jakas trudna sytuacja... Zycze Ci zdrowia :) dobrego samopoczucia :) a jesli znajde konkretniejsza odp. na Twoje pyt. to na pewno napisze :) Powodzenia!!!!!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Które antyki nie powodują depresji?

Post autor: domowniczka »

Wiekszosc z nas bierze antyki, a depresja dopada tylko niektore, wiec to sprawa indywidualna ;) Dziewczyny b.chwala plastry, czuja sie z nimi komfortowo - moze i Ty sproboj :-) Na naszym forum polecaja tez Nuvarig-krazek Byc moze Ty bierzesz za duza dawke hormonow - czasem nie chodzi o sklad tylko o ilosc. Pomysl o tym :-) I idz do lekarza, chocby do Przychodni, przeciez pogadac mozesz, on ma z tymi lekami do czynienia codziennie, na pewno Ci cos doradzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”