spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Post autor: n83 »

Dobry lek rozkurczowy który bardzo często mi pomagał w bólach brzucha różnego pochodzenia. Lek na receptę.

Wskazania: Objawowe leczenie stanów skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, moczowych i macicy. Przeciwskurczowo w zespole jelita drażliwego, w bolesnej uchyłkowatości jelita grubego oraz w bolesnym miesiączkowaniu.

Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia.

Możliwe skutki uboczne: Rzadko ból i zawroty głowy, senność, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz suchość w jamie ustnej.

Poinformuj lekarza:Gdy masz tendencję do niedociśnienia, schorzenia wątroby i nerek. Jeśli jesteś lub przypuszczasz ,że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

/ http://www.doz.pl/leki/p2423-Spasmolina /
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 17:41 przez n83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: spasmolina (cytrynian alweryny)

Post autor: gosiak76 »

czy ten lek przepisywany jest przez lekarza ginekologa czy innego lekarza??? Czy wywolal jakies skutki uboczne u Ciebie??? Jak sobie z nimi radzilas jezeli wystapily efekty uboczne w stosowaniu tego leku???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: spasmolina (cytrynian alweryny)

Post autor: domowniczka »

pierwsze słyszę o takim leku
Tobie on pomaga?
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: spasmolina (cytrynian alweryny)

Post autor: n83 »

Ten lek może przepisać każdy lekarz, jest to lek silnie rozkurczowy cena ok. 15 zł, ja miałam przepisany na ciągłe bóle brzucha przy IBS przez lekarza rodzinnego. Mi ten lek bardzo pomagał także przy miesiączce. Działa na pewno lepiej od no-spy bez recepty.
Jakieś dotkliwe działania niepożądane u mnie praktycznie nie występowały.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Post autor: vwd »

no-spa faktycznie jest slaba, bralam b. z przyzwyczajenia niz z przekonania ;)
A spasmoline wyprobuje, choc caly czas ludze sie, ze moze nie beda mi juz takie leki potrzebne... :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Post autor: karolina794 »

Ja z no-spa dałam sobie spokój,bo nic nie pomagała.Na razie nie biorę nic,ponieważ oczekuję na zabieg.W czasie wywiadu chcę zdać relacje lekarzowi od a do z kiedy boli najbardziej,jaki to ból itp.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Post autor: gosiak76 »

bardzo dobrze ze chcesz o tym wszystkim powiedziec Karolinko - najlepiej zapisuj sobie wszystko co dzieje sie z Toba w jakims notesie gdyz niektore rzeczy moga wyleciec z glowy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: spasmolina (cytrynian alweryny 60 mg)

Post autor: n83 »

Próbowałyście stosować ten lek?
Ból często powodują skurcze mięśni gładkich a leki przeciwbólowe działają tylko na objaw i nie rozkurczają mięśni. Moim zdaniem leki rozkurczowe są lepsze bo mają mniej działań niepożądanych i zażywając je można zmniejszyć stosowanie leków przeciwbólowych które są bardzo szkodliwe dla żołądka, wątroby itd..A stosowanie czasem jednych i drugich może dać całkiem dobry efekt w najgorszych dniach a może i udałoby się bez p. bólowych które zwykle są z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) i no cóż się oszukiwać, przy dłuższym stosowaniu szkodzą nam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”