Decapeptyl Depot

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Decapeptyl Depot

Post autor: cattipo »

Witam Kobietki!
Zacznę od tego że w lutym skończyłam kurację Danazolem i miałam przerwę 6 miesięcy w stosowaniu leków i prawdę mówiąc straszne pogorszenie nie nastąpiło w obrazie USG ,ale jednak moje paskudztwo znowu zaczęło się rozwijać :P Zregenerowałam w krótkim czasie wątróbkę i lekarz stwierdził na pewnej wizycie że "trzeba zadziałać zanim cholerstwo się bardziej rozwinie" :wink: na początku przerażenie zastrzyki i to za 400 zł. no ale cóż jak mają bardziej pomóc to do dzieła.
Decapeptyl depot 3,75mg to zastrzyk domięśniowy stosowany raz w miesiącu a mianowicie co 28 dni więc może się trafić sytuacja że dwa razy :D jest to analog gonadoreliny.
Skutki niepożądane stosowania tego leku to:
- reakcje alergiczne skóry, czasem gorączka
- bóle głowy mięśni i stawów, drażliwość, nudności, obniżenie nastroju, zaburzenia snu, zmęczenie, zmniejszenie libido
- pogorszenie wyników LDH, GGTP, AspAT, AlAt i podwyższenie cholesterolu
- zaburzenia czucia i widzenia
- przybieranie na wadze i uderzenia gorąca
U mnie występują uderzenie gorąca (na szczęście idzie zima więc nie będzie problemu ze schłodzeniem się :lol: ) i zaburzenia snu (co czasem się przydaje jak trzeba napisać coś na forum bo ostatnio z chwilką na napisanie czegoś było ciężko :lol: )
Jak wygląda moje USG: na chwile obecną poprawa, brak obrzęku jajników i zmniejszenie gabarytów torbieli. Dlatego jest wielka radocha w moim serduchu.
Za dwa tygodnie będę miała następne USG i wtedy pochwalę się jakie są postępy.
Pozdrawiam serdecznie Kobietki i życzę zwycięskich bitew!
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Decapeptyl Depot

Post autor: cattipo »

Witam ponownie i chce dodać że lek jest refundowany jeśli na recepcie jest oznaczenie choroby przewlekłej. Kosztuje wtedy ok. 20zł :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Decapeptyl Depot

Post autor: gosiak76 »

jest to wobec tego super informacja skro lek jest refundowany - bo wydatki sa naprawde kosmiczne i teraz rozumiem dlaczego moj lekarz powiedzial mi ze wolalby zebym nie miala endo niz je miala ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Decapeptyl Depot

Post autor: vwd »

cattipo pisze:Dlatego jest wielka radocha w moim serduchu.
Za dwa tygodnie będę miała następne USG i wtedy pochwalę się jakie są postępy.
W naszych serduszkach tez radocha :D i oczywiscie czekamy na dalsze wiesci :))
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Decapeptyl Depot

Post autor: cattipo »

Witam, Jeśli któraś z was kobietki miała kuracje Decapeptylem to polecam zrobić badanie gęstości kości, aczkolwiek u młodych kobietek przeważnie to badanie nic nie wykazuje. Pozdrawiam!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Decapeptyl Depot

Post autor: domowniczka »

Bad. gestosci kosci powinno sie robic zawsze tego samego miejsca, np. prawego gornego uda ;) i powtarzac co 2 lata :) Czy robilyscie juz takie bad.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”