LUTEINA

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

LUTEINA

Post autor: vwd »

uwagi dot. stosowania Luteiny porozrzucane sa po calym forum Moze uda nam sie to zebrac jakos w calosc :)
m.in. blania wspomina o Luteinie http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 35ea#p1809
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: LUTEINA

Post autor: vwd »

bierze ja karolina794 i pisze o tym tutaj: http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 35ea#p2145
Karolinko, napisz nam dokladnie o tym leku, jak go stosujesz, kiedy, ile, jak sie po nim czujesz???
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: LUTEINA

Post autor: vwd »

ewelinka25 tez go brala - http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... bc974#p363
Kto jeszcze?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: LUTEINA

Post autor: vwd »

tez Anika25 http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 815c2#p156
jak widac, lek jest dosc popularny :)
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: LUTEINA

Post autor: n83 »

Luteinę zażywałam jakieś 10 lat temu przez 3 miesiące na wyregulowanie okresu...jakiś działań niepożądanych nie pamiętam, żebym miała...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: LUTEINA

Post autor: domowniczka »

Preparat Luteina (progesteron mikronizowany) dostępny jest w dwóch postaciach farmaceutycznych: tabletki dopochwowe i tabletki podjęzykowe.
info o leku: http://www.adamed.com.pl/produkty.asp?w ... g=pl&Str=1
Olimpiach31
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 09:08

Re: LUTEINA

Post autor: Olimpiach31 »

No więc biore sobie tą luteinę od wtorku i.. jest ok:) Nic nie boli, nie ma jakichś rewelcji ze strony układu pokarmowego, migrena nie atakuje- jednym słowem "w normie". Co zaobserwowałam:
- czasami lekkie zawroty głowy
- ogólne wrażenie "napompowania"...jak by to wytłumaczyć?hmm... czuje się jak ta żabka ze "Shreka", którą napompowano, by była balonikiem dla Fiony :wink: Aż ciężko mi oddychać..Jestem cała napuchnięta..
Więc od razu mam pytanie: co moge zrobić, żeby pozbyc sie nadmiaru wody w organizmie? koleżanki powiedziały mi, ze nie moge brac żadnych ziółek ani leków moczopędnych , bo zniweluje działanie luteiny..
Podobno to minie , narazie organizm się przyzwyczaja. Co wy nato?
Pozdrawiam serdecznie,
Oli
Jest taka wdzięczność kiedy chcesz dziękować
lecz przystajesz jak gapa bo nie widzisz komu
a przecież sam nie jesteś płacząc po kryjomu ...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: LUTEINA

Post autor: vwd »

Pierwsze dni sa najgorsze, zawsze... potem rzeczywiscie organizm jakby sie przystosowuje :) czasem poczucie napuchniecia odpuszcza dopiero po zakonczeniu kuracji, i wowczas waga i wyglad blyskawicznie wracaja do normy. Bedzie dobrze - trzymam za to mocno kciuki!!!!!! :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: LUTEINA

Post autor: karolina794 »

Ja brałam luteine na wyregulowanie cyklu,ponieważ po zatrzymaniu okresu tabletkami,wprowadzeniu tzw.sztucznej menopauzy,nie miałam go wcale.Nie czułam sie po niej zbyt dobrze,miałam lekkie bóle głowy i zatrzymywała mi wode w organiźmie.Dlatego lekarz poradził mi by pic jak najmniej na noc.Brałam ja w pierwszych dniach cyklu,potem przerwa i znowu.Ja stosowałam luteine pod język,bo zapomniałam napisać :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Olimpiach31
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 09:08

Re: LUTEINA

Post autor: Olimpiach31 »

Kobietki,
potrzebuje pomocy: biore od paru dni 2x na dobę luteine podjęzykowo. Dziś dostałam okres ("chyba", bo zgodnie z kalendarzem,mam regularne cykle), i nie wiem, czy mam nadal brać luteinę.. Lekarz nic mi nie powiedział, kazał brac przez 14 dni i zgłosić się po lub przed okresem. Zdurniałam, poradźcie co robic...
Buźki:)
Jest taka wdzięczność kiedy chcesz dziękować
lecz przystajesz jak gapa bo nie widzisz komu
a przecież sam nie jesteś płacząc po kryjomu ...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: LUTEINA

Post autor: domowniczka »

a zaczelas brac tak jak Ci kazal? czy w konkretnym dniu cyklu? ja bralabym nadal i zglosila sie do niego po tych 14 dniach tak jak kazal :) u mnie ostatnio cykle sie rozlegulowaly ;) i ciezko jest konkretnie sie umowic z wyprzedzeniem, dlatego czasem dzwonie i pytam co mam robic. Moze zadzwon :)
Olimpiach31
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 09:08

Re: LUTEINA

Post autor: Olimpiach31 »

Dzięki za szybka odpowiedz:) biorę dalej luteinę; nie mam kontaktu telefonicznego z lekarzem, i nie mam czasu stać pod jego drzwiami w przychodni i czekac az mnie przyjmie;
dzięki :)
Jest taka wdzięczność kiedy chcesz dziękować
lecz przystajesz jak gapa bo nie widzisz komu
a przecież sam nie jesteś płacząc po kryjomu ...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: LUTEINA

Post autor: domowniczka »

Trzymam kciuki, aby wszystko sie ulozylo po Twojej mysli :) :) :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: LUTEINA

Post autor: domowniczka »

jak tam Olimpio??? lepiej? dalej bierzesz Luteine? jak sie czujesz?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: LUTEINA

Post autor: vwd »

Luteina - Progesteronum
Wskazania: Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania, cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, czynnościowych krwawień macicznych. Endometrioza. Niepłodność związana z niedomogą lutealną. Poronienia nawykowe i zagrażające na tle niedoboru progesteronu. Niewydolność fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego. Hormonalna terapia zastępcza (progesteron jest stosowany u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, otrzymujących hormonalną terapię zastępczą, celem ochrony endometrium).

Dawkowanie: Dopochwowo lub podjęzykowo w zależności od postaci leku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne: W pojedynczych przypadkach opisywano senność, zaburzenia koncentracji i uwagi, uczucie lęku, stany depresyjne, ból i zawroty głowy. Może wystąpić lub nasilić się występująca wcześniej depresja. Rzadko mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia z narządu rodnego, brak miesiączki, zaczerwienienie skóry, trądzik, reakcje nadwrażliwości. Progesteron może powodować zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała.

Poinformuj lekarza:
Gdy masz nowotwór sutka, narządu rodnego, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”